Program TV na dziś: Tomasz Kot w filmie "Bogowie" w otwartej TV, pożegnanie z "Młodym papieżem", "Terminator 3" i "Szkoła rocka" [POLECAJ TV - PIĄTEK]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PIĄTEK 25.11

Spoza listy dorzucam jeszcze to, że w TVP Kultura o godz. 22:00 znajdziecie "Tygodnik kulturalny" Michała Chacińskiego, a o godz. 22:50 w ramach projektu "Pegaz: Scena alternatywna", Smolik/Kev Fox. I to jeszcze, że w HBO 2 o godz. 21:00 "Wieczór z Johnem Oliverem". I kilka filmów: w Nowa TV o godz. 20:00 "Rodzina Addamsów", w Ale kino+ o godz. 20:10 "Deadfall. W potrzasku", w AXN o godz. 21:00 "Gladiator", w AXN Black o godz. 22:05 "Bękarty wojny", a w TV Puls o godz. 00:00 "Egzorcysta 3".

Jutro Polecaj na sobotę, a dzisiaj udanego piątku życzę.

FILM

TVN godz. 20:00

Bogowie - dramat biograficzny, Polska 2014, reż. Łukasz Palkowski, wyk. Tomasz Kot, Piotr Głowacki, Szymon Piotr Warszawski, Magdalena Czerwińska (112 min)

Film wspaniały, głównie za sprawą fenomenalnego Tomasza Kota w roli profesora Religi, i wybitna scenografia, światło i zdjęcia, dzięki którym film jest tak prawdziwy, i tak świetnie przenosi nas w wędrówkę przez lata. WSPANIAŁE, WIĘC PROGRAM OBOWIĄZKOWY.

 

TV 4 godz. 20:00

Medalion (The Medallion) - film sensacyjny, Hongkong/USA 2003, reż. Gordon Chan, wyk. Jackie Chan, Lee Evans, Claire Forlani, Julian Sands (88 min)

Mało ważne o czym, bo i tak najważniejsze są popisy kaskadersko-karateczne pana Jackiego Chana. Tym razem szuka skradzionego medalionu, który obdarza swojego właściciela nadludzką siłą. Jak ktoś lubi Jackie Chana, będzie szczęśliwy. DO ZOBACZENIA.

TVN 7 godz. 20:00

Szkoła rocka (The School of Rock) - komedia muzyczna, USA/Niemcy 2003, reż. Richard Linklater, wyk. Jack Black, Mike White, Joan Cusack, Adam Pascal (108 min)

Jack Black jako niespełniony, ale bardzo zdeterminowany gitarzysta bardzo rockowy, który dla zdobycia pieniądza podstępem zostaje nauczycielem, i jako, że nie umie nic innego, wpada na pomysł, aby z uczniów złożyć rockowy zespół i wygrać rockowy konkurs. W tle dobra muzyka, i ŚWIETNA ZABAWA DLA CAŁEJ RODZINKI.

Cinemax godz. 20:00

Laleczka Chucky (Child's Play) - horror, USA 1988, reż. Tom Holland, wyk. Catherine Hicks, Chris Sarandon, Alex Vincent, Brad Dourif (84 min)

Klasyczny już horror, z kultową postacią, kilkoma tekstami i treścią w ogóle. Oto w niewinnie wyglądającą lalkę, którą sześcioletni chłopiec dostaje w prezencie urodzinowym, przetransferowała się dusza seryjnego mordercy. I teraz z uśmiechem dokonuje spustoszenia. PROGRAM OBOWIĄZKOWY.

Polsat godz. 20:05

Noc w muzeum: Tajemnica grobowca (Night at the Museum: Secret of the Tomb) - film przygodowy, USA/Wielka Brytania 2014, reż. Shawn Levy, wyk. Ben Stiller, Robin Williams, Owen Wilson, Steve Coogan (98 min)

Kolejna muzealna przygoda Bena Stillera, któren jest nocnym strażnikiem w Muzeum Historii Naturalnej. Tym razem prywatne śledztwo prowadzi go do Londynu, do którego za nim przybywają różne historyczne postaci, wśród których grany przez Robina Williamsa imć Roosevelt. RODZINNA PRZYJEMNOŚĆ

TVP Kultura godz. 20:25

Noc w Casablance (A Night in Casablanca) - komedia, USA 1946, reż. Archie Mayo, wyk. Groucho Marx, Harpo Marx, Chico Marx, Charles Drake (85 min)

Parodia słynnej „Casablanki” w wykonaniu szalonych braci Marx. Ale żeby w pełni docenić trzeba tych trzech panów i ich specyficzny humor bardzo lubić. Ale oczywiście DO ZOBACZENIA.

