Program TV na dziś: premiera serialu "Intruz", Sandra Bullock i Melissa McCarthy na wesoło w komedii "Gorący towar", Julia Roberts w "Bliżej" [POLECAJ TV - ŚRODA]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 23.11

Moje propozycje na dziś poniżej, a spoza listy poinformuję jeszcze – bo najwyraźniej duże zainteresowanie wzbudza ta sprawa – że w TVN o godz. 21:30 przedostatni odcinek „Azja Express”. Dajcie mi znać, jak im się tam wiedzie.

I może jeszcze kilka filmów. W Nowa TV o godz. 20:00 "Wywiad z zabójcą", w TV 4 o godz. 21:00 "Champion", a w FOX Comedy o godz. 22:55 "Straż wiejska".

Jutro Polecaj będzie na czwartek, a tymczasem dobrej życzę środy. Bardzo.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Prawdziwa zbrodnia (True Crime) - thriller, USA 1999, reż. Clint Eastwood, wyk. Clint Eastwood, Denis Leary, Isaiah Washington, Lisa Gay Hamilton (127 min)

Clint Eastwood przeprowadza wywiad z oczekującym na wykonanie wyroku śmierci skazańcem. Po powrocie do redakcji rutynowo sprawdza kilka związanych ze sprawą faktów i nabiera wątpliwości, czy więzień został skazany słusznie. I rozpoczyna się wyścig z czasem. Eastwood świetny, film BYĆ MOŻE.

Stopklatka TV godz. 20:00

Zadanie specjalne (The Cutter) - dramat sensacyjny, USA 2005, reż. William Tannen, wyk. Chuck Norris, Joanna Pacuła, Daniel Bernhardt, Bernie Kopell (88 min)

Prowadząca wykopaliska na półwyspie Synaj grupa archeologów trafia na grobowiec z mumią. Badacze padają ofiarą zabójcy, który zabiera pektorał wysadzany diamentami. Do akcji wkracza sam Chuck Norris, więc wiemy jak skończy się to dla złych ludzi. RUTYNOWE DZIAŁANIA PLUS NASZA PACUŁA.

Canal+ Film godz. 20:00

Studentka i pan Henri (L'étudiante et Monsieur Henri) - komedia, Francja 2015, reż. Ivan Calbérac, wyk. Claude Brasseur, Guillaume de Tonquédec, Noémie Schmidt, Frédérique Bel (98 min)

Premiera w telewizorze. Starszy pan wynajmuje pokój w swoim mieszkaniu studentce. Za darmo, ale nie całkiem, bo warunkiem jest to, żeby spróbowała rozbić małżeństwo jego syna. BARDZO SYMPATYCZNE I Z PRZYJEMNOŚCIĄ

Polsat godz. 20:40

Gorący towar (The Heat) - komedia kryminalna, USA 2013, reż. Paul Feig, wyk. Sandra Bullock, Melissa McCarthy, Michael McDonald, Demián Bichir (123 min)

Sandra Bullock i znakomita Melissa McCarthy w rolach różniących się podejściem do życia i zawodu przedstawicielek prawa, które wspólnie mają dokonać aresztowania narkotykowego szefa. WEDŁUG SCHEMATU, ALE DZIAŁA.

CBS Europa godz. 21:00

Córka mojego szefa (My Boss's Daughter) - komedia, USA 2003, reż. David Zucker, wyk. Ashton Kutcher, Tara Reid, Terence Stamp, Michael Madsen (83 min)

Szef Ashtona Kutchera jest typem korporacyjnego killera. Wszyscy w firmie się go panicznie boją, bo dał im ku temu powodów kilka. No i tenże szef prosi Kutchera, aby przez jedną noc popilnował jego rezydencji, a jeśli się spisze, to może myśleć o awansie. Ale skoro to jest komedia, to oczywiście zaczynają się piętrzyć problemy. Generalnie banalne i o niczym, ale może właśnie dlatego, MOŻNA ODPOCZĄĆ.

