Program TV na dziś: "SexiPistols" z Penélope Cruz i Salmą Hayek, "Ocelenie" lub "Szalona odwaga" [POLECAJ TV - 15.11.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 15.11

Na początek, zgodnie z naszą tradycją coś spoza listy. Otóż w TVN o godz. 22:30 kolejne wydanie programu „Kuba Wojewódzki”, o czym wspominam tylko dlatego, że promując swoją książkę przyszła doń z córką pani Anna Seniuk. Będzie też Ewelina Lisowska, piosenkarka, ale to już mnie interesuje mniej.

I może kilka filmów jeszcze. W Polsat Film o godz. 19:00 "2001: Odyseja komiczna", w TV Puls o godz. 20:00 "Hooligans 3" i o godz. 21:55 "Wanted: Ścigani", w TV 4 o godz. 21:00 "Pole strachu", w Ale kino+ o godz. 22:15 "Miasto złodziei", a w TVP 1 o godz. 22:55 polska komedia "Droga do raju".

Jutro Polecaj na środę, a dzisiaj przyjemnego życzę wtorku. 

TEATR TELEWIZJI

TVP Kultura godz. 20:20

Płaszcz - teatr TV, Polska 1998, reż. Andrzej Domalik, wyk. Jerzy Trela, Janusz Gajos, Jerzy Grałek, Jacek Romanowski (90 min)

W ramach wspaniałego miesiąca z Jerzym Trelą, tym razem znakomita adaptacja opowiadania Mikołaja Gogola, o nieudaczniku o dobrym sercu, którego wielkim marzeniem jest nowy płaszcz. W opowiadaniu pojawiają się osoby znane z innych dzieł mistrza. BARDZO DOBRY WIECZÓR.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

SexiPistols (Bandidas) - western komediowy, Francja/Meksyk/USA 2006, reż. Joachim Roenning, Espen Sandberg, wyk. Penélope Cruz, Salma Hayek, Steve Zahn, Dwight Yoakam (89 min)

Jest rok 1888 w Meksyku, w którym panuje bezprawie i bezhołowie. I w tych okolicznościach dwie atrakcyjne panie walczą z  systemem napadając na banki i rozdając ich dobra biednym. Jedna robi to z miłości do ludzi i ojczyzny, a druga z zemsty. Rozrywkowe, krzywdy nie robi, ale ZABAWNE UMIARKOWANIE.

 

TVN 7 godz. 20:00

Szalona odwaga (Courage Under Fire) - film wojenny, USA 1996, reż. Edward Zwick, wyk. Meg Ryan, Denzel Washington, Michael Moriarty, Lou Diamond Phillips (117 min)

Pan pułkownik bada okoliczności śmierci dzielnej pani kapitan, którą za bohaterski wyczyn na polu walki ma zostać odznaczona Medalem Honoru. I jak bada, to odkrywa, że wersji wydarzeń jest kilka i są ze sobą sprzeczne, więc uzasadnione ma pan pułkownik wątpliwości. NIEZŁE I SENSEM.

Canal+ Film godz. 20:00

Kosmos - dramat obyczajowy, Francja/Portugalia 2015, wyk. Jonathan Genet, Sabine Azéma, Jean-François Balmer, Johan Libéreau (97 min)

Premiera w telewizorze. Dwaj przyjaciele spędzają kilka dni w pensjonacie na prowincji, w którym dzieją się rzeczy dziwne, i ktoś (coś?) daje im źle wróżące znaki. W dodatku jeden z nich zakochuje się w córce gospodarzy, która niedawno wyszła za mąż. A kolejne znaki wprowadzają coraz bardziej nerwową atmosferę. I TO SIĘ ZADZIWIAJĄCO NIEŹLE OGLĄDA.

HBO godz. 20:10

Ant-Man - film SF, USA 2015, reż. Peyton Reed, wyk. Paul Rudd, Michael Douglas, Evangeline Lilly, Corey Stoll (117 min)

Marvelowska superbohaterska akcja, tym razem pan może robić się bardzo mały, bo ma kostium który go zmniejsza. Nie umie jednak latać, ale od tego ma tresowane różne latające owady. I oczywiście próbuje zapobiec katastrofie i ocalić ludzkość. Zabawa taka. Efektownie, czyli zasłużona nominację do BAFTA za efekty specjalne. I ZUPEŁNIE NIE MA ZNACZENIA, ŻE O NICZYM.

 

Polsat godz. 21:45

Ocalenie (Extraction) - thriller, Kanada 2015, reż. Steven C. Miller, wyk. Bruce Willis, Kellan Lutz, Gina Carano, D.B. Sweeney (83 min)

Terroryści porywają byłego agenta CIA, więc odsunięty od sprawy jego syn na własną rękę spróbuje, siejąc śmierć i zniszczenie, tatusiowi przyjść z odsieczą. DO ZOBACZENIA.

TVN 7 godz. 22:25

Michael Clayton - thriller, USA 2007, reż. Tony Gilroy, wyk. George Clooney, Tilda Swinton, Tom Wilkinson, Sydney Pollack (119 min)

Bardzo niezły prawniczo policyjny thriller o byłym prokuratorze, który teraz pracuje w prawniczej korporacji, w której zajmuje się sprawami bardzo trudnymi i brudnymi. A teraz zajmuje się sprawą kolejną, której ceną może być nie tylko reputacja jego i jego firmy, ale również życie wielu osób. JEST NAPIĘCIE I SATYSFAKCJA.

