Program TV na dziś: "Pogromcy duchów", "Rocky Balboa", "Zoolander 2" i serialowe premiery [POLECAJ TV - 13.11.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

NIEDZIELA 13.11

Dla lubiących kryminalne seriale, to bardzo dobry będzie wieczór. Tylko trzeba się na coś zdecydować. Są bowiem dwa nowe, i oba bardzo dobre. W telewizji 13 Ulica o godz. 21:00 pierwszy i drugi odcinek znakomitego brytyjskiego serialu „The Level”. A w Ale kino+ o godz. 20:15 nowość z Belgii „Wróg publiczny”. Ale to nie jedyna dzisiejsza nowość.
A spoza listy jeszcze to, że w TVP Kultura od godz. 17:15 „Niedziela z Ewą Szykulską” (najpierw wywiad z aktorką, o godz. 18:05 „Dziewczyny do wzięcia”, o godz. 19:00 „Hydrozagadka”).

W CBS Action cały dzień i noc z serialem "CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku", a w Polsacie o godz. 20:05 piętnaste urodziny kabaretu Neo-nówka.

Polecaj na poniedziałek będzie jutro, a tymczasem dobrej życzę niedzieli.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Pogromcy duchów (Ghost Busters) - komedia SF, USA 1984, reż. Ivan Reitman, wyk. Bill Murray, Dan Aykroyd, Harold Ramis, Sigourney Weaver (105 min)

Wielki przebój i obiekt kultu zasłużenie. Oto trzech nowojorskich parapsychologów po utracie funduszy na badania organizuje przedsiębiorstwo usługowe „Pogromcy duchów”. I gromią. ŚWIETNA ZABAWA.

 

TV 4 godz. 20:00

Kochanie, poznaj moich kumpli (A Few Best Men) - komedia, Australia/Wielka Brytania 2011, reż. Stephan Elliott, wyk. Laura Brent, Xavier Samuel, Kris Marshall, Kevin Bishop (97 min)

Brytyjski klimat, w którym grupa nieokrzesanych angielskich nieudaczników trafia na tzw. salony. Czasami prostackie, momentami wręcz chamskie, ale autentycznie zabawne. Młody Anglik zamierza ożenić się z Australijką, córką senatora Jima Ramme'a. Na ślub zabiera swoich przyjaciół, którzy nie do końca pasują do miejsca, do którego się wybrali. Co ma oczywiście konsekwencje. Na szczęście dla nas. ZABAWNE.

TVP 2 godz. 20:10

Rocky Balboa - dramat obyczajowy, USA 2006, reż. Sylvester Stallone, wyk. Sylvester Stallone, Antonio Tarver, Burt Young, Geraldine Hughes (98 min)

Rocky pożegnał się z karierą i wiedzie spokojne życie prowadząc jadłodajnię, w której z nostalgią opowiada gościom historię swojego życia. Ale zostaje wyzwany na ring raz jeszcze, więc dzielnie wyzwanie podejmuje i ostatni raz wspina się na wyżyny wytrzymałości i przygotowuje do walki. SIĘ OGLĄDA. Z SENTYMENTU.

HBO godz. 20:10

Zoolander 2 - komedia, USA 2016, reż. Ben Stiller, wyk. Ben Stiller, Owen Wilson, Will Ferrell, Kristen Wiig (105 min)

Premiera w telewizorze. Tak głupia, że aż momentami śmieszna szydera z celebryckiego świata, który dla wielu jest po prostu całym światem. Oto dwaj dawni supermodele dostali zaproszenie na prestiżowy Tydzień Mody w Rzymie i chcą znów stać się gwiazdami. Tyle, że świat mody się zmienił. A pożartowali z siebie w epizodach m.in. Benedict Cumberbatch, Justin Bieber, Kiefer Sutherland, Anna Wintour, Willie Nelson, Kate Moss i prezydent elekt Donald Trump. MOŻNA SIĘ POŚMIAĆ.