 

Cinemax godz. 21:40

Hiena (Hyena) - thriller, Wielka Brytania 2014, reż. Gerard Johnson, wyk. Peter Ferdinando, Stephen Graham, Neil Maskell, Elisa Lasowski (108 min)

Nagradzany zasłużenie, chociaż trochę przekombinowany thriller brytyjski. Doświadczony i skuteczny policjant stojący na czele zespołu do walki z handlarzami narkotyków staje przed kolejnym wyzwaniem. Po pierwsze, do Londynu przybywają w niecnych zamiarach dwaj brutalni gangsterzy z Albanii. A po drugie szefowie naszego bohatera chyba tracą do niego zaufanie i zaczynają go baczniej obserwować. Zupełnie jakby ktoś chciał go w coś wmieszać. DO ZOBACZENIA OCZYWIŚCIE.

 

Stopklatka TV godz. 21:55

Bliżej (Closer) - dramat obyczajowy, USA 2004, reż. Mike Nichols, wyk. Natalie Portman, Jude Law, Julia Roberts, Clive Owen (100 min)

Jeden z moich ulubionych filmów z panią Roberts. Striptizerka i kelnerka Alice spotyka dziennikarza nekrologów Dana i zakochują się w sobie. Kilka miesięcy później Dan poznaje Annę i nie może powstrzymać namiętności. Rzeczona Anna zaczyna się wkrótce spotykać również z bogatym lekarzem Larrym, który to Larry po pewnym czasie poznaje Alice. Wszyscy zaczynają oszukiwać siebie nawzajem, zmieniając między sobą partnerów. Taki specyficzny uczuciowy menuet. Zakręcone jak się tak o tym pisze, ale NAPRAWDĘ WARTO.

TVP 2 godz. 22:25

Randka w ciemno - komedia romantyczna, Polska 2009, reż. Wojciech Wójcik, wyk. Katarzyna Maciąg, Borys Szyc, Anna Dereszowska, Lesław Żurek (90 min)

Tylko dla zdeklarowanych sympatyków gatunku „Polska komedia romantyczna”. A gatunek to mało przyjemny niestety. Oto panna Majka i pan Karol wygrywają w programie telewizyjnym tygodniowy rejs po Lazurowym Wybrzeżu. Jemu się ona bardzo podoba, więc będzie chciał ją sobą zainteresować, ona oczywiście chęci na przyszłość z nim ma mniej, a wszystko pod czujnym okiem kamery i pani reporterki, co ma sprawiać, że jest śmiesznie. Ale nie jest. SŁABOŚĆ WIDZĘ, WIDZĘ SŁABOŚĆ

TVP Kultura godz. 22:25

Nadzór - dramat psychologiczny, Polska 1983, reż. Wiesław Saniewski, wyk. Ewa Błaszczyk, Adam Ferency, Gabriela Kownacka, Małgorzata Pieczyńska (118 min)

Mamy połowę lat 60., czyli głęboki PRL, i zamieszaną w aferę gospodarczą panią Klara skazaną na dożywocie. Pani w czasie odsiadki zachodzi w ciążę, i po jakimś czasie dowiaduje się, że w wyniku zaniedbań teściowej, jej córce grozi kalectwo, więc zaczyna walczyć o dziecko i o zmianę wyroku. CIĄGLE NIEŹLE, ALE ZAKURZONE JUŻ NIECO.

TVN godz. 23:00

Och, Karol 2 - komedia, Polska 2011, reż. Piotr Wereśniak, wyk. Piotr Adamczyk, Małgorzata Socha, Katarzyna Zielińska, Małgorzata Foremniak (103 min)

Średnio udane uwspółcześnienie znanej i lubianej opowieści o pewnym panu, któremu kobiety oprzeć się nie mogą, bo i on żadnej oprzeć się nie może. A one się wreszcie dogadują i wycinają mu numer. ŚREDNIE, ALE KRZYWDY NIE ROBI.

 

Polsat godz. 23:10

Klub Dzikich Kotek (Cougar Club) - komedia, USA 2007, reż. Christopher Duddy, wyk. Jason Jurman, Warren Kole, Joe Mantegna, Izabella Scorupco (93 min)

Znudzone bogactwem i samotnością kobiety rozkoszom oddają się cielesnym w towarzystwie mężczyzn młodych i atrakcyjnych. A przy okazji wspierają zawodową karierę swoich figlodajnych młodzieńców. I wszyscy są szczęśliwi. W filmie, bo przed ekranem już znacznie gorzej. RECHOT BEZ WDZIĘKU.

