Program TV na dziś: "Kraina lodu", "Nieobliczalni" lub Gustaw Holoubek w "Mistrzu i Małgorzacie" [POLECAJ TV - 19.11.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

SOBOTA 19.11

Pomyślałem, że może to jakaś rocznica związana z Johnnym Cashem, bo dwie telewizje go wspominają, ale to chyba przypadek. W każdym razie dla fanów rzeczonego artysty dzień jest telewizyjnie przyjemny. Oto bowiem w Planete+ o godz. 20:30 film dokumentalny „Johnny Cash - to ja” z 2015 roku, a w TVP Kultura o godz. 22:35 koncert "Behind Prison Walls” z 1976 roku. A teraz zapraszam do sobotnich poleceń. I bardzo dobrej życzę soboty.

FILM

Polsat godz. 20:05

Kraina lodu (Frozen) - film animowany, USA 2013, reż. Chris Buck, Jennifer Lee (102 min)

Królestwo Arendelle spowiła wieczna zima. Jest to efekt czarów Królowej Śniegu, która nie potrafi kontrolować niezwykłych mocy. Na ratunek bajkowej krainie wyrusza Anna, młodsza siostra władczyni. Bywa wesoło, bywa wzruszająco, jest dla całej dużej rodziny. Film ZASŁUŻENIE OSKAROWY.

HBO godz. 20:10

Piksele (Pixels) - komedia, USA/Chiny/Kanada 2015, reż. Chris Columbus, wyk. Adam Sandler, Kevin James, Michelle Monaghan, Peter Dinklage (106 min)

Pełna lepszych i gorszych gagów komedia science fiction specyficznych superbohaterach, którzy stają do walki ze złymi kosmitami w obronie świata i ludzkości. Kosmici przybierają postać wielkiego głodnego PacMana, więc wygrać mogą z nimi tylko znakomici gracze, prawda? No i to o tym. DO SZEROKIEGO UŚMIECHU.

 

TVP Kultura godz. 20:20

Wielkie nadzieje (Great Expectations) - melodramat, Wielka Brytania/USA 2012, reż. Mike Newell, wyk. Jeremy Irvine, Holiday Grainger, Jessie Cave, Toby Irvine (125 min)

Powieść obrabiana już na milion chyba sposobów. Nie zawsze były to próby udane. Ta jednak godna jest czasu, jaki nam zajmie. I to nie tylko za sprawą Ralpha Fiennesa. Oto w XIX-wiecznej rzecz się dzieje Anglii. Młody Pip otrzymuje fortunę od tajemniczego darczyńcy. Pieniądze pozwalają mu awansować do wyższej klasy społecznej. Pip wykorzystuje pozycję, żeby zdobyć miłość Estelli, w której kocha się od dziecka. WARTO ZOBACZYĆ.

Canal+ godz. 21:00

Strategia mistrza (The Program) - dramat biograficzny, Wielka Brytania/Francja 2015, reż. Stephen Frears, wyk. Ben Foster, Chris O'Dowd, Guillaume Canet, Jesse Plemons (103 min)

Premiera w telewizorze. Fabularna historia irlandzkiego dziennikarza, który nie wierzy w to, że Lance Armstrong odnosi swoje wielkie sukcesy bez niezgodnego z prawem wspomagania, i prowadzi zamierza to udowodnić. A jak wchodzi głębiej w sprawę, to skala oszustwa przechodzi jego najśmielsze nawet przewidywania. I TO NIEZŁE JEST.

TVN 7 godz. 21:05

Sprawa Thomasa Crowna (The Thomas Crown Affair) - film sensacyjny, USA 1999, reż. John McTiernan, wyk. Pierce Brosnan, Rene Russo, Denis Leary, Faye Dunaway (113 min)

Pretensjonalny cokolwiek film o tym jak pracująca dla firmy ubezpieczeniowej agentka próbuje udowodnić, że milioner pan Crowne, a przy okazji zbieracz dzieł sztuki, stoi za kradzieżą jednego z obrazów Claude'a Moneta. I w tym celu zaprzyjaźnia się z nim i zbliża się doń coraz bardziej. A pan Crowne urok ma - przynajmniej sam tak uważa - nieodparty. ŚREDNIE, ALE MOŻNA ZOBACZYĆ.

