Program TV na dziś: Premiera "Spectre", "Ogniem i mieczem", "Zakochana Jane" lub "Rekinado" [POLECAJ TV - 11.11.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PIĄTEK 11.11

Po całym dniu spędzonym na cieszeniu się wydłużeniem weekendu, może spędzicie chwilę przed telewizorem, albo włączycie nagrywarkę.

Ale najpierw przypomnę, że o godz. 20:35 w Polsacie rozpocznie się transmisja piłkarskiego meczu Rumunia – Polska w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata.
A z zupełnie innej beczki, w TVP 1 o godz. 20:25 (i w TVP Polonia o godz. 00:05, czyli już po meczu) koncert: Michała Lorenca "Przymierze" wotum wdzięczności za wolną Polskę.

Na jutro jeszcze dwa zaproszenia. Po pierwsze do TOK FM, bo w samo sobotnie południe będzie tam mój „Program Telewizyjny”, a później tutaj sobotni Polecaj TV. Tymczasem dobrego życzę piątku.

FILM

TVN godz. 20:00

Starcie tytanów (Clash of the Titans) - film fantasy, USA 2010, reż. Louis Leterrier, wyk. Sam Worthington, Liam Neeson, Ralph Fiennes, Jason Flemyng (106 min)

Grecka tragedia i kłótnia na boskim olimpie przenosi się na ziemie, kiedy pan Hades rozmarzył się na temat odebrania Zeusowi mocy i przejęciu kontroli nad Ziemią. Po stronie Zeusa staje heros Perseusz, który wyprawia się do krainy zmarłych, by pokonać pana śmierci i ocalić świat przed chaosem. I z grupą śmiałków idzie, i mierzy się z bestiami różnymi itd. Z ROZMACHEM, WIĘC BARDZO WIDOWISKOWE.

Stopklatka TV godz. 20:00

Zakochana Jane (Becoming Jane) - dramat biograficzny, Wielka Brytania 2007, reż. Julian Jarrold, wyk. Anne Hathaway, James McAvoy, Julie Walters, James Cromwell (115 min)

W świecie brytyjskich konwenansów. Schyłek XVIII wieku. Jane nie zamierza rezygnować z literackich ambicji, zamierza wyjść za mąż z miłości, a nie dla pieniędzy, a jej rodzice zamierzają spełnić jednak swoje zamierzenia dotyczące jej zamążpójścia. Jane poznaje niezbyt zamożnego Toma, który oczarowuje ją inteligencją, ale będzie musiała o tę, albo inną miłość zawalczyć ze światem. RACZEJ DLA PAŃ.

TVP Kultura godz. 20:25

Miłość (Amour) - dramat obyczajowy, Francja/Niemcy/Austria 2012, reż. Michael Haneke, wyk. Jean-Louis Trintignant, Emmanuelle Riva, Isabelle Huppert, Alexandre Tharaud (127 min)

Georges i Anne są szczęśliwym małżeństwem od 50 lat. W wyniku wylewu stan zdrowia Anne pogarsza się, a Georges z poświęceniem opiekuje się żoną, która poprosiła go żeby nigdy więcej nie odsyłał jej do szpitala. Jej stan zdrowia się pogarsza, a jego wytrzymałość i siły są na wyczerpaniu. BARDZO PORUSZAJĄCE.

TVP 2 godz. 20:45

Ogniem i mieczem - film historyczny, Polska 1999, reż. Jerzy Hoffman, wyk. Michał Żebrowski, Zbigniew Zamachowski, Aleksander Domogarow, Izabella Scorupco (175 min)

Jerzy Hoffman zamyka sienkiewiczowską trylogię najgorszym z trzech filmów, ale sentyment ma suweren do tych opowieści, więc i tę z przyjemnością ogląda. ŚREDNIE TO BARDZO NIESTETY.

Canal+ godz. 21:00

Spectre - film sensacyjny, Wielka Brytania/USA 2015, reż. Sam Mendes, wyk. Daniel Craig, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Ralph Fiennes (145 min)

Premiera w telewizorze. Najnowsza przygoda Jamesa Bonda, który tym razem  wyrusza z misją do Meksyku, a potem do Rzymu, i na tym podróży znaczonej kolejnymi nieboszczykami i wybuchami żeby rozwikłać pewną zagadkę z głębokiej przeszłości naszego dzielnego 007. EFEKTOWNE OCZYWIŚCIE.

