Program TV na dziś: Finały talent showów, "Pingwiny z Madagaskaru" do zabawy i "Sierpień w hrabstwie Osage" do pomyślenia [POLECAJ TV - SOBOTA]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

SOBOTA 26.11

Wieczór finałów nadszedł oto. W TVN o godz. 20:00 finał talentszołu "Mam talent", w TVP 2 od godz. 20:05 finał "The Voice of Poland". Oczywiście oba na żywo i oba z głosowaniem widzów, więc proszę bardzo. Nie jestem fanem takich atrakcji, jeśli jednak musiałbym wybrać coś tych dwóch, to wybór padłby na "Voice’a", ale na szczęście nie muszę wybierać. Kolejne finały ("Masterchef", "Na noże", "Belfer", "The Level") jutro.
Jeśli już zacząłem od tego, czego na liście niżej nie ma, to wspomnę jeszcze o tym, że w TVP Kultura o godz. 22:30 zachwyci Was koncert Cream "Live at The Royal Albert Hall", a w TVP 2 o godz. 23:35 możecie dać się rozśmieszyć kabaretowi Hrabi, w ich przedstawieniu "Lubię to". Resztę znajdziecie oczywiście na liście, do której odsyłam Was życząc dobrej soboty.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Poszukiwany, poszukiwana - komedia, Polska 1972, reż. Stanisław Bareja, wyk. Wojciech Pokora, Jolanta Bohdal, Mieczysław Czechowicz, Jerzy Dobrowolski (84 min)

Zmuszony do ukrywania się historyk sztuki, postanawia przebrać się za kobietę i podjąć pracę jako pomoc domowa. Zresztą nikomu chyba nie trzeba przedstawiać, prawda? ZAWARTOŚĆ FILMU W FILMIE W SAM RAZ. WYBITNE.

 

Polsat godz. 20:05

Pingwiny z Madagaskaru (Penguins of Madagascar) - film animowany, USA 2014, reż. Eric Darnell, Simon J. Smith (92 min)

Najzabawniejsza ekipa do zadań bardzo specjalnych w jednej z najzabawniejszych komedii od zawsze do zawsze. I z najlepszym możliwym dubbingiem. W tej pełnometrażowej historii rzecz w tym, żeby nasi mistrzowie ocalili świat przed doktorem Oktawiuszem Mackiewiczem, który chce przejąć kontrolę nad Ziemią. SZEROKI UŚMIECH Z PRZYJEMNOŚCIĄ

TVP Kultura godz. 20:20

Sierpień w hrabstwie Osage (August: Osage County) - komediodramat, USA 2013, reż. John Wells, wyk. Meryl Streep, Julia Roberts, Chris Cooper, Ewan McGregor (121 min)

Oscarowy film, w którym po zaginięciu ojca trzy bardzo już dorosłe siostry spotykają się, by wesprzeć schorowaną matkę i mierzą się ze swoimi emocjami i sprawami, przez które lata temu zerwały kontakt. I zaczyna się wielka psychodrama. Meryl Streep wybitna jak Meryl Streep, wspaniała Julia Roberts, reszta obsady cudowna plus wybitne dialogi, które dają dużo do ważnego pomyślenia. Zresztą na wielu poziomach dzieje się tu dużo mądrego. BARDZO DUŻE POLECENIE.

TVP 1 godz. 21:25

American Gangster - film sensacyjny, USA 2007, reż. Ridley Scott, wyk. Denzel Washington, Russell Crowe, Chiwetel Ejiofor, Josh Brolin (150 min)

Nowy Jork, Harlem, lata 70. XX wieku. Gangster Frank Lucas przejmuje kontrolę nad handlem narkotykami. Policja przymyka oko na jego poczynania do momentu pojawienia się detektywa Richiego Robertsa, który przymyka nie oko, tylko złych ludzi. NO WIĘC JEST KONFLIKT.

TVN 7 godz. 21:30

Mój rower - film obyczajowy, Polska 2012, reż. Piotr Trzaskalski, wyk. Artur Żmijewski, Michał Urbaniak, Krzysztof Chodorowski, Anna Nehrebecka (110 min)

Wspaniała męska opowieść. Ekscentryczny dziadek, jego syn - sławny pianista o wybujałym ego, oraz wrażliwy, rozpieszczony wnuk spotykają się po latach. Są zmuszeni spędzić ze sobą kilka dni. Wspaniały Urbaniak w równie dobrym scenariuszu. BARDZO SIĘ POLECA.