TVP 1 godz. 21:25

Nieobliczalni (De l'autre coté du périph) - komedia sensacyjna, Francja 2012, reż. David Charhon, wyk. Omar Sy, Laurent Lafitte, Sabrina Ouazani, Lionel Abelanski (91 min)

Na przedmieściach Paryża zostają znalezione zwłoki żony wpływowego polityka. Sprawę jej zagadkowej śmierci mają rozwikłać dwaj policjanci, którzy różnią się charakterem i pochodzeniem społecznym. JEST CO OGLĄDAĆ.

ATM Rozrywka godz. 23:05

Aktorzy (The Actors) - komedia sensacyjna, Irlandia/Niemcy/Wielka Brytania 2003, reż. Conor McPherson, wyk. Michael Caine, Dylan Moran, Michael Gambon, Lena Headey (91 min)

To nie jest wielkie dzieło, ale ogląda się przyjemnie. Oto dwaj aktorzy, którym nie wiedzie się w zawodzie, korzystając ze swoich umiejętności próbują wyłudzić pieniądze od kryminalisty Barrellera. I niby wszystko łatwe, ale to tylko tak wygląda, bo zadanie nieoczekiwanie się komplikuje. NIC WIELKIEGO, ALE PRZYJEMNIE.

TV Puls godz. 00:00

Paul - komedia SF, USA/Wielka Brytania 2011, reż. Greg Mottola, wyk. Simon Pegg, Nick Frost, Kristen Wiig, Jason Bateman (104 min)

Wybitny komediowy duet brytyjski czyli Simon Pegg i Nick Frost w znakomitej komedii o dwóch Brytyjczykach zakręconych na punkcie SF wędrujących przez Stany, by dojechać na doroczny „Comic Con”. I po drodze spotykają przybysza z kosmosu, nieco zakręconego, któremu trzeba pomóc w ucieczce przed agentami chcącymi go odstawić do laboratorium. WIELKA PRZYJEMNOŚĆ.

 

SERIAL

TVP Historia godz. 20:20

Mistrz i Małgorzata - serial obyczajowy, Polska 1988, reż. Maciej Wojtyszko, wyk. Janusz Michałowski, Gustaw Holoubek, Anna Dymna, Jan Jankowski (110 min)

Wielkie dzieło Bułhakowa w czteroodcinkowej, znakomitej ekranizacji w jeszcze lepszej obsadzie. Rzecz się dzieje w Moskwie w latach dwudziestych. I oczywiście nie będę streszczał, za to BARDZO POLECAM, JA TO UWIELBIAM.

HBO 3 godz. 21:00

Pakt - serial sensacyjny, Polska 2015, reż. Marek Lechki, wyk. Marcin Dorociński, Edward Linde Lubaszenko, Magdalena Cielecka, Adam Woronowicz (55 min)

Cały sezon, przed jutrzejszą premierą sezonu drugiego. Na podstawie skandynawskiego scenariusza. U nas niestety z mamroczącym i hamletyzującym Marcinem Dorocińskim, ale na szczęście są w serialu też mocniejsze strony, chociaż za mało. A drugi sezon, który zacznie się jutro, lepszy.. NUDA NIESTETY, ALE SĄ TACY, KTÓRYM SIĘ PODOBA.

TNT godz. 23:15

Dobre zachowanie (Good Behavior) - serial kryminalny, USA 2016, wyk. Michelle Dockery, Juan Diego Botto, Fred Austin, Mary Austin (2x55 min)

Na pierwszy rzut oka i ucha nic szczególnego, bo zarys fabuły nie zapowiada fajerwerków, ale nie poddawajcie się. To znakomity serial, którego najmocniejszą stroną są dialogi, i umiejętne dodanie do kryminalnej historii elementów czarnego humoru. W największym skrócie jest to historia złodziejki, która po wyjściu z więzienia chce ułożyć życie na nowo, ale dowiaduje się o planowanym zabójstwie innej kobiety i postanawia interweniować. Zapowiadając tę premierę byłbym spokojniejszy wiedząc, że TNT nie wywinie - co niestety zdarza się jej często - numeru i nie „puści” czegoś innego, ale jeśli premiera się odbędzie, to JA ZAPRASZAM.

 

DOKUMENT

Canal+ godz. 20:10

Wywiad z Oscarem Pistoriusem (Oscar Pistorius: The Interview) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2016 (45 min)

Wywiad z niepełnosprawnym, skazanym za zabójstwo narzeczonej sportowcem, po tragicznych wydarzeniach. DO ZOBACZENIA.