Program TV na dziś: Finał "Belfra", finał "The Level", finał "Rancza", "Władca Pierścieni" i Robert DeNiro w premierze "Praktykanta", [POLECAJ TV - NIEDZIELA]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

NIEDZIELA 27.11

Oczywiście do tego co na liście, dorzucam rzeczy jeszcze kilka. W TVP Kultura o godz. 23:25 koncert Milesa Davisa z Niemiec z roku 1987, w TVP 2 o godz. 22:10 koncert Davida Garretta "Rock Symphonies" z roku 2010, W TVP 1 o godz. 20:25 finał finałów serialu "Ranczo", a w TVN od godz. 20:00 finały dwa, najpierw "MasterChef", a potem serial "Na noże". W Polsacie od godz. 20:00 "20-lecie Grupy MoCarta". A jeśli ktoś powodowany rozgłosem gali 25-lecia Super Ekspressu chciałby zobaczyć, jak to było naprawdę, to w Nowa TV o godz. 21:30 rozpocznie się retransmisja tych telewizyjnych urodzin z udziałem wielu ważnych w Państwie osób. I Prezydenta.

Reszta na liście. Jutro Polecaj poniedziałkowy, a dzisiaj spokojnej życzę niedzieli.

TEATR TELEWIZJI

TVP 2 godz. 23:05

Wasza Wysokość - sztuka Anny Wakulik, Polska 2015, reż. Agnieszka Smoczyńska, wyk. Dorota Kolak, Jacek Romanowski, Agnieszka Żulewska, Krzysztof Czeczot (52 min)

Studio Teatralne Dwójki. Rzecz inspirowana m.in. biografią znanej polskiej alpinistki i himalaistki Wandy Rutkiewicz. Sztuka znalazła się w finale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej w 2014 roku. Teraz DO ZOBACZENIA.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Captain America: Pierwsze starcie (Captain America: The First Avenger) - film SF, USA 2011, reż. Joe Johnston, wyk. Chris Evans, Hugo Weaving, Natalie Dormer, Stanley Tucci (118 min)

Nie lubię takich bajek z mieszaniem wszystkiego ze wszystkim. I jeszcze to dorabianie do nich komiksowej filozofii. A przecież to zwykła baja w rewelacyjnej wizualnie oprawie. Tutaj komiksowy student słabiak zostaje zaangażowany do tajnego eksperymentu mającego stworzyć nadżołnierza do zadań specjalnych. I już jako rozdęty i wzmocniony Kapitan Ameryka zabiera się  do walki najpierw z nazistami, bo to rok 1940, a potem z organizacją Hydra. BARDZO WIDOWISKOWY I WYBUCHOWY BZDET. 

 

TVN 7 godz. 20:00

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia (The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring) - film fantasy, USA/Nowa Zelandia 2001, reż. Peter Jackson, wyk. Elijah Wood, Orlando Bloom, Ian McKellen, Cate Blanchett (208 min)

Od tego zaczęła się ta opowieść. Oto Hobbit Frodo Baggins stawia czoła Władcy Ciemności Sauronowi, starając się nie dopuścić, by magiczny pierścień dostał się w jego ręce. Wraz z przyjaciółmi wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż. WIELKIE WIDOWISKO.

TVP Kultura godz. 20:00

Królowa Margot (La reine Margot) - dramat historyczny, Francja/Włochy/Niemcy 1994, reż. Patrice Chéreau, wyk. Isabelle Adjani, Daniel Auteuil, Jean-Hugues Anglade, Vincent Perez (165 min)

Ślub Margot de Valois, siostry katolickiego króla Karola IX, z hugenotem Henrykiem z Nawarry ma położyć kres wojnie religijnej pomiędzy katolikami i protestantami. Ale nie kładzie. WYSTAWNE, I WAŻNE

Cinemax godz. 20:00

Weekend brudnych sekretów (Dirty weekend) - komediodramat, USA 2015, reż. Neil LaBute, wyk. Matthew Broderick, Alice Eve, Phil Burke, Gia Crovatin (90 min)

Premiera w telewizorze. Bezpretensjonalna, ale i bez wielkiego odlotu komedia o znającej się z pracy parze, która służbowo leci do Dallas, ale z powodu złej pogody muszą zostać w mieście Albuquerque w Nowym Meksyku. A tu oczywiście okaże się, że każde z nich – szczególnie jedno – ma tajemnicę, która będzie miała scenariuszowe konsekwencje. DO ZOBACZENIA.