 

Stopklatka TV godz. 21:50

Kochankowie (Two Lovers) - dramat obyczajowy, USA 2008, reż. James Gray, wyk. Joaquin Phoenix, Gwyneth Paltrow, Isabella Rossellini, Vinessa Shaw (106 min)

Młody człowiek mieszka z rodzicami martwiącymi się o niego, bo emocjonalnie jest jakiś wycofany. Zapraszają więc na kolację małżeństwo z córką, licząc na to, że się zbliżą. Tymczasem on poznaje atrakcyjną sąsiadkę, ale to tylko komplikuje sprawę. AKTORSKO DOBRE

Polsat godz. 22:00

Magic Mike - komediodramat, USA 2012, reż. Steven Soderbergh, wyk. Channing Tatum, Alex Pettyfer, Cody Horn, Matthew McConaughey (110 min)

Przedsiębiorczy pan Mike dorabia jako striptizer. Poznaje zwolnionego z pracy Adama, nakłania go do pójścia w swoje ślady, a potem tenże Adam ładuje się w nie lada kłopoty. A, że Majkowi zależy na siostrze kolegi, która wpadła mu w oko, postanowił jej brata dzielnie wyciągnąć z kłopotów. I teraz wszyscy mają problem. DO ZOBACZENIA.

Ale kino+ godz. 22:05

Na czatach (Chouf) - film kryminalny, Francja 2016, reż. Karim Dridi, wyk. Sofian Khammes, Foued Nabba, Oussama Abdul Aal, Zine Darar (103 min)

Bohaterem jest młodzieniec, który studenckie wakacje chce spędzić w rodzinnej Marsylii. Przyjeżdża więc i na jego oczach zabijają mu brata, któren zajmował się dilerką. Rzuca więc studia i z przytupem wchodzi do narkotykowego biznesu żeby znaleźć ludzi odpowiedzialnych za śmierć brata i się na nich zemścić. KINO DOBRE I MOCNE.

 

HBO godz. 22:15

Wstrząs (Concussion) - dramat obyczajowy, USA/Wielka Brytania/Australia 2015, reż. Peter Landesman, wyk. Will Smith, Alec Baldwin, Albert Brooks, David Morse (96 min)

Premiera w telewizorze. Pan doktor, a konkretnie „trupolog” zauważa u amerykańskich futbolistów zależność między urazami mózgu wywołanymi treningami, a ich skłonnością do depresji i samobójstw. A skoro tak, to takie odkrycie musi prowadzić do konfrontacji z NFL, która w Stanach jest jedną z najbardziej wpływowych organizacji sportowych, a pieniądze są w grze takie, za które wiele osób gotowych jest na naprawdę każde świństwo. DOBRA RZECZ

TVN godz. 22:25

Lejdis - komedia, Polska 2008, reż. Tomasz Konecki, wyk. Edyta Olszówka, Anna Dereszowska, Izabela Kuna, Magdalena Różczka (134 min)

Różne seksualne podteksty i konteksty, oraz pseudointeligencki bełkot mają sprawiać wrażenie wielkomiejskiej komedii z przesłaniem. A guzik tam przesłanie. Zwykła gadaczka z kilkoma naprawdę niezłymi tekstami i niezłym aktorstwem. Kiedyś może robiło wrażenie, ale teraz  JUŻ NIE KRĘCI.

TVN 7 godz. 23:35

Miasto duchów (Ghost Town) - komedia, USA 2008, reż. David Koepp, wyk. Ricky Gervais, Greg Kinnear, Téa Leoni, Bill Campbell (102 min)

Film taki sobie, ale wiem, że wielu jest sympatyków Ricky'ego Gervaisa, a on tu w roli głównej, więc informuję, że jest. Oto Bertram Pincus, stomatolog z Manhattanu (to właśnie Gervais), unika ludzi. Pewnego dnia musi poddać się badaniu, podczas którego umiera, jednak po 7 minutach wraca do życia, zyskując dar porozumiewania się z zaświatami. Od tej pory duchy nie dają mu spokoju, wciąż prosząc o różne przysługi. EWENTUALNIE DLA GERVAISA.