 

TVP Kultura godz. 20:25

Backbeat - dramat biograficzny, Wielka Brytania/Niemcy 1994, reż. Iain Softley, wyk. Sheryl Lee, Stephen Dorff, Ian Hart, Gary Bakewell (96 min)

Opowieść o początkach kariery The Beatles - przyjaźni łączącej Johna Lennona z basistą Stuartem Sutcliffe'em, wpływie Astrid Kirchherr na wizerunek zespołu oraz kłótni, która rozdzieliła przyjaciół. NIEZŁE.

TVP 1 godz. 22:25

Mr. Nobody - dramat SF, Kanada/Belgia/Francja/Niemcy 2009, reż. Jaco van Dormael, wyk. Jared Leto, Sarah Polley, Diane Kruger, Linh Dan Pham (149 min)

Świetny Jared Leto w niezłym dramacie, w którym wspomniany wyżej aktor, a właściwie grany przezeń bohater budzi się w 2092 r., ludzie skolonizowali Marsa i wygrali walkę z chorobami, a on ma 118 lat i jest ostatnim śmiertelnikiem na Ziemi. Nie zważając na okoliczności twierdzi, że jest rok 2009, a on ma 34 lata i wiedzie życie z żoną Elise oraz trojgiem dzieci. Psychiatra hipnotyzuje go celem przywołania wspomnień i okazuje się nasz staruszek żył w kilku światach, i we wszystkich w jakiś sposób związany był z panią Anną. NAPRAWDĘ DUŻA CIEKAWOŚĆ.

 

TVN godz. 22:30

Plaga (The Reaping) - thriller, USA 2007, reż. Stephen Hopkins, wyk. Hilary Swank, David Morrissey, Idris Elba, AnnaSophia Robb (99 min)

W pewnym miasteczku zaczynają się dziać rzeczy, które przypominają dziesięć starotestamentowych egipskich plag. A teolog i była misjonarka poszukają przyczyn takiej kary dla mieszkańców. Niezła obsada, jest jakiś pomysł, ale BRAKUJE TROCHĘ.

Polsat godz. 22:45

Zawodowcy (Righteous Kill) - dramat sensacyjny, USA 2008, reż. Jon Avnet, wyk. Robert De Niro, Al Pacino, 50 Cent, Carla Gugino (101 min)

Dwaj przyjaciele, którzy od 30 lat pracują w policji badają sprawę morderstwa pewnego sutenera, i przykro się robi, i gorąco, bo poszlaki wskazują na to, że sprawcą jest policjant. Obsada niezła, ale coś tak wydaje mi się, że panowie DeNiro i Pacino grają z lekka przypadkiem, jakby od niechcenia i lecą tylko na swoich zgranych trickach. ALE I TAK OGLĄDA SIĘ DOBRZE.

TVN 7 godz. 23:25

Podejrzani (The Usual Suspects) - thriller, USA/Niemcy 1995, reż. Bryan Singer, wyk. Stephen Baldwin, Gabriel Byrne, Kevin Spacey, Chazz Palminteri (106 min)

Świetnie zagrana opowieść o pięciu facetach, którzy podejrzani o uprowadzenie ciężarówki zostają na noc w areszcie i obmyślają wspólny skok, który będzie miał bardzo poważne konsekwencje dla każdego z nich. DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

 

TV 4 godz. 00:15

Arachnofobia (Arachnophobia) - horror, USA 1990, reż. Frank Marshall, wyk. Harley Jane Kozak, Jeff Daniels, John Goodman, Julian Sands (103 min)

A to mocne jest przeżycie, jeśli ktoś nie lubi lub boi się pająków. Poważnie, radzę uważać. Ale niezły jest i trzyma napięcie. Pan, który ma pajęczą fobię, zostaje lekarzem w małym miasteczku, do którego przypadkiem trafia pewien bardzo złośliwy i do tego szybko się rozmnażający pająk. I ów pająk wraz z coraz liczniejszą rodziną siać zacznie w miasteczku spustoszenie. A cierpiący na Arachnofobię pan doktor będzie musiał stanąć do walki. Plus świetny epizod Johna Goodmana. DOBRE DO STRACHU.

