Program TV na dziś: premiera "Everest", "Gang Wiewióra", "Herkules" lub "Kobiety I wojny światowej" [POLECAJ TV - 12.11.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

SOBOTA 12.11

Spoza listy dorzucę jeszcze to, że w TVP Kultura o godz. 23:00 godzina na koncercie zespołu Oasis z 2008 roku, w Polsacie o godz. 20:05 obchody 15-lecia kabaretu Neo-Nówka zatytułowane „Schody do Nieba”, a w CBS Action cała sobota z „Agentami NCIS”.

I może kilka filmów, które się na liście nie zmieściły, czyli m.in.: w Ale kino+ o godz. 20:10 rosyjski "Lewiatan", w TVP Seriale o godz. 20:15 "Nie ma mocnych", w Polsat Film o godz. 21:00 sensacyjna komedia "Bad Boys" z Willem Smithem, w TVN 7 o godz. 21:10 Burt Reynolds w komedii "Diukowie Hazzardu", w TVP Historia o godz. 22:15 Wojciech Pszoniak jako Mieszko I w "Gnieździe".

Do niedzielnego Polecaja zaproszę Was jutro, a dzisiaj soboty życzę spokojnej.

FILM

TV Puls godz. 20:00

Człowiek w ogniu (Man on Fire) - dramat sensacyjny, USA/Wielka Brytania 2004, reż. Tony Scott, wyk. Denzel Washington, Christopher Walken, Dakota Fanning, Marc Anthony (140 min)

Były agent CIA, po przeżyciach w Bejrucie i załamaniu nerwowym zatrudnia się jako ochroniarz 12-letniej dziewczynki, córki bogatego przemysłowca, ale cała ta jego ochrona na nic, skoro i tak jego ranili, a dziewczynkę porywają. No więc rusza szukać porwanej i porywaczy. ŚREDNIE, ALE ZA TO BARDZO.

Canal+ Film godz. 20:00

Spectre - film sensacyjny, Wielka Brytania/USA 2015, reż. Sam Mendes, wyk. Daniel Craig, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Ralph Fiennes (142 min)

Najnowsza przygoda Jamesa Bonda, który tym razem  wyrusza z misją do Meksyku, a potem do Rzymu, i na tym podróży znaczonej kolejnymi nieboszczykami i wybuchami żeby rozwikłać pewną zagadkę z głębokiej przeszłości naszego dzielnego 007. EFEKTOWNE OCZYWIŚCIE.

 

Polsat godz. 20:10

Gang Wiewióra (The Nut Job) - film animowany, Kanada/Korea Południowa/USA 2014, reż. Peter Lepeniotis (85 min)

Dobra rodzinna zabawa z Wiewiórem, który z powodu konfliktu z szopem, przywódcą miejskiego parku zostaje z parku wyrzucony do miasta. I w tym mieście chce okraść sklep z orzechami, który – co sprawę utrudni - należy do rabusiów. DUŻA PRZYJEMNOŚĆ

 

TVP Kultura godz. 20:20

Prorok (Un prophete) - dramat sensacyjny, Francja/Włochy 2009, reż. Jacques Audiard, wyk. Tahar Rahim, Niels Arestrup, Adel Bencherif, Hichem Yacoubi (155 min)

Malik ma lat dziewięć i jest niepiśmiennym Arabem, który skazany na sześć lat trafia do więzienia, w którym musi sobie radzić, żeby przetrwać. Przystosowuje się więc do warunków tu panujących, przełamuje kolejne tabu, staje się coraz bardziej bezwzględny. A potem zaczyna myśleć o władzy. DUŻA CIEKAWOŚĆ.

Canal+ godz. 21.00 

Everest - film katastroficzny, Wielka Brytania/USA/Islandia 2015, reż. Baltasar Kormákur, wyk. Jason Clarke, Jake Gyllenhaal, Josh Brolin, Ang Phula Sherpa (120 min)

Premiera w telewizorze. Historia tragicznej wyprawy grupy ośmiorga himalaistów, którzy pod przewodnictwem doświadczonego wspinacza Roba Halla w 1996 roku próbowali dotrzeć na szczyt najwyższej góry świata. SĄ EMOCJE I WIDOKI.

