Program TV na dziś: "Niepowstrzymany" z Denzelem Washingtonem, "Casanova po przejściach" mecz [POLECAJ TV - 14.11.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PONIEDZIAŁEK 14.11

Spoza listy, bo zawsze dorzucam coś, co na listę nie wchodzi, informuję, że w TVP 1 o godz. 20:40 rozpocznie się piłkarki mecz towarzyski Polska – Słowenia, w TVP 2 o godz. 21:50 najlepsze fragmenty „Kabaretowych Nocy Listopadowych”, a w HBO od godz. 20:10 seriale, „Westworld” (godz. 20:10), „Rozwód” (godz. 21:10) i „Niepewne” (godz. 21:40).

Polecaj na wtorek będzie jutro, a tymczasem życzę dobrego poniedziałku.

FILM

Cinemax godz. 20:00

Mały Fauss i duży Halsy (Little Fauss and Big Halsy) - dramat przygodowy, USA 1970, reż. Sidney J. Furie, wyk. Robert Redford, Michael J. Pollard, Lauren Hutton, Lucille Benson (95 min)

Rzecz o przyjaźni, zaufaniu i przygodzie. Oto młody motocyklista rajdowy, zwany Małym Faussem, poznaje doświadczonego zawodnika, Halsey'a Knoxa, który proponuje mu współpracę. Plus sporo dobrej muzyki, a piosenka "Ballad of Little Fauss & Big Halsey" wykonana przez Johnny’ego Casha, otrzymała nominację do Złotego Globu. CIUT ZAKURZONE, ALE Z PRZYJEMNOŚCIĄ.

Canal+ Film godz. 20:00

Kebab i Horoskop - komediodramat, Polska 2014, reż. Grzegorz Jaroszuk, Kacper Habisiak, Marcin Kasiński, wyk. Barbara Kurzaj, Tomasz Schuchardt, Justyna Wasilewska, Marek Kalita (68 min)

Świetna zabawa z grupą bardzo dobrych aktorów z niezłym pomysłem. Nie jest to rzecz wybitna, momentami nawet bardzo średnia, ale jest w tym metoda. I ja bawiłem się dobrze. Właściciel sklepu z dywanami zatrudnia specjalistów od marketingu, których projekt zmienia funkcjonowanie firmy, i prowadzi do szeregu absurdalnych wydarzeń. Nie tylko dlatego, że ci specjaliści są oszustami, ale również dlatego, że to po prostu głupie. DO ZABAWY.

Polsat godz. 20:10

Niepowstrzymany (Unstoppable) - thriller, USA 2010, reż. Tony Scott, wyk. Denzel Washington, Chris Pine, Rosario Dawson, Ethan Suplee (94 min)

Wielki bezzałogowy pociąg, 39 wagonów z 23 tys. litrów paliwa po kilku ludzkich błędach rusza w świat i nie można go zatrzymać, a jak się wykolei, to nastąpi katastrofa ekologiczna. Mknie więc maszyna śmierci przez wsie i miasteczka siejąc zniszczenie. Na kolizyjnym jej kursie jest też pociąg prowadzony przez dwóch dzielnych facetów, którzy zrobią wszystko, żeby uratować siebie i powierzone im ludzkie życia. BREDNIA, ALE ZA TO ZREALIZOWANA Z NERWEM I TEMPEM.

 

TVP Kultura godz. 20:20

Hubal - film wojenny, Polska 1973, reż. Bohdan Poręba, wyk. Ryszard Filipski, Małgorzata Potocka, Tadeusz Janczar, Emil Karewicz (126 min)

Dziewięć miesięcy życia majora Dobrzańskiego i ludzi podlegającym jego rozkazom, którzy po klęsce wrześniowej nie złożyli broni i walczyli do maja 1940 roku. HISTORIA PRAWIE PRAWDZIWA.