SERIAL

13 Ulica godz. 21:00

The Level - serial kryminalny, Wielka Brytania 2016, reż. Andy Goddard, wyk. Karla Crome, Laura Haddock, Noel Clarke, Lindsey Coulson, Amanda Burton (2x60 min)

Dwa z sześciu odcinków nowiutkiego serialu, którego bohaterką jest przykładna pani detektyw gotowa zrobić wszystko, by jej sekret nie wyszedł na jaw. A my poznajemy ją etapami. Pani detektyw, jak wspomniałem szczyci się przykładną policyjną karierą, ale w rzeczywistości wiedzie podwójne życie. Jej powiązania z handlarzem narkotyków Frankiem mogą doprowadzić do ujawnienia jej sekretu i przez to poważnie zagrozić jej karierze. Szczególnie, kiedy stanie się obiektem dochodzenia, a jej kroki zacznie śledzić bezwzględny zabójca, który wie o niej więcej, niż mogłoby się wydawać. Więcej o serialu przeczytać możecie w osobnym tekście.

 

Ale kino+ godz. 20:15

Wróg publiczny (Ennemi Public) - serial kryminalny, Belgia 2016, wyk. Stéphanie Blanchoud, Jean-Jacques Rausin, Angelo Bison, Clément Manuel (2x52 min)

Premiera w telewizorze. Produkcja z tego roku i napięcie w nim jest wysokie. Jest mroczny, tajemniczy i satysfakcjonująco niespieszny. Oto po 20 latach odsiadki z więzienia wychodzi psychopatyczny seryjny morderca dzieci. Gość jest oczywiście napiętnowany, społeczeństwo go nienawidzi, na celowniku mają go media i osoby, które gotowe są pomścić jego ofiary. Żeby uniknąć konfrontacji, przed tłumem chroni się w starym klasztorze na belgijskiej prowincji. Ochrania go również policja, a mimo to, dochodzi w okolicy do kolejnych zabójstw. Odcinków jest dziesięć. JEST NAPIĘCIE, JEST SATYSFAKCJA.

 

FOX i National Geographic godz. 21:30

MARS - serial fabularno-dokumentalny, USA 2016, wyk. Alberto Ammann, Ben Cotton, Kata Sarbó, Nicholas Wittman (50 min)

Premiera w telewizorze. Duża rzecz, duża,  z rozmachem i wielką nadzieją. Rzecz jest serialem z sekwencjami dokumentalnymi, wspominającymi nasze marzenia i starania dotyczące kolonizacji Marsa. A akcja toczy się na dwóch planach, teraźniejszym i z perspektywy roku 2033 i odbywającej się fikcyjnej misji załogowej na Marsa właśnie. NOWATORSKA FORMA, DUŻO WIEDZY I NIEZŁE WIDOKI (również na przyszłość).

 

TVN 7 godz. 22:25

Kroniki Shannary (The Shannara Chronicles) - serial fantasy, USA 2016, reż. Jonathan Liebesman, wyk. Manu Bennett, Austin Butler, Poppy Drayton, Ivana Baquero (42 min)

Nie znam się na takich bajkach, i nie potrafię udawać, że mam do nich jakikolwiek stosunek, i bo są obok. Ostatnia królewna, która mnie wzruszyła to Arabela, a ostatni smok, to Smok Wawelski w „Porwaniu Baltazara Gąbki”. Posłużę się zatem matrpasem: „Księżniczka Amberle Elessedil zostaje członkinią zakonu Wybranych, którzy opiekują się najświętszym drzewem elfów, Ellcrysem. Kobietę nawiedza wizja, w której Ellcrys obumiera”. Rzecz oparta na serii książek Terry'ego Brooksa. Dwa odcinki na początek. DLA FANÓW GATUNKU, I TO PODOBNO BARDZO.

DOKUMENT

TV 6 godz. 22:55

Trzystu walecznych (Last Stand of the 300) - film dokumentalny, USA 2007, reż. David Padrusch (65 min)

Historia bitwy pod Termopilami, która rozegrała się w 480 roku p.n.e., w której zginęło trzystu Spartan. Ich wodzem był król Leonidas, który stał się legendą. Jako i jego ludzie, tyle że oni bezimiennie. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.