 

TVP 1 godz. 21:25

Herkules (Hercules) - film przygodowy, USA 2014, reż. Brett Ratner, wyk. Dwayne Johnson, Ian McShane, John Hurt, Rufus Sewell (94 min)

Kasowa i widowiskowa przygodówka z bitwami, walkami na miecze i tak dalej. Bo oto Herkules traci żonę i córki, i celem zagłuszenia cierpienia duszy swojej wraz z kilkoma kompanami organizuje czas wypełnia sobie walkami. A kiedy król Tracji wynajmuje jego i kolegów, żeby z jego żołnierzy zrobili najpotężniejszą armię świata. DO ZABAWY.

 

TVN godz. 21:55

Nie kłam, kochanie - komedia romantyczna, Polska 2008, reż. Piotr Wereśniak, wyk. Marta Żmuda Trzebiatowska, Piotr Adamczyk, Beata Tyszkiewicz, Magdalena Schejbal (100 min)

Jedna z zyliona rodzimych komedii (mało)romantycznych z udziałem Piotra Adamczyka i okraszonych słodką urodą Marty Żmudy-Trzebiatowskiej. Przewidywalna, banalna itd. ale krzywdy nie zrobi, najwyżej zaśniecie snem sprawiedliwego. A traktuje o ładnej Ani, która udaje narzeczoną pana przystojnego Marcina, żeby ciotka tegoż pana łaskawszym gestem wspomogła go groszem. I tak dobrze udają, że się zakochują, a potem się kłócą, i znowu się zakochują, a piosenka była przebojem. I tyle. DENERWUJĄCO PRZEWIDYWALNE.

Polsat godz. 00:05

Zawodowcy (Righteous Kill) - dramat sensacyjny, USA 2008, reż. Jon Avnet, wyk. Robert De Niro, Al Pacino, 50 Cent, Carla Gugino (101 min)

Dwaj przyjaciele, którzy od 30 lat pracują w policji badają sprawę morderstwa pewnego sutenera, i przykro się robi, i gorąco, bo poszlaki wskazują na to, że sprawcą jest policjant. Obsada niezła, ale coś tak wydaje mi się, że panowie DeNiro i Pacino grają z lekka przypadkiem, jakby od niechcenia i lecą tylko na swoich zgranych trickach. ALE I TAK OGLĄDA SIĘ DOBRZE.

TVP Kultura godz. 00:45

Pusher 2: Krew na rękach (With Blood on My Hands: Pusher II) - film kryminalny, Dania/Wielka Brytania 2004, reż. Nicolas Winding Refn, wyk. Mads Mikkelsen, Leif Sylvester, Zlatko Buric, Jesper Salomonsen (100 min)

Druga część duńskiej trylogii o gangsterskim półświatku Kopenhagi. Z bolesną dosłownością. DO ZOBACZENIA.

SERIAL

FilmBox Premium godz. 21:45

Beowulf (Beowulf: Return to the Shieldlands) - serial przygodowy, Wielka Brytania 2016, reż. Jon East, wyk. Kieran Bew, Joanne Whalley, William Hurt, Ed Speleers (2x46 min)

Brytyjski serial wysnuty z osiemnastowiecznego poematu o skandynawskiej historii. Beowulf to wojownik z plemienia Gotów, który wraca w swoje rodzinne strony, by oddać hołd królowi Hrothgarowi. Ale na miejscu okazuje się, że nie witają go tam ciepło. MNIE NIE ZACHWYCA, ALE ZROBIONY NIEŹLE.

 

HBO 3 godz. 22:25

Wataha - serial sensacyjny, Polska 2014, reż. Michał Gazda, wyk. Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Magdalena Popławska, Aleksandra Popławska (6x40 min)

Maraton z pierwszą autorską Polską produkcją serialową HBO, czyli „Watahą”. Rzecz o naszych pogranicznikach (zwłaszcza jednym z nich), którzy stają w obliczu skomplikowanej, sięgającej bardzo wysoko sensacyjnej intrygi. Świetne zdjęcia, znakomity pomysł, jednak szału zabrakło. ALE MOŻE SIĘ PODOBAĆ.

 

DOKUMENT

Planete+ godz. 20:00
Kobiety I wojny światowej (The Women of World War I) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2014, reż. Chris Granlund (50 min)

I wojna światowa, to prawdziwy koniec XIX wieku. I początek kolejnej rewolucji społecznej. Tym razem otworzyła się brama zmian przed kobietami. A wybuch wojny odmienił losy wielu Europejek. Przyczyniły się do zwycięstwa, zastępując ojców, mężów czy braci w ich codziennych obowiązkach. Wtedy zaczęły też wykonywać zawody zarezerwowane dotąd dla mężczyzn. WARTO ZOBACZYĆ.