Program TV na dziś: Catherine Zeta-Jones zakochana w komedii "Nowszy model", Tom Cruise w mundurze, czyli "Walkiria", a potem z gitarą w "Erze rocka", późnym wieczorem Hobbit: Niezwykła podróż [POLECAJ TV - CZWARTEK]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

CZWARTEK 24.11

Spoza listy dorzucam: w TVP Kultura o godz. 22:45 w programie „Dezerterzy” Łukasz Orbitowski porozmawia z Adamem Nowakiem, w TVP 2 o godz. 20:40 do uśmiechu „Pogoda na suma”, czyli Kabaret Moralnego Niepokoju z 2015 roku, a w HBO 2 o godz. 21:00 "Wieczór z Johnem Oliverem”.

Jutro wracam z Polecajem na piątek, a dzisiaj dobrego czwartku życzę.

FILM

TV Puls godz. 20:00

Tower Heist: Zemsta cieciów (Tower Heist) - komedia sensacyjna, USA 2011, reż. Brett Ratner, wyk. Ben Stiller, Eddie Murphy, Casey Affleck, Alan Alda (104 min)

Obsługa luksusowego hotelu, czy apartamentowca zostaje zrobiona w konia przez złego miliardera, który zdefraudował pieniądze z ich funduszu emerytalnego, więc postanawiają wyrównać z nim rachunki i odebrać kasę w cokolwiek kłopotliwy, ale za to spektakularny sposób. NAWET ZABAWNE.

 

Nowa TV godz. 20:00

Operacja "Świt" (Rescue Dawn) - dramat wojenny, USA 2006, reż. Werner Herzog, wyk. Christian Bale, Steve Zahn, Jeremy Davies, Zach Grenier (118 min)

Laos, rok 1965. Samolot zostaje zestrzelony w środku dżungli. Pilot uchodzi z życiem, ale go wróg łapie, a  obozie jenieckim spotyka amerykańskich żołnierzy, i oczywiście planuje ucieczkę, choć kolega próbuje go zniechęcić, powtarzając, że prawdziwym więzieniem jest otaczająca ich dżungla. NIEZŁE CAŁKIEM.

Polsat godz. 20:05

Nowszy model (The Rebound) - komedia romantyczna, USA 2009, reż. Bart Freundlich, wyk. Catherine Zeta-Jones, Justin Bartha, Gabrielle Aimée, Saadet Aksoy (95 min)

Matka dwójki dzieci, po rozwodzie przeprowadza się do Nowego Jorku i podejmuje pracę w telewizji. Tam poznaje zaś młodszego od siebie faceta, którego prosi o pomoc w opiece nad dziećmi. No i pani korzystając z czasu wolnego rusza w świat randek, ale zgodnie z kanonami gatunku, zda sobie sprawę, że niepotrzebnie szuka tak daleko, jak pod nosem ma... RUTYNOWO, PRZEWIDYWALNIE, ALE BARDZO ŁADNIE I PRZYJEMNIE.

HBO godz. 20:10

Jak być normalną (Requisitos Para Ser una Persona Normal) - komedia obyczajowa, Hiszpania 2015, reż. Leticia Dolera, wyk. Leticia Dolera, Silvia Munt, Alexandra Jiménez, Manuel Burque (82 min)

Premiera w  telewizorze. Bardzo sympatyczna, lekka, i z przyjaznym przesłaniem hiszpańska komedia o trzydziestoletniej pani Marii, której pragnieniem jest dowiedzieć się co znaczy być normalnym człowiekiem, a potem nim być. Tworzy więc listę cech, które powinny charakteryzować taką normalną osobę, a pomaga jej 25-letni brat z zespołem Downa. Z SATYSFAKCJĄ I PRZYJEMNOŚCIĄ.