Canal+ godz. 21:00

Łowca czarownic (The Last Witch Hunter) - film fantasy, USA/Chiny/Kanada 2015, reż. Breck Eisner, wyk. Vin Diesel, Rose Leslie, Elijah Wood, Michael Caine, Ólafur Darri Ólafsson (105 min)

Premiera w telewizorze. Bardzo widowiskowe, jeszcze bardziej waleczne i baśniowo krwawe. A generalnie chodzi o to, że wojna jest okrutna ludzi i czarownic. DZIEJE SIĘ I DZIEJE.

 

TVP 1 godz. 21:40

Gwiazda Południa (The Southern Star) - film przygodowy, Francja/Wielka Brytania 1969, reż. Sidney Hayers, wyk. Ursula Andress, George Segal, Orson Welles, Ian Hendry (101 min)

Zakurzona przygodówka, z piękną Ursulą Andress i jak zawsze zblazowanym Orsonem Wellesem, której akcja toczy się na początku ubiegłego wieku z zachodniej Afryce. DO ZOBACZENIA.

Polsat godz. 22:15

Terminator 3: Bunt maszyn (Terminator 3: Rise of the Machines) - film SF, USA/Niemcy/Wielka Brytania 2003, reż. Jonathan Mostow, wyk. Arnold Schwarzenegger, Nick Stahl, Claire Danes, Kristanna Loken (109 min)

Trzecia i moja ulubiona część cyklu. Przywódca ludzi, John Connor, żyje w ukryciu, ale jego prześladowcy nie dali za wygraną. Stworzyli kolejną wersję cybernetycznego mordercy, z którą trzeba będzie sobie znowu poradzić. Z PRZYTUPEM.

HBO godz. 22:15

Wcielenie zła (The Dorm) - horror, USA 2014, reż. Rachel Talalay, wyk. Alexis Knapp, Cassie Steele, Jake Croker, Malti Chaudhary (77 min)

Premiera w telewizorze. Studentka z nieśmiałego, zahukanego dziewczęcia zmienia się w uczelnianą piękność, w czym pomaga jej grupka hałaśliwej młodzieży z akademika. Ale oczywiście nic darmo. BEZ SZAŁU, ALE BYĆ MOŻE.

TVN 7 godz. 22:20

Totalne kłopoty (Kettle of Fish) - komedia romantyczna, USA 2006, reż. Claudia Myers, wyk. Matthew Modine, Gina Gershon, Christy Scott Cashman, Fisher Stevens (97 min)

Nowojorski muzykant zamierza przeprowadzić się do narzeczonej, więc swoje mieszkanie wynajmuje uroczej Angielce. A gdy narzeczeństwo nie wytrzymało wspólnego mieszkania, musi wrócić do siebie i dzielić mieszkanie z lokatorką. JEST BANAŁ, JEST PRZEWIDYWALNOŚĆ I ZWYCZAJNA PRZYJEMNOŚĆ.

TVN godz. 22:35

Star Trek - film SF, USA/Niemcy 2009, reż. J.J. Abrams, wyk. Eric Bana, Karl Urban, Chris Pine, Zachary Quinto (127 min)

Kapitan Kirk musi opuścić statek. Zastępuje go opanowany i pozornie pozbawiony uczuć Spock. Tymczasem podróżujący w czasie Romulanin Nero przybywa z przyszłości, by zniszczyć Kirka i jego towarzyszy. NIE TYLKO WIDOWISKO.

Stopklatka TV godz. 22:50

Las samobójców (Grave Halloween) - horror, Kanada 2013, reż. Steven R. Monroe, wyk. Kaitlyn Leeb, Cassi Thomson, Graham Wardle, Dejan Loyola (89 min)

Pena młoda pani uparła się znaleźć ciało matki swojej, która odebrać sobie życie miała w słynnym na świat cały tzw. "lesie samobójców". Bierze znajomych i jedzie tam. W czasie drogi spotykają pana, który ostrzega ich, ale oni oczywiście idą dalej. I potem mają za swoje. MOŻNA SIĘ TROCHĘ PRZESTRASZYĆ. Z TYM JEDNAK, ŻE NIEKONIECZNIE

