Program TV na dziś: premiera drugiego sezonu serialu "Pakt", "Pogromcy duchów 2" i "Do diabła z miłością" [POLECAJ TV - 20.11.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

NIEDZIELA 20.11

Oczywiście zaczynamy od tego co na listę nie weszło. A zatem w TVP Kultura o godz. 23:25 koncert Raya Charlesa z Edmonton w 1981 roku, w TVP 2 o godz. 21:45 „The Best of Kabaret Moralnego Niepokoju”, a w Polsacie o godz. 20:05 relacja z 21. Rybnickiej Jesieni Kabaretowej - Ryjek 2016.

Jakieś filmy do listy dorzucamy? Może to, że w TV Puls o godz. 20:00 "Terminator 2: Dzień sądu", w Nowa TV o godz. 21:30 "Dobre życie", a w AXN o godz. 22:00 "Miami Vice". I o serialach przypominam, bo w Ale kino+ o godz. 20:15 belgijski "Wróg publiczny", w TVP 1 o godz. 20:25 "Ranczo", a w Canal+ o godz. 21:30 przedostatni „Belfer”.

Jutro zaproszę do Polecaja na poniedziałek, a dzisiaj przyjemnej życzę niedzieli.

FILM

TVP Kultura godz. 20:00

Garść dynamitu (Giu la testa) - western, Włochy 1971, reż. Sergio Leone, wyk. James Coburn, Rod Steiger, Maria Monti, Antoine Saint-John (158 min)

Początek XX w. W ogarniętym rewolucją Meksyku spotykają się Irlandczyk John Mallory oraz awanturnik Juan Miranda. Postanawiają wspólnie obrabować bank. Przypadkowo stają się bohaterami rewolucji. POWIEW SPAGHETTI KLASYKI.

TVN 7 godz.20:00

Hobbit: Niezwykła podróż (The Hobbit: An Unexpected Journey) - film fantasy, USA/Nowa Zelandia 2012, reż. Peter Jackson, wyk. Ian McKellen, Martin Freeman, Richard Armitage, Ken Stott (169 min)

Hobbit Bilbo Baggins jest miłośnikiem dobrego jedzenia, tytoniu, jest elegantem, domatorem i uwielbia święty spokój. Jednak pewnego dnia czarodziej Gandalf namawia go, by wziął udział w wyprawie krasnoludów przeciwko smokowi. No i rusza. WIELKIE WIDOWISKO.

TV 4 godz. 20:00

Straszny film 5 (Scary MoVie) - horror komediowy, USA 2013, reż. Malcolm D. Lee, wyk. Ashley Tisdale, Simon Rex, Gracie Whitton, Ava Kolker (86 min)

Niezły komediowy lot po świecie horrorów i thrillerów. Troje osieroconych dzieci trafia pod opiekę Dana i Jody Sandersów. Wkrótce okazuje się, że wraz z dziećmi w domu pojawił się demon. Jody i Dan próbują ratować rodzinę. Oraz Charlie Sheen jako... Charlie Sheen. NA GRANICY, ALE CIĄGLE ROZŚMIESZA.

Stopklatka TV godz. 20:00

Pogromcy duchów 2 (Ghostbusters 2) - komedia SF, USA 1989, reż. Ivan Reitman, wyk. Bill Murray, Sigourney Weaver, Dan Aykroyd, Harold Ramis (104 min)

Druga część rewelacyjnej komedii z duchami. Równie dobra jak część pierwsza, a pod pewnymi względami nawet lepsza. ŚWIETNA ZABAWA.

 

Cinemax godz. 20:00

Złota jesień (Golden Years) - komedia, Wielka Brytania 2016, reż. John Miller, wyk. Bernard Hill, Phil Davis, Simon Callow, Alun Armstrong (93 min)

Premiera w telewizorze. O małżeństwie brytyjskich emerytów, które za sprawą ekonomicznego kryzysu coraz mniejszy ma komfort emeryckiego życie. A skoro tak, to wkurzeni na system małżonkowie zaczynają napadać na banki. DUŻA PRZYJEMNOŚĆ.

TVP 2 godz. 20:05

Jumper - thriller, USA 2008, reż. Doug Liman, wyk. Hayden Christensen, Samuel L. Jackson, Diane Lane, Jamie Bell (85 min)

Uchodzący za nieudacznika David odkrywa, że ma zdolność teleportacji. I to oczywiście jest dla niego początek nowego życia, ale radość i beztroskie korzystanie z nowego przywileju nie trwa jednak długo, bo pojawia się ktoś, kto życie mu uprzykrzy. DO ZOBACZENIA.

Stopklatka TV godz. 22:25

Posłańcy (The Messengers) - horror, USA/Kanada 2007, reż. Oxide Pang Chun, Danny Pang, wyk. Kristen Stewart, Dylan McDermott, Penelope Ann Miller, John Corbett (87 min)

Klasyczny w formie, i z odpowiednim dla tej formy klimacie horror, w którym rodzina przenosi się na odludzie, by zaznać spokoju, ale spokój jest tylko pozorny, bo dziać zaczynają się rzeczy złe, i na jaw wychodzą oczywiście różne przy tym tajemnice. NIEZŁY, ACZ RUTYNOWY STRASZAK.