TVP Kultura godz. 22:35

Pokolenie - dramat wojenny, Polska 1954, reż. Andrzej Wajda, wyk. Tadeusz Łomnicki, Urszula Modrzyńska, Tadeusz Janczar, Roman Polański (83 min)

W cyklu o cokolwiek mylącej nazwie "Klasyka na nowo". Bo tu nic nie jest przecież na nowo, więc tytuł cyklu to raczej powinno być "Klasyka raz jeszcze". Kawał historii i kawał historii polskiego kina. Opowieść o grupie młodych ludzi, którzy u progu dorosłości znaleźli się w ekstremalnej sytuacji wojny, z całym jej okrucieństwem i wieloma pułapkami etycznymi. ZNAĆ PO PROSTU WYPADA.

Polsat godz. 23:45

New York Taxi (Taxi) - komedia sensacyjna, USA/Francja 2004, reż. Tim Story, wyk. Queen Latifah, Jimmy Fallon, Henry Simmons, Jennifer Esposito (97 min)

Queen Latifah w roli marzącej o karierze rajdowego kierowcy pani, która póki co musi zadowolić się prowadzeniem taksówki. I oto pojawia się okazja, żeby pokazać światu, co potrafi i do czego nadaje się jej nowe auto. Plus Jimmy Fallon. SZYBKO I ŚMIESZNIE.

Cinemax godz. 23:45

Wygnanie (El destierro) - dramat obyczajowy, Hiszpania 2015, reż. Arturo Ruiz, wyk. Eric Francés, Monika Kowalska, Chani Martin, Joan Carles Suau (84 min)

Premiera w telewizorze. Rzecz dzieje się w czasie wojny domowej w Hiszpanii. Pan Teo ma przy boku charyzmatycznego Silverio bronić małego fortu na odludziu. Panowie się nie lubią za bardzo, ale dzielić muszą życiowo małą, bardzo małą przestrzeń. To oczywiście relacje ich utrudnia. A gdy już prawie ułożą wzajemne relacje, znajdują piękną ranną Polkę, i znów komplikują sobie życie. CZERPANIE DŁONIĄ.

 

TVP Kultura godz. 00:20

Przygoda (L'Avventura) - dramat psychologiczny, Francja/Włochy 1960, reż. Michelangelo Antonioni, wyk. Gabriele Ferzetti, Monica Vitti, Lea Massari, Dominique Blanchar (140 min)

Historia kina, czyli z roku 1960 jedno z dzieł pana Antonioniego, którego nie ogląda się łatwo, za to od którego rozumu oderwać nie sposób. Plus mnóstwo festiwalowych i międzynarodowych nagród w Europie i Stanach. PROGRAM OBOWIĄZKOWY.

 

SERIAL

Canal+ Seriale godz. 20:00

Upadek królestwa (The Last Kingdom) - serial historyczny, Wielka Brytania 2015, wyk. Alexander Dreymon, Ian Hart, David Dawson, Adrian Bower (43 min)

Jest połowa IX wieku, w którym upadają kolejne brytyjskie królestwa. W ręce wikingów wpada syn saskiego szlachcica i wychowuje się wśród nich. Ale jako młodzieniec będzie musiał zdecydować kim chce być. I po której stanąć stronie. Fenomenalnie zrealizowany - ale to oczywiste, skoro produkcja BBC America - i z niezłym średniowiecznym klimatem, który przypadnie do gustu lubujących się w takich rycerskich, błotno dworskich klimatach. A o godz. 22:45 odcinek drugi.  NIEZŁA ROBOTA.

 

National Geographic godz. 21:00

MARS: Nowy świat - serial fabularno-dokumentalny, USA 2016, wyk. Alberto Ammann, Ben Cotton, Kata Sarbó, Nicholas Wittman (60 min)

Duża rzecz, duża,  z rozmachem i wielką nadzieją. Rzecz jest serialem z sekwencjami dokumentalnymi, wspominającymi nasze marzenia i starania dotyczące kolonizacji Marsa. A akcja toczy się na dwóch planach, teraźniejszym i z perspektywy roku 2033 i odbywającej się fikcyjnej misji załogowej na Marsa właśnie. NOWATORSKA FORMA, DUŻO WIEDZY I NIEZŁE WIDOKI (również na przyszłość)

 

DOKUMENT

TVP 2 godz. 22:55

Szkoła dla zaciętych (Stammer School: Musharaf Find His Voice) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2014, reż. Saskia Smith (47 min)

Trzy jąkające się osoby na kursie, który ma im umożliwić płynne wypowiadanie się. To w skrócie największym. Bo przecież każdy z uczestników ograniczeń doświadcza z różnych powodów, a ich problemy przybierają zróżnicowaną formę, ale cała trójka dzięki ćwiczeniom osiąga znakomite wyniki. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

Stopklatka TV godz. 00:00

Rekinado (Sharknado) - horror, USA 2013, reż. Anthony C. Ferrante, wyk. Ian Ziering, Tara Reid, John Heard, Cassie Scerbo (87 min)

Wiejące z Meksyku tornado zbliża się do Kalifornii. No i ten sztorm powodowany wiatrem jest tak wielki, że z wody wyciąga i w głąb lądu niesie żarłoczne rekiny z Oceanu Spokojnego. Które to rekiny korzystając z nowych, danych im przez naturę możliwości, urozmaicają swoją dietę o ludzkie mięso. Wspaniały przykład "kina cudownego kiczu", z którym mogą mierzyć się tylko megapyton, dwugłowy rekin i kilka podobnych im dzieł. ŁEB URYWA PO PROSTU.