Program TV na dziś: Renée Zellweger jako "Miss Potter", "Epidemia" z Hoffmanem, a Legia zagra z Borussią [POLECAJ TV - 22.11.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 22.11

Zaczynamy oczywiście od tego, czego na liście nie ma. A zatem w Canal+ i w TVP 1 o godz. 20:35 transmisja meczu fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów Borussia Dortmund - Legia Warszawa, w TVN o godz. 22:30 u Kuby Wojewódzkiego aktor Paweł Domagała i idol gimnazjalnej dziatwy, czyli pan Popek. W TLC o godz. 22:30 kolejne dwa premierowe odcinki absurdalnego, ale podobającego się niestety widzom „Undressed Polska: Randka w łóżku”, w National Geographic o godz. 20:00 dwa odcinki serialu „MARS”, a w TVP 2 o godz. 21:50 relacja z gali 25 lat "Super Expressu". No i tyle. Szczegóły na liście.

I może jeszcze kilka filmów, czyli w Ale kino+ o godz. 20:10 kryminał "Obywatel Gangster", w TV Puls o godz. 21:45 Nicholas Cage i Nicole Kidman w thrillerze "Anatomia strachu", w Stopklatka TV o godz. 22:00 "Sędzia Dredd", w TVN 7 o godz. 22:40 "Sprawa Thomasa Crowna", a w TV 6 o godz. 23:00 komedia "Chłopaczki z sąsiedztwa".

Polecaj na środę znajdziecie w środę, a dzisiaj przyjemnego życzę wtorku.

TEATR TELEWIZJI

TVP Kultura godz. 20:20

Wielkie kazanie księdza Bernarda - teatr TV, Polska 2006, reż. Krzysztof Jasiński, wyk. Jerzy Trela (60 min)

Monodram będący inscenizacją traktatu Leszka Kołakowskiego. Oczywiście – jak to u Kołakowskiego – jest przewrotnie, refleksyjnie i z wielkim sensem. Plus mistrzostwo Jerzego Treli. PROGRAM OBOWIĄZKOWY.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Epidemia (Outbreak) - film sensacyjny, USA 1995, reż. Wolfgang Petersen, wyk. Dustin Hoffman, Cuba Gooding Jr., Kevin Spacey, Rene Russo (127 min)

Pan pułkownik Daniels, prowadząc badania, trafia do osady w sercu afrykańskiej dżungli, której ludność została zdziesiątkowana przez tajemniczą chorobę. W krótkim czasie nieznana epidemia dociera do USA. Dużo banału, ale SIĘ OGLĄDA.

 

Stopklatka TV godz. 20:00

Za jakie grzechy (New in Town) - komedia romantyczna, Kanada/USA 2009, reż. Jonas Elmer, wyk. Renée Zellweger, Harry Connick Jr., Siobhan Fallon, J.K. Simmons (93 min)

Pani Lucyna żyje na wysokich obrotach i jest jej z tym dobrze. Nie wyobraża sobie zmian i funkcjonowania bez gwaru i pośpiechu, ale kolejne zlecenie służbowe zmusza ją do przeniesienia się do cichego miasteczka w Minnesocie. I oczywiście, zgodnie z kanonem gatunku, po wstępnych nieprzyjemnościach i fochach odkryje, że dopiero tutaj życie jest naprawdę piękne. Przewidywalne od początku, bezpieczne, pogodne, więc PRZYJEMNIE SIĘ OGLĄDA.

Nowa TV godz. 20:00

Miss Potter - dramat biograficzny, USA/Wielka Brytania 2006, reż. Chris Noonan, wyk. Renée Zellweger, Ewan McGregor, Barbara Flynn, Bill Paterson (88 min)

Biografia angielskiej pisarki, autorki popularnych książek dla dzieci. Na przełomie XIX i XX wieku w Anglii z rodzicami mieszka sobie sympatyczna trzydziestolatka. Plan jej rodziców jest taki, żeby wydać ją bogato za mąż i w ten sposób awansować w społecznej hierarchii. Ale ona o tym myśleć nie chce, za to spełnia się rysując zabawne historyjki z Królikiem Piotrusiem w roli głównej. Poznaje początkującego wydawcę, ale nie tylko jej książki będą sukcesem. DUŻA PRZYJEMNOŚĆ.

Canal+ Film godz. 20:00

Szyk! (Chic!) - komedia, Francja 2015, reż. Jerome Cornuau, wyk. Fanny Ardant, Marina Hands, Eric Elmosnino, Laurent Stocker (103 min)

Premiera w telewizorze. Z modą w tle, więc tła nie rozumiem, ale to mogąca się podobać komedia romantyczna. Projektantka pracująca dla domu mody, po rozstaniu z ukochanym traci inspirację do tworzenia kolekcji. Próbując ratować sytuację i natchnienie pani projektantki, dyrektorka firmy organizuje casting na kochanka dla wyżej wymienionej. MOŻNA Z NIEZOBOWIĄZUJĄCĄ PRZYJEMNOŚCIĄ.

