Program TV na dziś: "Apocalypto", "O jeden most za daleko" lub "Posprzątane" w Teatrze Telewizji [POLECAJ TV - 21.11.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PONIEDZIAŁEK 21.11

Na początek coś spoza listy? Oczywiście. Przypomnienie, że w HBO od godz. 20:10 serialowy wieczór z nowymi odcinkami „Westworld” (20:10), „Rozwód” (21:10) i „Niepewne” (21:40). W AXN o godz. 21:00 premiera piątego odcinka kryminalnego serialu „Skorpion 3”, i o godz. 22:00 dziewiąty odcinek drugiego sezonu serialu „Podejrzany”. I może kilka filmów. W TVN 7 o godz. 20:00 "Tylko strzelaj", w FilmBox o godz. 21:00 kryminał "Tajemnicza kobieta", w TVN o godz. 23:30 waleczne SF "Arka przyszłości", w Stopklatka TV o godz. 23:40 thriller "American Psycho", a o północy w TVP 1 komedia kryminalna „Sądny dzień”.

Jutro wrócę z Polecajem na wtorek, a dzisiaj przyjemnego życzę poniedziałku.

TEATR TELEWIZJI

TVP 1 godz. 20:30

Posprzątane - sztuka Sary Ruhl, Polska 2016, reż. Agnieszka Lipiec-Wróblewska, wyk. Dominika Kluźniak, Agata Kulesza, Aleksandra Konieczna, Wiktoria Gorodeckaja (80 min)

PREMIERA W TELEWIZORZE. Nie znam ani sztuki, ani tego jej wystawienia więc posłużę się matprasem, ale oczywiście zapraszam do teatru bardzo. „Sztuka uznanej amerykańskiej dramatopisarki Sarah Ruhl (rocznik 1974). Lane jest kobietą sukcesu, szanowaną lekarką o rozbuchanym ego. Od dawna nie dba o swoje małżeństwo. Kobieta zatrudnia Matilde, imigrantkę z Brazylii, która nienawidzi sprzątać i dlatego udaje, że ma depresję. Virginia, siostra Lane, uwielbia sprzątać. Zawiera z Matilde umowę, wedle której pod nieobecność pani domu będzie sprzątała i dbała o garderobę. Sprawa się komplikuje, gdy pojawia się czwarta kobieta, kochanka męża Lane. Okazuje się, że dla każdej z pań sprzątanie oznacza coś innego”. DO TEATRU ZAWSZE WARTO.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

O jeden most za daleko (A Bridge Too Far) - dramat wojenny, USA/Wielka Brytania 1977, reż. Richard Attenborough, wyk. Dirk Bogarde, Gene Hackman, Michael Caine, Sean Connery (169 min)

Celem bitwy pod Arnherm, która miała miejsce w 1944 r., było przekroczenie Renu, zaatakowanie Berlina i zakończenie w ten sposób II wojny światowej. Niestety, z wielu powodów trwająca dziewięć dni operacja zakończyła się klęską aliantów. MONUMENTALNA ROBOTA.

 

Polsat godz. 20:05

Apocalypto - dramat przygodowy, USA 2006, reż. Mel Gibson, wyk. Rudy Youngblood, Dalia Hernández, Jonathan Brewer, Morris Birdyellowhead (139 min)

Czasy cywilizacji Majów. Łapa Jaguar mieszka w wiosce, w której czas upływa na polowaniach, zabawie i troszczeniu się o bliskich. Pewnego dnia życie mieszkańców niszczy przybycie łowców niewolników. RZEŹNIA Z ROZMACHEM, ale ja tego nie kupuję.

Ale kino+ godz. 20:10

Na czatach (Chouf) - film kryminalny, Francja 2016, reż. Karim Dridi, wyk. Sofian Khammes, Foued Nabba, Oussama Abdul Aal, Zine Darar (103 min)

Premiera w telewizorze. Bohaterem jest młodzieniec, który studenckie wakacje chce spędzić w rodzinnej Marsylii. Przyjeżdża więc i na jego oczach zabijają mu brata, któren zajmował się dilerką. Rzuca więc studia i z przytupem wchodzi do narkotykowego biznesu żeby znaleźć ludzi odpowiedzialnych za śmierć brata i się na nich zemścić. KINO DOBRE I MOCNE.

