Program TV na dziś: Johnny Depp i Benedict Cumberbatch w premierze "Paktu z diabłem", i "Traktat o miłości" w teatrze telewizji [POLECAJ TV - NIEDZIELA]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

NIEDZIELA 04.12

Na początek oczywiście kilka propozycji spoza listy. Oto w TVP Kultura o godz. 22:20 koncert jazzowy Dominik Wania Trio, w TVN o godz. 20:00 naprawdę ostatni już odcinek kulinarnego show „MasterChef” w tym sezonie, a w Polsacie o godz. 20:05 na żywo wybory Miss Polski 2016.
I sportowe emocje, czyli w TVP 2 o godz. 20:35 relacja na żywo z meczu Francja - Polska w ramach Mistrzostw Europy w Szwecji pań w piłce ręcznej.

Jutro Polecaj na poniedziałek, a dzisiaj przyjemności życzę niedzielnych.

TEATR TELEWIZJI

TVP 2 godz. 23:15

Traktat o miłości - sztuka Marka Kochana, Polska 2016, reż. Agata Puszcz, wyk. Agnieszka Podsiadlik, Piotr Domalewski, Dorota Landowska, Michał Żurawski (52 min)

Rzecz o naszej rodaczce mieszkającej w Niemczech, która pojechała tam z kilkuletnią córką, studiowała i wyszła za mąż. I nagle i ona i dziecko zostają pozbawione możliwości decydowania o sobie. TRUDNA HISTORIA

FILM

TVP Kultura godz. 20:00

Obława - dramat wojenny, Polska 2012, reż. Marcin Krzyształowicz, wyk. Marcin Dorociński, Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz, Weronika Rosati (88 min)

Partyzant, który zajmuje się wykonywaniem wyroków na zdrajcach i kolaborantach, otrzymuje rozkaz rozstrzelania młynarza, który jest jego szkolnym kolegą. Niezły scenariusz, nagrody i zachwytów moc, ale coś mi w nim nie gra, i nie potrafię się nim zachwycić. Niemniej ZNAĆ WARTO.

TVN 7 godz. 20:00

Ścigany (The Fugitive) - dramat sensacyjny, USA 1993, reż. Andrew Davis, wyk. Harrison Ford, Tommy Lee Jones, Sela Ward, Ron Dean (130 min)

Ktoś chce wrobić pana doktora w zabójstwo żony, więc żeby dowieść niewinności, musi najpierw uciec policji, a potem ciągle uciekając szukać dowodów i prawdziwego sprawcy. A jego śladem rusza tak bezwzględny jak przenikliwy i zdeterminowany pan policjant. I to się sprawdza. STRASZNIE JUŻ ZGRANY, ALE SZYBKI I POD NAPIĘCIEM.

 

TV Puls godz. 20:00

Ghost Rider - thriller, USA/Australia 2007, reż. Mark Steven Johnson, wyk. Nicolas Cage, Eva Mendes, Peter Fonda, Wes Bentley (123 min)

Z daleka od rodzinnych stron pan Johnny Blaze próbuje uciec przed wewnętrznym demonem. Mnich składa mu propozycję polegającą na ocaleniu duszy pewnego chłopca. Więc będzie ją ocalał. WIDOWISKOWE, GŁOŚNE, JEDNYM SŁOWEM... ŚREDNIE.

Cinemax godz. 20:00

Dama w vanie (The lady in the van) - komediodramat, Wielka Brytania 2015, reż. Nicholas Hytner, wyk. Maggie Smith, Jim Broadbent, Clare Hammond, George Fenton (100 min)

Premiera w telewizorze. Do eleganckiej dzielnicy Londynu z przytupem wprowadza się mieszkająca w cokolwiek zdezelowanym  vanie ekscentryczna panna Shepherd. Miejsce na swój samochód-dom znalazła na podjeździe domu pewnego dramatopisarza. Oczywiście utrzymuje, że tylko na chwil kilka, ale jest to początek bardzo interesującej zażyłości. DO ZOBACZENIA BARDZO.

AXN godz. 20:10

Bez hamulców (Premium Rush) - film sensacyjny, USA 2012, reż. David Koepp, wyk. Joseph Gordon-Levitt, Michael Shannon, Dania Ramirez, Jamie Chung (83 min)

Pan Wilee pracuje jako zawodowy kurier w Nowym Jorku. Taki kurier na rowerze, i to bez przerzutek, hamulców i innych takich. I wpada w kłopoty, kiedy pewnego dnia dostał zlecenie przekazania klientowi tajemniczej koperty. Bo kopertą zainteresowany jest skorumpowany stróż prawa, który dużo złego gotów jest zrobić żeby dostarczenie przesyłki uniemożliwić. No i się tak widowiskowo ścigają. DO ZABAWY.

