Program TV na dziś: "Wielka szóstka", "Dziewczyna z portretu" lub "Rozważna i romantyczna" [POLECAJ TV - 18.12.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

NIEDZIELA 18.12

Tradycyjnie zaczynamy od tego, co na listę nie weszło. W Zoom TV o godz. 17.00 "Miło/ść", czyli w miarę rozrywkowy program Piotra Najsztuba, w TVP Historia o godz. 21:05 „Pies”, czyli komedia Janusza Kondratiuka z 1973 roku, ze Zbigniewem Buczkowskim, Ewą Szykulską, Janem Himilsbachem i Zdzisławem Maklakiewiczem, w TNT od godz. 21:00 przyjemny wieczór z trzema częściami
“Zabójczej broni”, a w Polsacie o godz. 20:00 „10-lecie Kabaretu Skeczów Męczących” z 2013 roku.

Jutro wracam z Polecajem na poniedziałek, a dzisiaj dobrej życzę niedzieli.

TEATR TELEWIZJI

TVP Kultura godz. 19:15

Brzechwa dzieciom. Pchła Szachrajka - teatr TV, Polska 1979, reż. Maciej Wojtyszko, wyk. Ewa Dałkowska, Anna Seniuk, Joanna Szczepkowska, Barbara Wrzesińska (50 min)

Fantastyczny przykład i wspomnienie spektaklu teatru dla dzieci. Coś wspaniałego po prostu. Oto aktorzy tworzą galerię zabawnych postaci znanych z wierszy Jana Brzechwy. Szkoda, że dzisiaj się już tego nie robi. MUSICIE TO POKAZAĆ SWOIM DZIECIOM.

FILM

Cinemax godz. 20:00

Lobster (The Lobster) - komedia, Irlandia/Holandia/Wielka Brytania/Francja 2015, reż. Yorgos Lanthimos, wyk. Colin Farrel, Rachel Weisz, Jacqueline Abrahams, Roger Ashton-Griffiths, Jessica Barden, Olivia Colman (114 min)

Premiera w telewizorze. Sporo wyróżnień i nagród na świecie (w tym Nagroda Jury w Cannes i dwie figurki Europejskiej Nagrody Filmowej) dla znakomitej komedii opartej na świetnym pomyśle i jeszcze lepszej obsadzie. Oto jesteśmy w świecie przyszłości, w którym ludzie są zmuszeni do życia w parach. A naszego bohatera rzuca żona, więc trafia do specjalnego ośrodka, w którym ma mu zostać przydzielona nowa druga połówka. Tymczasem w lesie spotyka rebeliantkę. ŚWIETNA ROBOTA.

 

TVN 7 godz. 20:00

Pasażer 57 (Passenger 57) - film sensacyjny, USA 1992, reż. Kevin Hooks, wyk. Wesley Snipes, Bruce Payne, Tom Sizemore, Elizabeth Hurley (84 min)

Terrorysta porywa samolot, ale ma pecha, bo wśród pasażerów znajduje się Wesley Snipes, który gra  zabójczo skutecznego agenta i potrafi zachować się w takich okolicznościach. I się zachowuje, bo na głowie ma życie 200 pasażerów i poczucie misji. WIDOWISKOWA NAPARZANKA.

TVP Kultura godz. 20:05

Pola śmierci (The Killing Fields) - dramat wojenny, Wielka Brytania 1984, reż. Roland Joffé, wyk. Sam Waterston, Haing S. Ngor, John Malkovich, Julian Sands (141 min)

Kambodża, lata 70. Wojenny korespondent relacjonuje konflikt pomiędzy Czerwonymi Khmerami a rządem. Jego kambodżański tłumacz i przyjaciel, który mu pomaga narażając życie, zostaje pojmany i trafia do obozu pracy. DUŻA RZECZ.

TVP 2 godz. 20:05

Podwójna tożsamość (The Death and Life of Bobby Z) - dramat sensacyjny, USA/Niemcy 2007, reż. John Herzfeld, wyk. Paul Walker, Laurence Fishburne, Jason Lewis, Joaquim de Almeida (97 min)

Do zakładu karnego, w którym wyrok odsiaduje żołnierz amerykańskiej piechoty morskiej, przyjeżdża agent wydziału antynarkotykowego. Oferuje więźniowi wolność w zamian za współpracę. No i zaczyna się jatka. BEZ WIELKICH NADZIEI.