 

TVP Kultura godz. 20:20

Ucieczka z kina "Wolność" - dramat społeczny, Polska 1990, reż. Wojciech Marczewski, wyk. Janusz Gajos, Zbigniew Zamachowski, Piotr Fronczewski, Ewa Wiśniewska (87 min)

W kinie "Wolność" trwa projekcja filmu. Nagle postaci z filmu "ożywają", przestają grać swoje role i rozpoczynają między sobą rozmowy, wciągają w nie publiczność. Wokół kina gromadzą się tłumy. Lokalne władze nie wiedzą, co począć w tej sytuacji. Na miejscu zjawia się cenzor, który wchodzi do wnętrza filmu. PODOBNO WYBITNE, ale ja dopiero spróbuję w to uwierzyć.

Canal+ godz. 21:00

Witajcie w Norwegii (Welcome to Norway) - komediodramat, Norwegia 2016, reż. Rune Denstad Langlo, wyk. Anders Baasmo Christiansen, Slimane Dazi, Kristoffer Hjulstad, Jon Vegard Hovdal (90 min)

Premiera w telewizorze. Skandynawska, przełamująca społeczne tabu czarna komedia. A bohaterem jest pewien właściciel pensjonatu, który chcąc ratować swój podupadający interes wpada na sprytny pomysł, żeby ów przekształcić w obóz dla uchodźców, bo rząd płaci. Miało być łatwo, ale 50. bardzo różnych gości staje się dla naszego bohatera nie lada wyzwaniem. SZAŁU BEZ, ALE Z PRZYJEMNOŚCIĄ.

 

TVN 7 godz. 22:05

Dwie matki (Losing Isaiah) - dramat obyczajowy, USA 1995, reż. Stephen Gyllenhaal, wyk. Halle Berry, Jessica Lange, Cuba Gooding Jr., David Strathairn (111 min)

Moje uwielbienie do Halle Berry nie ma tu nic do rzeczy, to po prostu dobry, wzruszający film. Tak, mimo mojego cynicznego skrzywienia wzruszyłem się nawet ja. Czarnoskóra narkomanka, porzuca na śmietniku synka. Przemarznięte niemowlę trafia do szpitala, skąd adoptuje je pracownica socjalna. Tymczasem jego biologiczna matka trafia do więzienia. Dzięki pomocy pracownicy ośrodka resocjalizacyjnego zrywa z nałogiem, zdobywa pracę i po latach postanawia odzyskać swoje dziecko. PRAWDZIWIE WZRUSZAJĄCE.

SERIAL

AMC godz. 21:00

Kraina bezprawia (Into the Badlands) - serial przygodowy, USA 2015, reż. David Dobkin, wyk. Daniel Wu, Orla Brady, Sarah Bolger, Emily Beecham (45 min)

Pięć odcinków z sześciu powtórkowo. Postapokaliptyczna rzeczywistość, w której znaną nam zza okna i z telewizora cywilizację zastąpiła dyktatura niejakich baronów, którzy dali ludziom schronienie ludziom, zrobili z nich swoich niewolników. A w ryzach utrzymuje tych niewolników armia złożona z rządnych krwi bezlitosnych gości, którzy od dzieciństwa są przygotowywani do tego, żeby takimi być. I w tym oto świecie rzecz się dzieje, i oczywiście jest pewna tajemnica, międzyklanowe gry, krew, zniszczenie i walka o lepsze jutro dla ludzkości. I TO SIĘ BARDZO DOBRZE OGLĄDA, CHOCIAŻ BZDURA DO KWADRATU.

 

AXN White godz. 21:05

Perception - serial kryminalny, USA 2012, reż. Alan Poul, wyk. Eric McCormack, Rachael Leigh Cook, Kelly Rowan, Arjay Smith (3x44 min)

Pierwszy z dziesięciu odcinków kryminalnego serialu kręcącego się wokół zbrodni, ale i wokół specyficznego śledczego. Bo teraz śledczy musi być specyficzny. W tym serialu jest doktorem i jest schizofrenikiem, którego FBI zatrudnia przy wyjątkowych sprawach, w których potrzebna jest wiedza z zakresu neuropsychologii. Bez szału, ale SIĘ OGLĄDA.