Canal+ godz. 21:00

W pułapce pamięci (Crossfire) - dramat kryminalny, Kanada 2016, reż. Claude Desrosiers, wyk. Roxanne McKee, Steve Lund, Tim Rozon, Stacey Farber (90 min)

Premiera w telewizorze. Pani żołnierka Samantha wraca z Iraku oskarżona o przyczynienie się do śmierci dwóch Amerykanów. Chcąc oczyścić się z zarzutów próbuje sobie przypomnieć feralną noc. I pamięcią wraca i odtwarza sobie ją kawałek po kawałku. MOŻNA, ALE TO NIC WIELKIEGO.

FilmBox Premium godz. 21:00

Casanova po przejściach (Fading Gigolo) - komedia, USA 2013, reż. John Turturro, wyk. John Turturro, Woody Allen, Vanessa Paradis, Liev Schreiber (86 min)

Z panem Woodym Allenem, ale nie w jego reżyserii. Właściciel antykwariatu i nieśmiały kwiaciarz zaczynają nieźle zarabiać spełniając fantazje seksualne pań. Ale kiedy ich klientką zostaje pena wdowa, ortodoksyjna żydówka, ich życie zmieni się bardzo. JEST WESOŁO, BYWA INTELIGENTNIE, ALE NICZEGO NIE URYWA.

 

Polsat godz. 22:20

Najwyższy wyrok (Maximum Conviction) - film sensacyjny, USA 2012, reż. Keoni Waxman, wyk. Steven Seagal, Michael Paré, Steve Austin, Ian Robison (98 min)

Specjał dla (z niezrozumiałych dla mnie powodów) licznej grupy fanów pana Seagala. Dwaj byli komandosi biorą udział w eskortowaniu więźniów, wśród których są dwie kobiety. Aż tu nagle oddział świetnie wyszkolonych najemników złośliwie próbuje odbić jedną z pań. Całe to wyszkolenie najemników idzie jednak psu w... na budę, bo jednym z komandosów jest przecież Steven Seagal. ŁOMOT I ZNISZCZENIE.

Stopklatka TV godz. 22:35

2 dni w Nowym Jorku (2 Days in New York) - komedia obyczajowa, Francja/Niemcy/Belgia/USA 2012, reż. Julie Delpy, wyk. Chris Rock, Julie Delpy, Albert Delpy, Alexia Landeau (92 min)

Po rozstaniu z partnerem francuska Marion wiąże się z czarnoskórym publicystą Mingusem. Razem z dwójką dzieci z poprzednich związków zamieszkują w apartamencie na Manhattanie. Z okazji przygotowywanej wystawy fotografii Francuzka zaprasza bliskich zza oceanu. Problemy z jej ekscentryczną familią rozpoczynają się już na lotnisku. DO ŚREDNIEJ ZABAWY.

TVN 7 godz. 22:55

Tylko strzelaj (Shoot 'Em Up) - film sensacyjny, USA 2007, reż. Michael Davis, wyk. Clive Owen, Paul Giamatti, Monica Bellucci, Stephen McHattie (86 min)

Smith jest świadkiem pościgu bandytów za ciężarną. Rusza na pomoc uciekinierce. Podczas strzelaniny kobieta zaczyna rodzić. Smith przyjmuje poród, likwiduje też kolejno jej prześladowców. Niestety, kobieta ginie od kuli, więc Smith musi zająć się noworodkiem. Niebawem odkrywa, że to właśnie to dziecko, a nie jego matka, jest celem przestępców. PRODUKCYJNIAK, ALE SIĘ OGLĄDA.

TVP Kultura godz. 00:40

Otwarte serce (A coeur ouvert) - dramat obyczajowy, Francja/Argentyna 2012, reż. Marion Laine, wyk. Juliette Binoche, Édgar Ramirez, Hippolyte Girardot, Amandine Dewasmes (87 min)

Poznajemy małżeństwo gdy jest zgodne i przyjemne. Potem pan zaprzyjaźnia się z alkoholem więc małżeństwo ma kryzys. Pojawia się więc pomysł, że może dziecko im pomoże, więc próbują tego. DO POMYŚLENIA.