Ale kino+ godz. 20:10

Palo Alto - dramat obyczajowy, USA 2013, reż. Gia Coppola, wyk. Emma Roberts, James Franco, Jack Kilmer, Nat Wolff (95 min)

Premiera w telewizorze. Historie kilkorga nastolatków dorastających w małej amerykańskiej miejscowości, od której nazwy film wziął swój tytuł. A nazwisko reżyserki słusznie kojarzyć możecie ze słynnym reżyserem. Po córce, do reżyserskiej roboty wzięła się bowiem wnuczka pana Francisa Forda Coppoli. NIEZŁA RZECZ, CHOCIAŻ BEZ REWELACJI.

TVP Kultura godz. 21:00

Beduin - dramat obyczajowy, Rosja 2011, reż. Igor Wołoszyn, wyk. Michaił Jewłanow, Anna Michałkowa, Siergiej Swietłakow, Dinara Drukarowa (100 min)

Bardzo poruszające dzieło, momentami bolesne. Rzecz o kobiecie jest, która dla ratowania chorej na raka córki gotowa jest na każde poświęcenie. Żeby zarobić na leczenie zostaje surogatką, ale para gejów, którym ma urodzić dziecko zostawiają ją, więc teraz nie dość że ma chorą córkę, to jeszcze jest w ciąży. Wiąże się ze światem przestępczym, a potem ucieka z córką na Bliski Wschód. TROCHĘ PÓŹNO, BYWA CIĘŻKO, ALE WARTO

TV 4 godz. 21:00

Walkiria (Valkyrie) - dramat wojenny, Niemcy/USA 2008, reż. Bryan Singer, wyk. Tom Cruise, Kenneth Branagh, Bill Nighy, Tom Wilkinson (121 min)

Pułkownik Claus von Stauffenberg przystępuje do spisku, obmyśla plan zabicia Hitlera i odsunięcia nazistów od władzy. Udaje się więc do Wilczego Szańca, aby osobiście przeprowadzić zamach na führera. Wszyscy znamy tę historię, ale wersja filmowa pełna jest uproszczeń i nieścisłości, a na dodatek BEZ WIĘKSZYCH EMOCJI

TVN 7 godz. 21:00

Era rocka (Rock of Ages) - komedia muzyczna, USA 2012, reż. Adam Shankman, wyk. Tom Cruise, Catherine Zeta-Jones, Julianne Hough, Diego Boneta, Alec Baldwin, Matthew Rush Sullivan (123 min)

Banalny w treści, kiczowaty muzycznie, ale do oglądania i słuchania z przyjemnością rockowy musical o zakochanej parze (oczywiście mezalians), która za sławą jedzie do Los Angeles, a tu jednak nie wszystko jest takie łatwe i przyjemne. Z PRZYJEMNOŚCIĄ, ALE BEZ WIELKICH OCZEKIWAŃ

 

HBO godz. 21:35

Do nieba (Aloft) - dramat obyczajowy, Francja/Hiszpania/Kanada 2014, reż. Claudia Llosa, wyk. Jennifer Connelly, Mélanie Laurent, Oona Chaplin, Ian Tracey (95 min)

Premiera w telewizorze. Tym razem nie do śmiechu, a pod refleksję. Bohaterką jest mieszkająca na kole podbiegunowym pani, którą odwiedza syn. Niby nic nadzwyczajnego, ale tego syna pani porzuciła – z niejasnych na początku powodów – dwadzieścia lat temu. A zatem spotkanie będzie oznaczało zmierzenie się z demonami przeszłości i z własnymi traumami. I z tajemnicą. DOBRE, ALE NIE BARDZO.

Polsat godz. 22:10

Wojna żeńsko-męska - komedia, Polska 2011, reż. Łukasz Palkowski, wyk. Sonia Bohosiewicz, Grażyna Szapołowska, Maja Bohosiewicz, Violetta Arlak, Wojciech Krzyżaniak (107 min)

Zabawowa historia bezrobotnej dziennikarki, która walczy z nadwagą i brakami na koncie. Przypadkiem zostaje ekspertką od mężczyzn analizując – oczywiście organoleptycznie - ich prącia. Co oczywiście ma swoje skutki. Plus pan Krzysztof Ibisz jako taki jeszcze większy Krzysztof Ibisz i w ekranowym debiucie piszący te słowa w roli niewielkiej, ale jakże znaczącej. I, że tak powiem, z satysfakcją. Kilka scen genialnych, kilka znakomitych żartów, ale W SUMIE ŚREDNIO, NIESTETY.