TVP Kultura godz. 23:40

Burza lodowa (The Ice Storm) - dramat obyczajowy, USA 1997, reż. Ang Lee, wyk. Kevin Kline, Joan Allen, Sigourney Weaver, Adam Hann-Byrd (112 min)

Otóż dla lubiących adaptacje wielkiej literatury to jest dzieło, bo na podstawie bestsellerowej powieści Ricka Moody'ego z 1994 r., a do tego nagroda w Cannes za najlepszy scenariusz. O małżeństwach dwóch, które od lat są zaprzyjaźnione, i które do mocniejszej, ściślejszej interakcji nadciągająca najsilniejszą od lat burza lodowa. SIGOURNEY WEAVER ZNAKOMITA, SCENARIUSZ I DIALOGI POD POWAŻNĄ REFLEKSJĘ

 

SERIAL

HBO godz. 20:10

Stacja Berlin (Berlin Station) - serial szpiegowski, USA/Niemcy 2016, reż. Michaël R. Roskam, wyk. Rhys Ifans, Michelle Forbes, Richard Jenkins, Leland Orser (52 min)

Odcinek pierwszy. Jeśli lubicie szpiegowskie klimaty, to proszę bardzo. Serial niezły, intryga nawet wciągająca, ale w zalewie świetnych seriali blednie z każdym tygodniem. Niestety. Oto agent przyjeżdża do niemieckiej rezydentury CIA, żeby ustalić, jak doszło do wycieku tajnych informacji i wpada na trop spisku, który prowadzi go aż do Waszyngtonu. SZAŁU NIE MA, MOŻNA ZOBACZYĆ.

 

TVP Historia godz. 20:20

Mistrz i Małgorzata - serial obyczajowy, Polska 1988, reż. Maciej Wojtyszko, wyk. Janusz Michałowski, Gustaw Holoubek, Anna Dymna, Jan Jankowski (94 min)

Druga z części czterech. Wielkie dzieło Bułhakowa w czteroodcinkowej, znakomitej ekranizacji w jeszcze lepszej obsadzie. Rzecz się dzieje w Moskwie w latach dwudziestych. I oczywiście nie będę streszczał, za to BARDZO POLECAM, JA TO UWIELBIAM.

HBO 3 godz. 21:00

Złote życie (Aranyélet) - serial sensacyjny, Węgry 2015, reż. Áron Mátyássy, wyk. Szabolcs Thuróczy, Eszter Ónodi, Zsolt Anger, Renátó Olasz (8x58 min)

Maraton z węgierskim serialem. Warto zerknąć, choćby po to, żeby sprawdzić, bo bardzo rzadko trafiają do nas ichniejsze seriale. Rodzina Attili prowadzi życie jak z reklamy. On jest zamożnym przedsiębiorcą, a jego żona Janka zajmuje się działalnością charytatywną. Ale w rzeczywistości są zadłużeni, a ich dom nie należy do nich. Na Węgrzech porównywano serial do najlepszych amerykańskich produkcji. Ale niestety BEZ ZACHWYTÓW.

Stopklatka TV godz. 00:05

Luther 4 - serial kryminalny, Wielka Brytania/Japonia 2015, reż. Sam Miller, wyk. Idris Elba, Paul Blackwell, Darren Boyd, Warren Brown (2x52 min)

Jeszcze raz od nowa czwarta, i na razie najnowsza seria, na której początku pan Luther zostaje ściągnięty z urlopu, żeby znowu zająć się nie tylko z przestępcą, ale oczywiście również z własnym trudnym charakterem. IDRIS ELBA ZNOWU SIĘ SPRAWDZA

DOKUMENT

Planete+ godz. 22:00

Ted Hughes - silniejszy niż śmierć (Ted Hughes: Stronger Than Death) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2015, reż. Wolfgang Merkel (59 min)

Premiera. Podróż po kulisach równie skandalicznego, co tragicznego życia Teda Hughesa, pana uznawanego przez fachowców za jednego z najwybitniejszych i kontrowersyjnych brytyjskich poetów. WARTO WIEDZIEĆ, OCZYWIŚCIE.