 

Universal godz. 21:00

Battleship: Bitwa o Ziemię (Battleship) - film SF, USA 2012, reż. Peter Berg, wyk. Taylor Kitsch, Liam Neeson, Rihanna, Alexander Skarsgard (160 min)

To nie jest dobry film, taki tam momentami widowiskowy produkcyjniak, ale są Liam Neeson i Alexander Skarsgard, którzy robią tu różnicę. Oto NASA odkrywa planetę, na której panują warunki zbliżone do ziemskich. W odpowiedzi na wysłany przez ludzi sygnał na Ziemi pojawia się pięć obiektów, z których jeden rozbija się w Hongkongu, a cztery pozostałe lądują na wodach w pobliżu Hawajów. I trzeba z nimi walczyć, bo one wrogie są bardzo. RĄBANKA, ALE KOSMICZNA.

 

CBS Europa godz. 21:00

Pachnidło: Historia mordercy (Perfume: The Story of a Murderer) - dramat kostiumowy, Niemcy/Francja/Hiszpania/USA 2006, reż. Tom Tykwer, wyk. Ben Whishaw, Dustin Hoffman, Alan Rickman, Rachel Hurd-Wood (142 min)

W XVIII-wiecznym Paryżu przychodzi na świat nieślubne dziecko  handlarki ryb, Jean-Baptiste Grenouille. Jest obdarzony genialnym węchem Grenouille i opętany ideą stworzenia zapachu doskonałego, którego najcenniejszym składnikiem jest woń dziewczęcego ciała. Zaczyna uśmiercać młode kobiety w poszukiwaniu tego właściwego. Dobra filmowa robota, ale wbrew zapowiedziom jakie towarzyszyły premierze, NIC AŻ TAK SZCZEGÓLNEGO.

TV Puls godz. 22:00

S.W.A.T. Jednostka specjalna (S.W.A.T.) - film sensacyjny, USA 2003, reż. Clark Johnson, wyk. Samuel L. Jackson, Colin Farrell, Michelle Rodriguez, LL Cool J (117 min)

Najpierw ciężkie szkolenie, a potem jeszcze trudniejsze zadanie elitarnej jednostki do zadań oczywiście specjalnych. Rzeczona jednostka ma eskortować przestępcę, który zmyślnie zaoferował 100 milionów dolarów każdemu, kto pomoże mu w ucieczce. Chętnych nie brakuje, więc jednostka ma co robić.   WYBUCHOWA JATKA W GWIAZDORSKIEJ OBSADZIE.

TV 4 godz. 22:00

Amityville (The Amityville Horror) - horror, USA 2005, reż. Andrew Douglas, wyk. Ryan Reynolds, Melissa George, Jesse James, Philip Baker Hall (90 min)

13 listopada 1974 roku, w domu przy nowojorskiej Ocean Avenue dochodzi do makabrycznej zbrodni. Rok później nowi lokatorzy stają w obliczu przerażających i niewytłumaczalnych zdarzeń. To powrót jest do dawnego tematu. Gorszy, ale TROCHĘ STRASZY.

Ale kino+ godz. 22:05

Dzikie historie (Relatos salvajes) - komediodramat, Argentyna/Hiszpania 2014, reż. Damián Szifrón, wyk. Dario Grandinetti, Maria Marull, Mónica Villa, Rita Cortese (106 min)

Sześcioro na co dzień spokojnych ludzi dociera na skraj załamania nerwowego. I wtedy postanawiają zawalczyć o siebie, chociaż to może oznaczać przekroczenie granicy między normalnością i szaleństwem. A ci ludzie, to modelka, kierowca, kelnerka, milioner, specjalista pirotechnik i cokolwiek zdesperowana panna młoda. DZIWNE, ALE BARDZO DOBRE.

HBO godz. 22:15

Las samobójców (The Forest) - horror, USA 2016, reż. Jason Zada, wyk. Natalie Dormer, Taylor Kinney, Yukiyoshi Ozawa, Eoin Macken (90 min)

Premiera w telewizorze. Rzecz dzieje się – ta strasząca część – w słynnym japońskim lesie, do którego ludzie wchodzą celem odebrania sobie życia na osobności. Las ów ma ponoć tę właściwość, że nawet jak ktoś tam wejdzie bez konkretnego planu, to w lesie jednak życie sobie odbiera. Czemu? Tego nie wie na razie nikt, ale sprawę badają naukowcy. Nie tylko japońscy zresztą. No, ale wracajmy do filmu. Otóż w tymże, pewna amerykanka jedzie właśnie do tego słynnego lasu Aokigahara z nadzieją, że dowie się tam czegoś bliźniaczce, która w tych okolicach zaginęła. Wszyscy jej mówią, żeby uważała, ale ona wiedziona instynktem zbacza z głównego traktu i w dziczy zacznie mieć nieprzyjemności z duchami i różnymi innymi przykrościami. BANAŁ, GŁUPOTA, ALE MOŻE PRZESTRASZYĆ.