TVN godz. 20:10

Wielka szóstka (Big Hero 6) - film animowany, USA 2014, reż. Don Hall, Chris Williams (102 min)

Superbohaterska animacja o młodzieńcu rozkochanym w robotyce, który musi uzbroić swojego sympatycznego i mało bojowego robota i z przyjaciółmi stawić czoło obcemu, który chce zniszczyć San Fransokyo. Z PRZYJEMNOŚCIĄ. 

 

HBO godz. 21:15

Tata kontra tata (Daddy's Home) - komedia, USA 2015, reż. Sean Anders, wyk. Will Ferrell, Mark Wahlberg, Thomas Haden Church, Scarlett Estevez (93 min)

Premiera w telewizorze. Rzecz na wosoło traktuje o sprawie, która w życiu chyba rzadko jest tak zabawna. Oto pan jest ojczymem dla dzieci swojej ukochanej, które ona wniosła do ich związku ze związku poprzedniego. I wszystko jest super, aż pojawia się biologiczny ojciec i panowie zaczynają rywalizować o względy dzieci, i żaden odpuścić nie chce. NIEŹLE BAWI.

 

TVP 1 godz. 21:25

Facet (nie)potrzebny od zaraz - komedia romantyczna, Polska 2014, reż. Weronika Migoń, wyk. Katarzyna Maciąg, Joanna Kulig, Krzysztof Globisz, Łukasz Garlicki (84 min)

Jeden z faworytów nagrody „Węże”, dla najgorszych filmów. Bywa tu i śmiesznie i romantycznie, ale nie zawsze w miejscach, w których zaplanowali to sobie twórcy. Oto panna Zosia rozstaje się z chłopakiem, więc zaczyna przypuszczać, że kiedyś musiała zrobić błąd, więc chce znaleźć facetów, z którymi była związana, żeby przekonać się, czy przypadkiem nie przegapiła szansy na swoją wielką miłość. MOŻNA, ALE NA SZCZĘŚCIE NIE TRZEBA.

Canal+ godz. 21:30

Dziewczyna z portretu (The Danish Girl) - dramat biograficzny, Wielka Brytania/USA/Belgia/Dania/Niemcy 2015, reż. Tom Hooper, wyk. Alicia Vikander, Eddie Redmayne, Tusse Silberg, Adrian Schiller (119 min)

Premiera w telewizorze. Filmu nie znam, ale zapowiada się nieźle. Oto w roku 1926 znana duńska artystka maluje portret męża w przebraniu kobiety. I ten zaczyna po jakimś czasie coraz bardziej się sobie takim podobać, potem utożsamiać się z takim swoim wizerunkiem, aż wreszcie decyduje się zmienić płeć. CHYBA WARTO SPRAWDZIĆ.

Nowa TV godz. 21:45

Rozważna i romantyczna (Sense and Sensibility) - film kostiumowy, USA/Wielka Brytania 1995, reż. Ang Lee, wyk. Emma Thompson, Kate Winslet, Gemma Jones, Hugh Grant (120 min)

Zgrana, ale wciąż rozgrywana opowieść w bardzo angielskim stylu, tym razem w ujęciu Anga Lee i ze zjawiskową rolą Emmy Thompson. Po śmierci ojca na Elinor spadł obowiązek opieki nad siostrami i matką. Kobiety muszą opuścić posiadłość Norland Park. Teraz jedyną szansą na poprawę losu jest odpowiednia partia małżeńska. ŚWIETNY KLIMAT, DLA ANGLOLUBNYCH.

Metro godz. 21:50

Paragraf 22 (Catch 22) - komedia wojenna, USA 1970, reż. Mike Nichols, wyk. Alan Arkin, Anthony Perkins, Jon Voight, Art Garfunkel (116 min)

Wielka literatura w świetnym filmie z rewelacyjną rolą Alana Arkina. Tytułowy Paragraf 22 pozwala żołnierzom odejścia z armii z powodu choroby psychicznej. Pod warunkiem jednak, że taki żołnierz zgłosi swój problem osobiście. Ale to ma kolejną implikację. Bo rzeczony paragraf zakłada również to, że fakt, że żołnierz chce z paragrafu skorzystać, by nie brać udziału w wojnie oznacza, że taki żołnierz jest  psychicznie zdrowy, bo to reakcja człowieka poprawna i oczywista. A bohaterem uwikłanym w ten absurd jest bombardier Yossarian próbujący się z armii wymiksować, żeby nie brać udziału w kolejnych misjach bojowych. Plus parada najróżniejszych indywiduów. FENOMENALNE.