Polsat godz. 00:40

Ocalenie (Extraction) - thriller, Kanada 2015, reż. Steven C. Miller, wyk. Bruce Willis, Kellan Lutz, Gina Carano, D.B. Sweeney (83 min)

Terroryści porywają byłego agenta CIA, więc odsunięty od sprawy jego syn na własną rękę spróbuje, siejąc śmierć i zniszczenie, tatusiowi przyjść z odsieczą. DO ZOBACZENIA.

SERIAL

Fox godz. 22:00

The Walking Dead 7 - serial grozy, USA 2016, wyk. Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Melissa McBride, Norman Reedus (80 min)

Premiera odcinka czwartego siódmej serii opowieści o tym jak grupa ocalałych ludzi próbuje ułożyć sobie życie w czasach apokalipsy zombie. Próbują i próbują, gadają i gadają, a teraz już ostatecznie okaże się, że to nie zombie, a ludzie są ich największymi wrogami. A od północy powtórkowo odcinki numer 1, 2 i 3.  CIĄGLE DZIAŁA

DOKUMENT

BBC Earth godz. 20:00

Planeta Ziemia 2 (Planet Earth 2) - serial dokumentalny, Wielka Brytania 2016 (55 min)

Fenomenalny obraz naszego pięknego świata. Dowód na to, że wystarczy dobrze patrzeć, żeby to zauważyć. Z komentarzem pana Davida Attenborough. ZAKOCHACIE SIĘ W NASZEJ PLANECIE.

 

Planete+ godz. 20:30

Polska dobrze zaprojektowana - serial dokumentalny, Polska 2016 (23 min)

Rzecz o tym jak zmienia się architektura w Polsce, i o tym, że podobno jest coraz lepiej, bo powstają tu projekty, które docenia świat, czego przykładem jest prestiżowa nagroda Miesa Van Der Rohe dla Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. A przykładów będzie więcej. Odcinek pierwszy z dziesięciu. Z CIEKAWOŚCIĄ.

Canal+ Discovery godz. 21:00

Andrzej Bargiel - Śnieżna Pantera - serial dokumentalny, Polska 2016 (60 min)

Dokumentalna opowieść o Andrzeju Bargielu, który uprawia między innymi narciarstwo wysokogórskie, a latem tego roku roku pobił rekord szybkości wejścia na Śnieżną Panterę, czyli pięć szczytów leżących na terenie dawnego Związku Radzieckiego - Szczyt Lenina, Szczyt Korżeniewskiej, Szczyt Ismaila Samaniego, Chan Tengri i Szczyt Zwycięstwa. WARTO SIĘ Z PANEM POZNAĆ BLIŻEJ.

Planete+ godz. 21:00

Krew i złoto - jak powstała Hiszpania? (Blood and Gold: The Making of Spain) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2015, reż. Marion Milne (2x49 min)

Powtórka pierwszego i premiera drugiego z trzech odcinków, o dwóch tysiącach lat niesamowitej historii Hiszpanii. A przy okazji sporo faktów i ciekawostek, o których wcześniej mało kto słyszał. Z CIEKAWOŚCIĄ.

TVN 7 godz. 21:50

Saddam bawi się w Hollywood (Saddam Goes to Hollywood) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2016, reż. Stephen Finnigan, wyk. Hugo Speer, Oliver Reed (60 min)

Rzecz o kulisach powstawania irackiego filmu stworzonego z hollywoodzkim rozmachem, który kręcono podczas wojny iracko-irańskiej. Prowodyrem całego przedsięwzięcia był dyktator Saddam Husajn, który przeznaczył na ten cel pokaźną sumę pieniędzy, zatrudnił brytyjską ekipę filmową oraz słynnego aktora, Olivera Reeda. NIEZŁA HISTORIA.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 4 godz. 00:00

Wściekłe rekiny (Raging Sharks) - horror, USA/Bułgaria 2005, reż. Danny Lerner, wyk. Corin Nemec, Vanessa Angel, Corbin Bernsen, Todd Jensen (92 min)

W przestworzach dochodzi do kolizji statków kosmicznych, których szczątki wpadają do Pacyfiku. Pochodzący z kosmosu materiał zaczyna oddziaływać na żarłacze białe, które stają się agresywne. MOCNY PUNKT ŚWIATA ŁOWCÓW KICZU