 

TVN godz. 22:15

Tron: Dziedzictwo (TRON: Legacy) - film SF, USA 2010, reż. Joseph Kosinski, wyk. Jeff Bridges, Garrett Hedlund, Olivia Wilde, Bruce Boxleitner (125 min)

Młody jeszcze człowiek zostaje wciągnięty do cyfrowego świata i musi odnaleźć i wywalczyć sobie drogę do domu powrotną. Na szczęście będzie miał sojuszników. NIESKOŃCZENIE BANALNE I GŁUPIE, ALE MA FANÓW.

Polsat godz. 23:30

Dziewiąte wrota (The Ninth Gate) - thriller, Hiszpania/Francja/USA 1999, reż. Roman Polański, wyk. Johnny Depp, Frank Langella, Emmanuelle Seigner, Lena Olin (133 min)

Horror w reżyserii Romana Polańskiego. Dean Corso (jak zawsze intrygujący Johnny Deep) to nowojorski bibliofil, poszukiwacz starodruków i doświadczony, pozbawiony skrupułów handlarz. Pewnego dnia zgłasza się do niego tajemniczy kolekcjoner, który zleca mu nietypowe zadanie. Otóż twierdzi, że jest właścicielem jednego z trzech egzemplarzy XVII-wiecznej satanistycznej księgi „Dziewięć Wrót Królestwa Cieni”. Depp ma teraz odnaleźć dwa pozostałe. WCIĄGA, ALE NIE ZATRZYMUJE.

TVP Kultura godz. 00:10

Gosford Park - dramat kryminalny, Niemcy/USA/Wielka Brytania/Włochy 2001, reż. Robert Altman, wyk. Kristin Scott Thomas, Michael Gambon, Jeremy Northam, Bob Balaban (137 min)

Jest rok 1932, i do Gosford Park, posiadłości państwa McCordlów, na tradycyjne tu polowanie zjeżdżają się krewni i przyjaciele. I wszyscy mają jakieś tajemnice, więc w garze tym szybko zaczyna się kwasić. Zwłaszcza, że każda z osób w tym pięknym miejscu, służby nie pomijając, ma powód, aby zamordować gospodarza. ZAGRANE ŚWIETNIE, NO I TYLE.

SERIAL

HBO godz. 20:10

Młody papież (The Young Pope) - serial obyczajowy, Wł./Fr./Hiszp./Wlk.Bryt./USA 2016, reż. Paolo Sorrentino, wyk. Jude Law, Diane Keaton, Cécile De France, Silvio Orlando (2x50 min)

Premiera piątego i szóstego odcinka bardzo - przynajmniej do tej pory - dobrego serialu, którego charakter i specyfikę celnie oddają przydomki jakimi został obdarzony po prezentacji dwóch odcinków podczas festiwalu w Wenecji, czyli „The Poperanos” i „House of Cardinals”. Rzecz jest o papieżu - co trzeba podkreślić - fikcyjnym, pierwszym Amerykaninie, który dostąpił tego zaszczytu i przybrał imię Piusa XIII. A Watykan w tym serialu to miejsce, w którym mieszają się bardzo różne interesy, bardzo różne namiętności i poziomy wiary. Co tydzień po dwa odcinki. DUŻE POLECENIE!

 

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

CBS Action godz. 20:00

Podwodna bestia (Super Shark) - thriller SF, USA 2011, reż. Fred Olen Ray, wyk. John Schneider, Sarah Lieving, Tim Abell, Jerry Lacy (120 min)

Zbierzcie się w grupy i oglądajcie razem, bo połowa zabawy jest we wspólnym przeżywaniu tego... tego czegoś. Zresztą zerknijcie w trailer. To jest król królów w tej kategorii. Wypadek, towarzyszący oceanicznym odwiertom, budzi olbrzymiego, prehistorycznego rekina, który pływa, chodzi i lata. Sprawą zajmuje się biolog morski. ZMIENI WAM ŚWIAT NA ZAWSZE.

Stopklatka TV godz. 22:35

Rekinado (Sharknado) - horror, USA 2013, reż. Anthony C. Ferrante, wyk. Ian Ziering, Tara Reid, John Heard, Cassie Scerbo (87 min)

Wiejące z Meksyku tornado zbliża się do Kalifornii. No i ten sztorm powodowany wiatrem jest tak wielki, że z wody wyciąga i w głąb lądu niesie żarłoczne rekiny z Oceanu Spokojnego. Które to rekiny korzystając z nowych, danych im przez naturę możliwości, urozmaicają swoją dietę o ludzkie mięso. Wspaniały przykład "kina cudownego kiczu", z którym mogą mierzyć się tylko megapyton, dwugłowy rekin i kilka podobnych im dzieł. ŁEB URYWA PO PROSTU.