TVP 2 godz. 21:50

Jedyna szansa (Une chance de trop) - serial kryminalny, Francja 2015, reż. François Velle, wyk. Alexandra Lamy, Pascal Elbé, Lionel Abelanski, Lionnel Astier (57 min)

Odcinkowy kryminał na podstawie powieści Harlana Cobena. Oto ktoś strzela do lekarki i ją rani. A gdy po tygodniu pani doktor budzi się ze śpiączki okazuje się, że zabito jej męża, a małą córeczkę porwano. I nie muszę tłumaczyć, że rzecz cała okaże się nie być taka prosta, bo zaczną wychodzić na jaw różne tajemnice. Niestety wpada w telewizyjną rutynę, ale DO ZOBACZENIA JEST.

TNT godz. 21:55

Dobre zachowanie (Good Behavior) - serial kryminalny, USA 2016, wyk. Michelle Dockery, Juan Diego Botto, Fred Austin, Mary Austin (2x60 min)

Na pierwszy rzut oka i ucha nic szczególnego, bo zarys fabuły nie zapowiada fajerwerków, ale nie poddawajcie się. To znakomity serial, którego najmocniejszą stroną są dialogi, i umiejętne dodanie do kryminalnej historii elementów czarnego humoru. W największym skrócie jest to historia złodziejki, która po wyjściu z więzienia chce ułożyć życie na nowo, ale dowiaduje się o planowanym zabójstwie innej kobiety i postanawia interweniować. Zapowiadając tę premierę byłbym spokojniejszy wiedząc, że TNT nie wywinie - co niestety zdarza się jej często - numeru i nie „puści” czegoś innego, ale jeśli premiera się odbędzie, to JA ZAPRASZAM.

 

13 Ulica godz. 23:00

Bosch (Bosch 2) - serial kryminalny, USA 2016, reż. Allison Liddi-Brown, wyk. Titus Welliver, Jamie Hector, Amy Aquino, Lance Reddick (60 min)

Premiera odcinka ósmego rewelacyjnego serialu kryminalnego, który uwielbiam od odcinka pierwszego serii pierwszej. NAMAWIAM BARDZO.

 

DOKUMENT

BBC Earth godz. 20:00

Planeta Ziemia 2 (Planet Earth 2) - serial dokumentalny, Wielka Brytania 2016 (60 min)

Część trzecia. Fenomenalny obraz naszego pięknego świata. Dowód na to, że wystarczy dobrze patrzeć, żeby to zauważyć. Z komentarzem pana Davida Attenborough. ZAKOCHACIE SIĘ W NASZEJ PLANECIE.

 

Canal+ Discovery godz. 21:00

Andrzej Bargiel - Śnieżna Pantera - serial dokumentalny, Polska 2016 (60 min)

Premiera odcinka drugiego. Dokumentalna opowieść o Andrzeju Bargielu, który uprawia między innymi narciarstwo wysokogórskie, a latem tego roku roku pobił rekord szybkości wejścia na Śnieżną Panterę, czyli pięć szczytów leżących na terenie dawnego Związku Radzieckiego - Szczyt Lenina, Szczyt Korżeniewskiej, Szczyt Ismaila Samaniego, Chan Tengri i Szczyt Zwycięstwa. WARTO SIĘ Z PANEM POZNAĆ BLIŻEJ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 4 o godz. 00:00

Krokodyl zabójca (Crocodile) - horror, USA 2000, reż. Tobe Hooper, wyk. Mark McLachlan, Caitlin Martin, Chris Solari, Julie Mintz (95 min)

Ośmioro nastolatków świętuje rozpoczęcie ferii wiosennych nad jeziorem w południowej Kalifornii. I cwaniaczą tam sobie i jedni na drugich próbują robić wrażenie z nadzieją na jakieś może młodzieńcze romanse, ale wszystkiemu przygląda się krwiożerczy krokodyl. A jak mu się przyglądanie znudziło, bo młodzież zaczęła mu deptać jego trawnik i mącić jego wodę, to zaczął ich zjadać. Dla nich koszmar, dla nas mniejszy. JEST NIEZŁA ZABAWA.