TVP 2 godz. 20:05

22 Jump Street - komedia kryminalna, USA 2014, reż. Phil Lord, Christopher Miller, wyk. Jonah Hill, Channing Tatum, Peter Stormare, Wyatt Russell (107 min)

Próba powrotu, podczepienia się pod sukces dwa lata wcześniej wypuszczonej komedii "21 Jump Street". Przykrości wielkiej nie ma, ale odjazd dużo mniejszy niż w poprzednim filmie. Dwaj specjaliści od spraw związanych z narkotykami ruszają z misją do college'u. Mają tu namierzyć dilera, który rozprowadza groźny narkotyk na terenie kampusu. JEST ZABAWA I TEMPO

CBS Europa godz. 21:00

Marco Polo - film przygodowy, USA 2007, reż. Kevin Connor, wyk. Ian Somerhalder, B.D. Wong, Desiree Ann Siahaan, Brian Dennehy (2x85 min)

Dwie części, czyli całość. Historia życia tytułowego pana, a przede wszystkim historia i jego słynnej podróży do Chin. W 1266 roku wraz z towarzyszami dotarł na dwór Kubilaj-chana i urzekł swym talentem dyplomatycznym władcę Chin, który postanowił zatrzymać go na swoim dworze. Marco Polo dostał piękny pałac, niewolnika i piękną nałożnicę. A potem ów władca wysłał go z misją dyplomatyczną do zbuntowanej prowincji. Pełne uproszczeń, trochę zbanalizowane, ale DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

HBO godz. 21:10

Praktykant (The Intern) - komedia obyczajowa, USA 2015, reż. Nancy Meyers, wyk. Robert De Niro, Anne Hathaway, Rene Russo, Anders Holm (117 min)

Premiera w telewizorze. Bardzo sympatyczna, chociaż boleśnie przewidywalna i trącąca banałem komedia o przyjaźni 70-letniego stażysty w redakcji internetowego serwisu o modzie i założycielki tegoż serwisu. De Niro wspaniale. Z PRZYJEMNOŚCIĄ

TVP 1 godz. 21:30

Odrobina nieba (A Little Bit of Heaven) - komediodramat, USA 2011, reż. Nicole Kassell, wyk. Kate Hudson, Gael Garcia Bernal, Kathy Bates, Treat Williams (102 min)

Często wykorzystywany w filmie pomysł, czyli próba sprowokowania odpowiedzi na proste z pozoru pytanie: „a co ja bym w takiej sytuacji zrobił?”. Rzecz jest o beztroskiej pani, która ma dobrą pracę, uwielbia flirty i seks bez zobowiązań, która dowiaduje się, że ma raka, i niewiele życia przed sobą. Bez rozdzierania szat opowiedziane, tak po ludzku, więc MOŻNA POMYŚLEĆ.

TV 4 godz. 21:55

Whiplash - film muzyczny, USA 2014, reż. Damien Chazelle, wyk. Miles Teller, J.K. Simmons, Paul Reiser, Melissa Benoist (107 min)

Słusznie nominowany do nagród i nagradzany razy wiele w bardzo ważnych miejscach znakomity film muzyczny o "granicach własnych granic" i determinacji w dążeniu do perfekcji nawet za bardzo wysoką cenę. Plus wybitne role J.K. Simmonsa i Milesa Tellera. Ambitny perkusista pod okiem despotycznego nauczyciela obsesyjnie dąży do perfekcji, a mentor jeszcze podkręca jego "schizę". REWELACJA.

 

TVN godz. 22:30

Morderstwo w Białym Domu (Murder at 1600) - film sensacyjny, USA 1997, reż. Dwight H. Little, wyk. Wesley Snipes, Diane Lane, Daniel Benzali, Dennis Miller (108 min)

Zasłużony i dzielny detektyw z waszyngtońskiego wydziału zabójstw, prowadzi dochodzenie w sprawie morderstwa w Białym Domu. Wkrótce okazuje się, że również jego życie jest w niebezpieczeństwie i jego nowopoznanej koleżanki z FBI tudzież. RUTYNOWE DZIAŁANIA.

Stopklatka TV godz. 22:40

Gorączka sobotniej nocy (Saturday Night Fever) - film muzyczny, USA 1977, reż. John Badham, wyk. John Travolta, Karen Lynn Gorney, Barry Miller, Joseph Cali (102 min)

19-letni Tony Manero uchodzi w dyskotece za króla parkietu. Kiedy zostaje ogłoszony konkurs na najlepszą parę tancerzy, Tony i Stephanie postanawiają wziąć w nim udział. WYZNANIE WIARY ERY DISCO.

 

Polsat godz. 23:05

Drive - dramat sensacyjny, USA 2011, reż. Nicolas Winding Refn, wyk. Ryan Gosling, Bryan Cranston, Carey Mulligan, Kaden Leos (100 min)

Młodzieniec w ciągu dnia pracuje w warsztacie samochodowym, a nocami pomaga rabusiom w ucieczkach z miejsca przestępstwa. Po przeprowadzeniu się do nowego lokum poznaje panią, w której się z wzajemnością zakochuje. Ale z więzienia wychodzi jej mąż, z którym pewne porachunki ma mafia. I zaczyna się ciąg tragicznych wypadków. Mózgu nie sposób oderwać. ZNAKOMITE.