HBO godz. 21:15

Pakt z diabłem (Black Mass) - film kryminalny, USA/Wielka Brytania 2015, reż. Scott Cooper, wyk. Joel Edgerton, Johnny Depp, Benedict Cumberbatch, Dakota Johnson (120 min)

Premiera w telewizorze. W rewelacyjnej obsadzie i z niezłą kryminalną intrygą. A w filmie pan agent i pan mafioso nawiązują współpracę, i każdy z nich ma w tym swój ukryty cel. Dodatkowym atutem filmu jest to, że dzieje się w świetnie sfilmowanych okolicznościach Bostonu z latach 70. minionego niedawno wieku. Ogląda się więc z jeszcze większą przyjemnością. DOBRA ROBOTA.

 

Canal+ godz. 21:30

Makbet (Macbeth) - dramat obyczajowy, Wielka Brytania/Francja/USA 2015, reż. Justin Kurzel, wyk. Jack Madigan, Frank Madigan, Michael Fassbender, Marion Cotillard (113 min)

Premiera w telewizorze. Znany dramatyczny temat w ujęciu z użyciem aktorskiego talentów Michaela Fassbendera i Marion Cotillard, czyli krwawa gra o tron w okolicznościach średniowiecznej Szkocji. BARDZO DOBRE OGLĄDANIE

TVP 1 godz. 21:30

Blue Jasmine - komediodramat, USA 2013, reż. Woody Allen, wyk. Cate Blanchett, Alec Baldwin, Sally Hawkins, Bobby Cannavale (94 min)

Jasmine jest żoną przystojnego i ambitnego biznesmena Hala. Kiedy go aresztują pod zarzutem malwersacji, i blokują wszystkie jego konta, jej świat się wali, więc wyjeżdża z miasta z planem rozpoczęcia nowego życia. Poznaje dystyngowanego dyplomatę, i żeby utrzymać jego zainteresowanie, zmyśla alternatywną historię swojego życia. Co oczywiście ma swoje konsekwencje. Momentami zabawne. SZYBKO SIĘ OGLĄDA. I PRZYJEMNIE.

Metro godz. 22:10

Czwarty protokół (The Fourth Protocol) - thriller, Wielka Brytania 1987, reż. John Mackenzie, wyk. Michael Caine, Pierce Brosnan, Ned Beatty, Joanna Cassidy (119 min)

Mój ulubiony Michael Caine w szpiegowskim filmie u schyłku zimnej wojny. Oto szef sowieckiego wywiadu chce wykorzystać agenta, by wywołać zbrojny konflikt pomiędzy Wielką Brytanią a Stanami Zjednoczonymi i rozbić NATO. Ale znajdzie się ktoś, kto mu w tym przeszkodzi. Oczywiście. Z SATYSFAKCJĄ.

Ale kino+ godz. 22:20

Sobowtór (The Double) - komediodramat, Wielka Brytania 2013, reż. Richard Ayoade, wyk. Jesse Eisenberg, Mia Wasikowska, Wallace Shawn, Yasmin Paige (107 min)

Oto poznajemy nieśmiałego urzędnika i bliźniaczo podobnego doń mężczyznę, który jednak pod względem charakteru inni są krańcowo. I oto towarzyski sobowtór zaczyna przejmować życie tego nieśmiałego, co oczywiście prowokuje zabawne sytuacje. A reżyserem jest znany również z twarzy u nas Richard Ayoade, którego znacie m.in. z sitcomu "IT Crowd". I to jest świetny reżyser. BARDZO TO DOBRE JEST.

 

Polsat godz. 23:05

Cienka czerwona linia (The Thin Red Line) - film wojenny, USA 1998, reż. Terrence Malick, wyk. Sean Penn, Adrien Brody, James Caviezel, Ben Chaplin (170 min)

Jesienią 1942 roku oddział strzelców armii amerykańskiej ląduje na okupowanej przez Japończyków wyspie Guadalcanal na Pacyfiku. Z pozoru łatwe zdobycie obiektu okazuje się akcją samobójczą. KAWAŁ KINA.

TVP 2 godz. 00:20

Bracia Karamazow (Karamazovi) - dramat kostiumowy, Czechy/Polska 2008, reż. Petr Zelenka, wyk. Igor Chmela, Ivan Trojan, Radek Holub, Andrzej Mastalerz (100 min)

Sporo nagród, w tym Czeskie Lwy dla najlepszego filmu i reżysera oraz Nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) na MFF w Karlowych Warach, czyli oryginalne dzieło łączące teatru z kinem. Sztuka Dostojewskiego, którą na festiwalu chce zaprezentować grupa czeskich aktorów nabiera nowego znaczenia w scenerii Nowej Huty. SPECYFICZNE, ALE INTRYGUJĄCE.