SERIAL

Ale kino+ godz. 20:10

Intruz (La treve) - serial kryminalny, Belgia 2016, reż. Matthieu Donck, wyk. Yoann Blanc, Guillaume Kerbush, Anne Coesens, Jean-Henri Compere (2x53 min)

Premiera w telewizorze. Dziesięć odcinków i dzieje się na belgijskiej prowincji, bo to sceneria dla dobrych, a niepolegających na pościgach i strzelaniu kryminałów najlepsza. Oto toczy się dochodzenie w sprawie zabójstwa 19-latniego piłkarza. Jego ciało znaleziono w małej miejscowości w Ardenach, a dochodzenie prowadzi inspektor, który przeniósł się z miasta na prowincję po przejściu osobistej tragedii i niedoświadczony, za to bardzo oddany swojej pracy młody policjant. Okazuje się, że to nie jest wyłącznie kwestia znalezienia zabójcy, bo to sprawa, w którą wplątana jest cała lokalna społeczność, i za którą kryje się grubsza tajemnica. WARTO ZOBACZYĆ I PRZEKONAĆ SIĘ, ŻE WARTO.

 

HBO godz. 20:10

Pakt 2 - serial sensacyjny, Polska 2016, wyk. Magdalena Popławska, Filip Pławiak, Mariusz Bonaszewski, Marcin Dorociński (60 min)

Drugi sezon - realizowany już wg własnego, a nie pożyczonego od Skandynawów pomysłu. Oto znany nam już z serii pierwszej redaktor Grodecki miesza się w sprawę poważniejszą niż poprzednim razem. Nie dość, że dotyka finansów, to jeszcze skandal seksualny i polityczne różne sprawy, w skandal upaprany jest sam premier naszego rządu, i inni notable. Dorociński znowu hamletyzuje cedząc słowa przez zęby, ale warto zauważyć, że dialogi słychać lepiej. No i... ZACZYNA SIĘ NIEŹLE.

 

BBC HD godz. 21:00

Morderca z Whitechapel (Whitechapel) - serial kryminalny, Wielka Brytania 2009, reż. S.J. Clarkson, wyk. Rupert Penry-Jones, Philip Davis, Alex Jennings, Johnny Harris (2x45 min)

Jeszcze raz od nowa. Ambitny inspektor Joseph Chandler otrzymuje na pozór łatwą sprawę zabójstwa kobiety we wschodnim Londynie. Ale sprawa się komplikuje się, bo okazuje się, że morderca jest naśladowcą Kuby Rozpruwacza. Ze wszystkimi tego konsekwencjami. BARDZO BRYTYJSKIE W FORMIE I TREŚCI. WARTO.

TVP 1 godz. 23:35

Snajper. Broń odwetu (Snajpier. Orużyje wozmiezdija) - serial wojenny, Rosja/Białoruś 2009, reż. Aleksander Efriemow, wyk. Dmitrij Piewcow, Maria Mironowa, Alina Siergiejewa, Siergiej Biełajew (44 min)

Odcinek z czterech drugi. Wojenny rosyjski miniserial spod Stalingradu, gdzie natknęły się dwie snajperskie ekipy i na siebie polują. ROZCIĄGNIĘTE JAK GUMA W WIELKICH MAJTACH, ALE POZA TYM NIEZŁE.

DOKUMENT

TVP Kultura godz. 20:20

Rozważania o przemocy (Concerning Violence) - film dokumentalny, Dania/Finlandia/USA/Szwecja 2014, reż. Göran Olsson (86 min)

Dokument złożony z odzyskanych materiałów archiwalnych z lat 60. i 70., ukazujący afrykańskie ruchy wyzwoleńcze, które doprowadziły do upadku kolonializmu. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

FilmBox godz. 21:00

Larwy śmierci (Mongolian Death Worm) - horror, USA, reż. Steven R. Monroe, wyk. Sean Patrick Flanery, Victoria Pratt, George Cheung, Drew Waters (86 min)

Koncern naftowy wierci na mongolskiej pustyni i robotnicy trafiają na tajemnicze gniazdo. Oczywiście okaże się to siedliskiem śmiertelnie niebezpiecznych larw, które budzą się, zaczynają błyskawicznie rozmnażać i zabijają każdego, kto stanie im na drodze. Ale rzecz jasna znajdzie się śmiałek, który... Nie, no przecież nie o sens tu chodzi. Ale ŁOWCY KICZU MOGĄ SIĘ ZABAWIĆ.