TVP KUltura godz. 23:30

Urga (Urga: Territorija lubwi) - dramat obyczajowy, Francja/Rosja 1991, reż. Nikita Michałkow, wyk. Bayaertu, Vladimir Gostyukhin, Larisa Kuznetsova, Yongyan Bao (118 min)

Mongolski step i mongolska rodzina. I rosyjski sentymentalizm. On chce się kochać ze swoją piękną żoną, ona mówi, że i owszem, ale tylko w zabezpieczeniu, bo dzieci trójka jej wystarczy. Więc jechać będzie musiał on do miasta, żeby kupić wiadomo co. Ale tymczasem wpada do nich nieoczekiwany gość, Rosjanin, który utknął swoim wielkim samochodem. I trochę wesołości przyniosą sytuacje życiowe, bo się kultury ścierają, i rodzą zabawne nieporozumienia. Ale to nie jest kolejna zabawna komedyjka, tylko niezły film o namiętnościach, niezależnie od kultury, od miejsca i czasu. I chociaż trochę się dłużyć może, to jednak POZYTYWNE WRAŻENIA.

SERIAL

HBO godz. 20:10

Młody papież (The Young Pope) - serial obyczajowy, Wł./Fr./Hiszp./Wlk.Bryt./USA 2016, reż. Paolo Sorrentino, wyk. Jude Law, Diane Keaton, Cecile De France, Silvio Orlando (50 min)

Premiera odcinków numer dziewięć i dziesięć, czyli pożegnanie ze znakomitym serialem, którego charakter i specyfikę celnie oddają przydomki jakimi został obdarzony po prezentacji dwóch odcinków podczas festiwalu w Wenecji, czyli „The Poperanos” i „House of Cardinals”. DUŻE POLECENIE!

 

FOX Comedy godz. 22:00

Atlanta - serial komediowy, USA 2016, wyk. Donald Glover, Brian Tyree Henry, Keith Stanfield, Zazie Beetz (2x25 min)

Premiera w telewizorze. Spłukany i bez większych widoków na rychłą zmianę tego stanu rzeczy młodzieniec Earnest, dostrzega światełko w tunelu, kiedy dowiaduje się, że jego kuzyn Alfred wrzucił na YouTube piosenkę, która podoba się coraz bardziej. Proponuje się więc kuzynowi na menadżera, i od tej pory – nie bez przeszkód – ruszają po sławę. NIE BEZ PRZYJEMNOŚCI

 

HBO 2 godz. 22:55

Pakt 2 - serial sensacyjny, Polska 2016, wyk. Magdalena Popławska, Filip Pławiak, Mariusz Bonaszewski, Marcin Dorociński (60 min)

Jeszcze raz otwarcie drugiego sezonu, realizowanego już wg własnego, a nie pożyczonego od Skandynawów pomysłu. Oto znany nam już z serii pierwszej redaktor Grodecki miesza się w sprawę poważniejszą niż poprzednim razem. Nie dość, że dotyka finansów, to jeszcze skandal seksualny i polityczne różne sprawy, w skandal upaprany jest sam premier naszego rządu, i inni notable. Dorociński znowu hamletyzuje cedząc słowa przez zęby, ale warto zauważyć, że dialogi słychać lepiej. No i... ZACZYNA SIĘ NIEŹLE.

 

DOKUMENT

Polsat Viasat History godz. 19:45

Tajemnice średniowiecznych morderstw (Medieval Murder Mysteries) - serial dokumentalny, Wielka Brytania 2015 (50 min)

Znakomita seria i znakomite opowieści o czasach, ludziach i zbrodniach. W odcinku pierwszym: Juan Borgia był synem papieża Aleksandra VI. Za życia miał tak wielu wrogów, że po śmierci syna pogrążony w żałobie papież mógł przebierać w podejrzanych o morderstwo. BARDZO WARTO.

TVP Historia godz. 20:25

Ściśle tajne. Tajemnice zbrodni wojennych (The Level of Secrecy) - serial dokumentalny, Ukraina 2014, reż. Oleg Rogoży, Włodzimierz Ribasja, Iłłarion Pawliukov (42 min)

Drugi z czterech odcinków dokumentalnego filmu, który przybliża 18 faktów z historii II wojny światowej, które miały miejsce na terytorium Ukrainy, a które zostały „zawłaszczone” przez sowiecką propagandę. No i autorzy spróbują te kulisy sowieckiej propagandy uchylić. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