SERIAL

HBO godz. 20:10

Pakt 2 - serial sensacyjny, Polska 2016, reż. Leszek Dawid, wyk. Magdalena Popławska, Filip Pławiak, Mariusz Bonaszewski, Marcin Dorociński (60 min)

Premiera trzeciego odcinka drugiego sezonu, realizowanego już wg własnego, a nie pożyczonego od Skandynawów pomysłu. Oto znany nam już z serii pierwszej redaktor Grodecki miesza się w sprawę poważniejszą niż poprzednim razem. Nie dość, że dotyka finansów, to jeszcze skandal seksualny i polityczne różne sprawy, w skandal upaprany jest sam premier naszego rządu, i inni notable. Dorociński znowu hamletyzuje cedząc słowa przez zęby, ale warto zauważyć, że dialogi słychać lepiej. No i... ZACZYNA SIĘ NIEŹLE.

 

Ale kino+ godz. 20:10

Wróg publiczny (Ennemi Public) - serial kryminalny, Belgia 2016, wyk. Stéphanie Blanchoud, Jean-Jacques Rausin, Angelo Bison, Clément Manuel (2x52 min)

Premiera odcinków numer 7 i 8. Serial z tego roku i napięcie w nim jest wysokie. Jest mroczny, tajemniczy i satysfakcjonująco niespieszny. Oto po 20 latach odsiadki z więzienia wychodzi psychopatyczny seryjny morderca dzieci. Gość jest oczywiście napiętnowany, społeczeństwo go nienawidzi, na celowniku mają go media i osoby, które gotowe są pomścić jego ofiary. Żeby uniknąć konfrontacji, przed tłumem chroni się w starym klasztorze na belgijskiej prowincji. Ochrania go również policja, a mimo to, dochodzi w okolicy do kolejnych zabójstw. Odcinków jest dziesięć. JEST NAPIĘCIE, JEST SATYSFAKCJA

 

13 Ulica godz. 21:00

Zaginiona (Disparue) - serial kryminalny, Francja 2015, wyk. François-Xavier Demaison, Pierre-François Martin-Laval, Alix Poisson, Alice Pol (2x60 min)

Jeszcze raz od nowa ośmioodcinkowy trzymający w niezłym napięciu francuski dramat, w którym zniknięcie nastolatki daje początek śledztwu, które ujawni niejeden mroczny sekret. JEST NAPIĘCIE. ZMIENNE, ALE WYSOKIE.

TVN godz. 21:30

Kaprys losu - pilot serialu obyczajowego, Polska 2016, wyk. Kinga Preis, Marcin Perchuć, Tomasz Karolak, Adrian Zaręba (50 min)

PREMIERA pilota nowego serialu, który na dobre w TVN będzie można oglądać od stycznia. Bohaterką jest pani Zuza, rozwódka z „odchowanymi” już dziećmi i wygodnie i bezpiecznie ułożonym życiem zawodowym. Nic ma jej już nie zaskoczyć, nic ma jej nie wytrącić z bezpiecznej orbity, ale spędza noc z poznanym na lotnisku podróżnikiem. I miał to być tylko taki sobie skok w bok, ale życie ma na nią inne plany. TRZEBA BĘDZIE SPRAWDZIĆ.

HBO 3 godz. 22:00

Stacja Berlin (Berlin Station) - serial szpiegowski, USA/Niemcy 2016, reż. Christoph Schrewe, wyk. Rhys Ifans, Michelle Forbes, Richard Jenkins, Leland Orser (53 min)

Premiera odcinka trzeciego. Jeśli lubicie szpiegowskie klimaty, to proszę bardzo. Serial niezły, intryga nawet wciągająca, ale w zalewie świetnych seriali blednie z każdym tygodniem. Niestety. Oto agent przyjeżdża do niemieckiej rezydentury CIA, żeby ustalić, jak doszło do wycieku tajnych informacji i wpada na trop spisku, który prowadzi go aż do Waszyngtonu. SZAŁU NIE MA, MOŻNA ZOBACZYĆ.

 

DOKUMENT

TVP Kultura godz. 23:35

Zabójca z lubieżności - dokument fabularyzowany, Polska 2012, reż. Marcin Koszałka, wyk. Edward Kozak, Wiesław Tomaszek, Jacqueline Szymczak, Izabela Wartkiewicz (43 min)

Historia spotkania Joachima Knychały, zwanego śląskim „wampirem” oczekującego na wyrok śmierci za zabójstwa na tle seksualnym, z Edwardem Kozakiem, byłym dziennikarzem, który spisał jego wspomnienia. Rzecz o ludzkim pożądaniu, perwersji i o ukrytych pragnieniach. WARTO ZOBACZYĆ.