SERIAL

HBO godz. 20:10

Pakt 2 - serial sensacyjny, Polska 2016, wyk. Magdalena Popławska, Filip Pławiak, Mariusz Bonaszewski, Marcin Dorociński (52 min)

Premiera drugiego odcinka drugiego sezonu, realizowanego już wg własnego, a nie pożyczonego od Skandynawów pomysłu. Oto znany nam już z serii pierwszej redaktor Grodecki miesza się w sprawę poważniejszą niż poprzednim razem. Nie dość, że dotyka finansów, to jeszcze skandal seksualny i polityczne różne sprawy, w skandal upaprany jest sam premier naszego rządu, i inni notable. Dorociński znowu hamletyzuje cedząc słowa przez zęby, ale warto zauważyć, że dialogi słychać lepiej. No i... ZACZYNA SIĘ NIEŹLE.

 

Ale kino+ godz. 20:10

Wróg publiczny (Ennemi Public) - serial kryminalny, Belgia 2016, wyk. Stéphanie Blanchoud, Jean-Jacques Rausin, Angelo Bison, Clément Manuel (2x53 min)

Premiera odcinków numer 5 i 6. Serial z tego roku i napięcie w nim jest wysokie. Jest mroczny, tajemniczy i satysfakcjonująco niespieszny. Oto po 20 latach odsiadki z więzienia wychodzi psychopatyczny seryjny morderca dzieci. Gość jest oczywiście napiętnowany, społeczeństwo go nienawidzi, na celowniku mają go media i osoby, które gotowe są pomścić jego ofiary. Żeby uniknąć konfrontacji, przed tłumem chroni się w starym klasztorze na belgijskiej prowincji. Ochrania go również policja, a mimo to, dochodzi w okolicy do kolejnych zabójstw. Odcinków jest dziesięć. JEST NAPIĘCIE, JEST SATYSFAKCJA

13 Ulica godz. 21:00

The Level - serial kryminalny, Wielka Brytania 2016, wyk. Lindsey Coulson, Rob James-Collier, Noel Clarke, Philip Glenister (2x60 min)

Dwuodcinkowy finał nowiutkiego brytyjskiego serialu, którego bohaterką jest przykładna pani detektyw gotowa zrobić wszystko, by jej sekret nie wyszedł na jaw. A my poznajemy ją etapami. Pani detektyw, jak wspomniałem szczyci się przykładną policyjną karierą, ale w rzeczywistości wiedzie podwójne życie. Jej powiązania z handlarzem narkotyków Frankiem mogą doprowadzić do ujawnienia jej sekretu i przez to poważnie zagrozić jej karierze. Szczególnie, kiedy stanie się obiektem dochodzenia, a jej kroki zacznie śledzić bezwzględny zabójca, który wie o niej więcej, niż mogłoby się wydawać. ZNAKOMITE!

Więcej o serialu przeczytać możecie w osobnym tekście: http://www.wtelewizji.pl/premiera-serialu-the-level#.WCekYnF974Y

 

Canal+ godz. 21.30

Belfer - serial kryminalny, Polska 2016, reż. Łukasz Palkowski, wyk. Maciej Stuhr, Magdalena Cielecka, Piotr Głowacki, Krzysztof Pieczyński (50 min)

Premiera ostatniego odcinka. Ale nie będę niczego wyjaśniał, bo to tylko przypomnienie dla lubiących, że to dzisiaj. Ci, którzy nie znają, muszą zacząć od początku. Pewnie niebawem będzie okazja. Reszta zainteresowanych właśnie dzisiaj dowie się kto zabił...  BARDZO DOBRE.

HBO 3 godz. 22:00

Stacja Berlin (Berlin Station) - serial szpiegowski, USA/Niemcy 2016, reż. Michaël R. Roskam, wyk. Rhys Ifans, Michelle Forbes, Richard Jenkins, Leland Orser (60 min)

Odcinek drugi. Jeśli lubicie szpiegowskie klimaty, to proszę bardzo. Serial niezły, intryga nawet wciągająca, ale w zalewie świetnych seriali blednie z każdym tygodniem. Niestety. Oto agent przyjeżdża do niemieckiej rezydentury CIA, żeby ustalić, jak doszło do wycieku tajnych informacji i wpada na trop spisku, który prowadzi go aż do Waszyngtonu. SZAŁU NIE MA, MOŻNA ZOBACZYĆ.

 

DOKUMENT

HBO godz. 23:15

Komunia - film dokumentalny, Polska 2016, reż. Anna Zamecka (72 min)

Premiera w telewizorze. GRAND PRIX dla najlepszego filmu na MFF w Locarno. Oto 14-letnia Ola zajmuje się domem, opiekuje ojcem i niepełnosprawnym bratem. Żyje nadzieją, że uda się jej ściągnąć matkę do domu. Pretekstem do spotkania z nią jest uroczystość komunii brata. WARTO ZOBACZYĆ.