 

TVN godz. 22:30

Gniew tytanów (Wrath of the Titans) - film przygodowy, USA/Hiszpania 2012, reż. Jonathan Liebesman, wyk. Liam Neeson, Ralph Fiennes, Sam Worthington, Rosamund Pike (96 min)

Perseusz robi wszystko, żeby nie brać udziału w walkach pomiędzy zwaśnionymi bogami i tytanami. Kiedy Ares i Hades sprzymierzają się przeciwko Zeusowi, Perseusz natychmiast rusza ojcu na ratunek. WIDOWISKOWA SYTUACJA.

Puls 2 godz. 22:45

Lotna brygada (The Sweeney) - dramat kryminalny, Wielka Brytania 2012, reż. Nick Love, wyk. Damian Lewis, Hayley Atwell, Ray Winstone, Ben Drew (112 min)

Policyjna grupa detektywa Regana nie przebiera w środkach i działa na granicy prawa i moralności. Przekracza nawet te granice. A w morderstwa, którym się zajęli teraz, granic dla detektywa nie ma już żadnych. Zwłaszcza, że wrócił jego dawny wróg. KINO MOCNE, ALE BEZ WIELKICH AMBICJI.

TVN 7 godz. 23:40

Hobbit: Niezwykła podróż (The Hobbit: An Unexpected Journey) - film fantasy, USA/Nowa Zelandia 2012, reż. Peter Jackson, wyk. Ian McKellen, Martin Freeman, Richard Armitage, Ken Stott (169 min)

Hobbit Bilbo Baggins jest miłośnikiem dobrego jedzenia, tytoniu, jest elegantem, domatorem i uwielbia święty spokój. Jednak pewnego dnia czarodziej Gandalf namawia go, by wziął udział w wyprawie krasnoludów przeciwko smokowi. No i rusza. WIELKIE WIDOWISKO.

TVP Kultura godz. 01:10

Nasz chleb powszedni (Our daily bread) - dramat obyczajowy, USA 1934, reż. King Vidor, wyk. Karen Morley, Tom Keene, Barbara Pepper, John Qualen (74 min)

Amerykański wielki kryzys lat 30. i małżeństwo, które z nadzieją lepszego, spokojniejszego życia przenosi się z miasta na farmę. Z czasem dołączają do nich kolejni bezrobotni i tworzą coś w rodzaju wspólnoty, a potem spółdzielnię, która ma im pomóc przetrwać gorsze czasy. KLASYKA, SŁUSZNA KLASYKA.

SERIAL

BBC HD godz. 20:10

Z pamiętnika położnej 4 (Call the Midwife) - serial obyczajowy, Wielka Brytania 2015, wyk. Vanessa Redgrave, Jessica Raine, Helen George, Jenny Agutter (50 min)

Prosta historia, ale przy okazji znakomita i bardzo wielokontekstowa opowieść o czasach i ludziach te czasy tworzących, o obyczajowości itd. Oto na przełomie lat 50. i 60. młoda i pełna ideałów położna Jenny Lee przybywa do Londynu i rozpoczyna pracę w jednej z najbiedniejszych dzielnic, czyli East Endzie. Dzisiaj to dzielnica wspaniała i bogata, ale wtedy było to bardzo biedne, ale i pełne kontrastów miejsc. BARDZO POLECAM.