TVP 1 godz. 22:30

Do diabła z miłością (Down with Love) - komedia romantyczna, USA/Niemcy 2003, reż. Peyton Reed, wyk. Renée Zellweger, Ewan McGregor, Sarah Paulson, David Hyde Pierce (97 min)

Świat podbija książka debiutującej pisarki, lansująca tezę, że kobiety będą szczęśliwe dopiero wtedy, gdy na rzecz kariery zrezygnują z miłości. As dziennikarstwa postanawia ośmieszyć tę teorię sprawiając, że panna Novak się w nim zakocha. Może wstyd się przyznać, ale MNIE ROZBAWIŁO. Nie, wcale nie wstyd.

TVN godz. 22:35

Siedem (Seven) - thriller, USA 1995, reż. David Fincher, wyk. Brad Pitt, Morgan Freeman, Gwyneth Paltrow, Kevin Spacey (127 min)

Młody detektyw rozpoczyna pracę w wydziale zabójstw. Jego poprzednik, William Somerset, któremu trudno pogodzić się z przejściem na emeryturę, musi mu w ciągu tygodnia przekazać obowiązki. Tymczasem miastem wstrząsa seria dziwnych morderstw. Detektywi odkrywają, że każda kolejna ofiara to symbol jednego z siedmiu grzechów głównych: obżarstwa, chciwości, lenistwa, lubieżności, pychy, zazdrości i gniewu. MOCNE KINO TRUDNYCH SPRAW.

SERIAL

HBO godz. 20:10 (powt. godz. 21:00 HBO 3

Pakt 2 - serial sensacyjny, Polska 2016, wyk. Magdalena Popławska, Filip Pławiak, Mariusz Bonaszewski, Marcin Dorociński (60 min)

Premiera w telewizorze, czyli drugi sezon – ten już realizowany wg własnego, a nie pożyczonego od Skandynawów pomysłu. Oto znany nam już z serii pierwszej redaktor  Grodecki miesza się w sprawę poważniejszą niż poprzednim razem. Nie dość, że dotyka finansów, to jeszcze skandal seksualny i polityczne różne sprawy, w skandal upaprany jest sam premier naszego rządu, i inni notable. Dorociński znowu hamletyzuje cedząc słowa przez zęby, ale ZACZYNA SIĘ NIEŹLE.

 

13 Ulica godz. 21:00

The Level - serial kryminalny, Wielka Brytania 2016, wyk. Lindsey Coulson, Rob James-Collier, Noel Clarke, Philip Glenister (60 min)

Premiera trzeciego i czwartego odcinka nowiutkiego brytyjskiego serialu, którego bohaterką jest przykładna pani detektyw gotowa zrobić wszystko, by jej sekret nie wyszedł na jaw. A my poznajemy ją etapami. Pani detektyw, jak wspomniałem szczyci się przykładną policyjną karierą, ale w rzeczywistości wiedzie podwójne życie. Jej powiązania z handlarzem narkotyków Frankiem mogą doprowadzić do ujawnienia jej sekretu i przez to poważnie zagrozić jej karierze. Szczególnie, kiedy stanie się obiektem dochodzenia, a jej kroki zacznie śledzić bezwzględny zabójca, który wie o niej więcej, niż mogłoby się wydawać. ZNAKOMITE!
Więcej o serialu przeczytać możecie w osobnym tekście.

 

National Geographic godz. 21:30

MARS : Lądowanie zakończone - serial fabularno-dokumentalny, USA 2016, wyk. Alberto Ammann, Ben Cotton, Kata Sarbó, Nicholas Wittman (60 min)

Premiera w telewizorze. Duża rzecz, duża,  z rozmachem i wielką nadzieją. Rzecz jest serialem z sekwencjami dokumentalnymi, wspominającymi nasze marzenia i starania dotyczące kolonizacji Marsa. A akcja toczy się na dwóch planach, teraźniejszym i z perspektywy roku 2033 i odbywającej się fikcyjnej misji załogowej na Marsa właśnie. NOWATORSKA FORMA, DUŻO WIEDZY I NIEZŁE WIDOKI (również na przyszłość).

HBO 3 godz. 22:00

Stacja Berlin (Berlin Station) - serial szpiegowski, USA/Niemcy 2016, reż. Michaël R. Roskam, wyk. Rhys Ifans, Michelle Forbes, Richard Jenkins, Leland Orser (52 min)

Jeśli lubicie szpiegowskie klimaty, to proszę bardzo. Serial niezły, intryga nawet wciągająca, ale w zalewie świetnych seriali blednie z każdym tygodniem. Niestety. Oto agent przyjeżdża do niemieckiej rezydentury CIA, żeby ustalić, jak doszło do wycieku tajnych informacji i wpada na trop spisku, który prowadzi go aż do Waszyngtonu. SZAŁU NIE MA, MOŻNA ZOBACZYĆ.

 

DOKUMENT

Planete+ godz. 23:00

Człowiek - historie (Human - Food For Thought) - film dokumentalny, Francja 2015, reż. Yann Arthus-Bertrand (77 min)

W ciągu trzech lat Yann Arthus Bertrand przeprowadził ponad 2000 wywiadów z ludźmi z ponad 70 krajów, a w tym dokumencie wypowiedzi bohaterów filmu uznane przez reżysera za najciekawsze i najbardziej emocjonalne. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.