CBS Europa godz. 21:00

Wichry namiętności (Legends of the Fall) - melodramat, USA 1994, reż. Edward Zwick, wyk. Brad Pitt, Anthony Hopkins, Julia Ormond, Aidan Quinn (127 min)

Rozdzierająca (czasami dosłownie) opowieść o miłości z kilkoma znakomitymi rolami, ale mnie niestety nie rusza. Więc tylko zapowiadam, że jest. DO ŁZY, DO PRZYTULENIA.

TVP Kultura godz. 22.00

Pan Wołodyjowski - film historyczny, Polska 1968, reż. Jerzy Hoffman, wyk. Tadeusz Łomnicki, Magdalena Zawadzka, Mieczysław Pawlikowski, Jan Nowicki (74 min)

Rzecz znana i pewnie wiele osób z przyjemnością do niej wróci. Mnie natomiast zainteresowała bardziej nazwa cyklu w jakim się ów film wyemituje. Oto bowiem jest to „Klasyka na nowo”. A skoro tak, to pytam co to za diabelski pomysł? No, chyba że jest to faktycznie jakieś nowe odczytanie sienkiewiczowskiego dzieła, o którego powstawaniu nie wiedziałem. Ale nie wydaje mi się. To po prostu kolejna emisja „po staremu”. Głupia sprawa. Ale POZYCJA KLASYCZNA. 

Polsat godz. 22:15

Cenny ładunek (Precious Cargo) - film sensacyjny, Kanada 2016, reż. Max Adams, wyk. Bruce Willis, Mark-Paul Gosselaar, Claire Forlani, Jenna B. Kelly (90 min)

Nówka sztuka z panem Willisem. Po nieudanym skoku pan gangster ściga piękną panią, która go wystawiła. A ta próbuje odzyskać zaufanie pana gangstera i zleca byłemu chłopakowi kradzież przesyłki z rzadkimi klejnotami. I robi się z tego kolejne zamieszanie. BRUCE WILLIS SPRAWDZA SIĘ W KAŻDYCH OKOLICZNOŚCIACH, PRAWDA? 

 

TVP Kultura godz. 23:30

Czego chcę więcej (Cosa voglio di piu) - dramat obyczajowy, Włochy/Szwajcaria 2010, reż. Silvio Soldini, wyk. Alba Rohrwacher, Pierfrancesco Favino, Teresa Saponangelo, Giuseppe Battiston (126 min)

Nominowany do włoskich Złotych Globów film o pani, która w związku jest od lat, ale coraz częściej myśli o dziecku, z wątpliwością jednak, czy jej obecny partner nadaje się na ojca i spędzenie z nim reszty życia. I w tych okolicznościach pani poznaje żonatego pana, który zdaje się być kandydatem idealnym, ale żeby mogli być szczęśliwi, musieliby na ołtarzu swojej miłości położyć dwa związki. Muszą więc zważyć wszystkie za i przeciw. Z SENSEM JEST.

Polsat godz. 00:00

Gorący towar (The Heat) - komedia kryminalna, USA 2013, reż. Paul Feig, wyk. Sandra Bullock, Melissa McCarthy, Michael McDonald, Demián Bichir (123 min)

Sandra Bullock i znakomita Melissa McCarthy w rolach różniących się podejściem do życia i zawodu przedstawicielek prawa, które wspólnie mają dokonać aresztowania narkotykowego szefa. WEDŁUG SCHEMATU, ALE DZIAŁA.

SERIAL

TVN godz. 01:05

Złoty chłopak (Golden Boy) - serial kryminalny, USA 2013, wyk. Theo James, Kevin Alejandro, Bonnie Somerville, Holt McCallany (60 min)

Trochę późno, ale za to całkiem nieźle. Chociaż nie aż tak, żeby zarywać noc. Raczej więc dla tych, którzy spać nie mogą, niż dla całej reszty. A serial to kolejne sprawy młodego nowojorskiego policjanta, który właśnie dostał awans na detektywa. To znaczy przypomina sobie początki swojej policyjnej pracy. DO ZOBACZENIA Z SATYSFAKCJĄ.

 

DOKUMENT

TVP 2 godz. 23:25

DNA - fakty i marzenia (DNA Dreams) - film dokumentalny, Holandia 2012, reż. Bregtje van der Haak (53 min)

Film z listy festiwalu "Planet Doc" Naukowcy z Instytutu Genetyki w Chinach zajmują się wyodrębnieniem genów odpowiedzialnych za inteligencję, by podnosić poziom IQ w ich kraju. Autor filmu zastanawia się, w jakim kierunku zmierza genetyka. DOBRE PYTANIA.