TNT godz. 21:00

Dobre zachowanie (Good Behavior)  - serial kryminalny, USA 2016, wyk. Michelle Dockery, Juan Diego Botto, Fred Austin, Mary Austin (60 min)

Odcinek trzeci po raz pierwszy. Na pierwszy rzut oka i ucha nic szczególnego, bo zarys fabuły nie zapowiada fajerwerków, ale nie poddawajcie się. To znakomity serial, którego najmocniejszą stroną są dialogi, i umiejętne dodanie do kryminalnej historii elementów czarnego humoru. W największym skrócie jest to historia złodziejki, która po wyjściu z więzienia chce ułożyć życie na nowo, ale dowiaduje się o planowanym zabójstwie innej kobiety i postanawia interweniować. Zapowiadając tę premierę byłbym spokojniejszy wiedząc, że TNT nie wywinie - co niestety zdarza się jej często - numeru i nie „puści” czegoś innego, ale jeśli premiera się odbędzie, to JA ZAPRASZAM.

 

TNT godz. 22:00

Signos - spod znaku zemsty (Signos: Under the Sign of Vengeance) - serial kryminalny, Argentyna 2015, wyk. Julio Chávez, Claudia Fontán, Alberto Ajaka, Tomás Wicz (60 min)

Bardzo ciekawy odcinkowy kryminał z Argentyny. Rzecz jest o lekarzu mścicielu, którym powoduje pragnienie zemsty za to, że wiele lat temu lokalna społeczność miasteczka nie pomogła jego matce. Ów doktor wybierając kolejne ofiary kieruje się m.in. astrologią. WARTO DAĆ SZANSĘ.

HBO 3 godz. 22:00

Olive Kitteridge - serial obyczajowy, USA 2014, reż. Lisa Cholodenko, wyk. Frances McDormand, Richard Jenkins, Bill Murray, John Gallagher Jr. (63 min)

Jeszcze raz od nowa. Bardzo dobry miniserial z Frances McDormand, Richardem Jenkinsem i Billem Murrayem, na podstawie nagradzanej powieści pod tym samym tytułem. To niespieszny serial o ćwierćwieczu zwyczajnego życia. Akcja koncentruje się na nauczycielce Olive Kitteridge, która znana jest z surowych zasad moralnych i ciętego humoru, ale o gołębim - do czego nie zawsze chce się przyznać - sercu, i jej relacjach z otoczeniem. ZNAKOMITE. PO PROSTU.

FOX godz. 23:00

Salem 3 - serial fantasy, USA 2016, wyk. Janet Montgomery, Shane West, Seth Gabel, Elise Eberle (60 min)

Premiera w telewizorze. Po przybyciu Diabła do Salem czarownice, które go wezwały przekonują się boleśnie o tym, że zostały oszukane. FANI WIEDZĄ, ŻE WARTO, RESZTA I TAK NIE JUŻ SIĘ NIE ZAINTERESUJE.

DOKUMENT

Polsat Viasat History godz. 20:40

Królewskie choroby a bieg historii (Fit To Rule: How Royal Illness Changed History) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2013 (90 min)

Pierwsza z trzech części miniserii, w której pani Lucy Worsley analizuje prywatne listy i raporty lekarskie, żeby dowiedzieć się, jaki wpływ miało fizyczne i psychiczne zdrowie angielskich władców na dzieje zarządzanego przez nich kraju. WARTO WIEDZIEĆ.

TVP Kultura godz. 23:25

Maradona według Kusturicy (Maradona by Kusturica) - film dokumentalny, Hiszpania/Francja 2008, reż. Emir Kusturica (93 min)

O znanym piłkarzu, jedynym chyba, do którego uwielbienie sięgnęło paranoi, bo ów ma nawet swój kościół i wyznawców swoich. Auror też uległ jego charyzmie, więc chociaż nie pominął słabszych chwil w życiu swojego idola, to jednak jest to głównie wyraz uwielbienia. DO ZOBACZENIA

TVP 1 godz. 23:30

Uwolnić Asię Bibi - film dokumentalny, Polska 2015, reż. Maciej Grabysa, Michał Król (83 min)

Rzecz o chrześcijance z Pakistanu, która w 2009 roku trafiła do więzienia za obrażenie proroka Mahometa, i została skazana na śmierć przez powieszenie. Dopiero w 2015 r. sąd najwyższy zdecydował o oddaleniu wyroku śmierci i przejął sprawę do swego rozpoznania. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