 

TV 4 godz. 21:55

Psychol (Psycho) - thriller, USA 1998, reż. Gus Van Sant, wyk. Vince Vaughn, Anne Heche, Julianne Moore, Viggo Mortensen (105 min)

Bez przesadnych nadziei lata temu widziałem to po raz pierwszy, i - jak to mówią w telewizji - pozytywnie się rozczarowałem - bo to całkiem sprawnie opowiedziane, i intrygujące całkiem. Żeby nie zepsuć zabawy napiszę tyle, że pani okrada pracodawcę, zatrzymuje się na nocleg w niewielkim motelu, w którym zostaje zamordowana, a wszystko próbuje wyświetlić prywatny detektyw. I naprawdę nic nie wiecie. DOBRZE SIĘ WIDZI.

TV Puls godz. 22:05

Angielska robota (The Bank Job) - film sensacyjny, Wielka Brytania/USA 2008, reż. Roger Donaldson, wyk. Jason Statham, Saffron Burrows, Stephen Campbell Moore, Daniel Mays (111 min)

Pan Terry musi jakoś wyjść z finansowego dołka. Napada więc skutecznie na bank, ale zamiast kasy w jego łapy wpadają kompromitujące zdjęcia pewnej księżniczki. Fotki mogą dać jemu i jego kompanom nietykalność, ale chrapkę na nie ma również MI5. ŚWIETNY FILM.

Stopklatka TV godz. 22:50

Pole rażenia (Striking Distance) - thriller, USA 1993, reż. Rowdy Herrington, wyk. Bruce Willis, Sarah Jessica Parker, Dennis Farina, Tom Sizemore (97 min)

Mieszkańców Pittsburgh paraliżuje strach przed seryjnym mordercą atakującym młode kobiety. Jednym z policjantów zajmujących się tą sprawą jest Tom Hardy. Razem z ojcem Vincentem, kuzynem Detillo i wujem pracuje w wydziale zabójstw. Podczas jednej z policyjnych akcji ginie Vincent. Wkrótce za kratki trafia oskarżony o seryjne morderstwa Kesser. Mijają dwa lata. W mieście dochodzi do kolejnej serii zabójstw. Tom jest przekonany, że sprawa ma związek z morderstwami sprzed dwóch lat. Rozpoczyna śledztwo na własną rękę. WSPANIALE SIĘ PATRZY.

TVN 7 godz. 22:55

Eksplozja (Blown Away) - film sensacyjny, USA 1994, reż. Stephen Hopkins, wyk. Tommy Lee Jones, Jeff Bridges, Suzy Amis, Forest Whitaker (121 min)

Utalentowany pirotechnik i terrorysta ucieka z więzienia. Przybywa do Bostonu, aby zemścić się na byłym podopiecznym z IRA, który obecnie jest członkiem oddziału saperów. WBREW OBSADZIE, SZAŁU NIE MA.

SERIAL

Canal+ Seriale godz. 20:00

Uśpieni (Game of Silence) - serial obyczajowy, USA 2016, reż. Niels Arden Oplev, wyk. David Lyons, Michael Raymond-James, Larenz Tate, Bre Blair (4x45 min)

Premierowo cztery kolejne (od piątego) odcinki serialu o zdolnym i spełniającym się w życiu i pracy prawniku, którego życie zaczyna się komplikować wraz z powrotem przyjaciela z dziecinnych lat, który grozi ujawnieniem ich wspólnej mrocznej tajemnicy. DO ZOBACZENIA.

HBO godz. 20:10

Pakt 2  - serial sensacyjny, Polska 2016, reż. Leszek Dawid, wyk. Magdalena Popławska, Filip Pławiak, Mariusz Bonaszewski, Marcin Dorociński (60 min)

Premiera piątego odcinka drugiego sezonu, realizowanego już wg własnego, a nie pożyczonego od Skandynawów pomysłu. Oto znany nam już z serii pierwszej redaktor Grodecki miesza się w sprawę poważniejszą niż poprzednim razem. Nie dość, że dotyka finansów, to jeszcze skandal seksualny i polityczne różne sprawy, w skandal upaprany jest sam premier naszego rządu, i inni notable. Dorociński znowu hamletyzuje cedząc słowa przez zęby, ale warto zauważyć, że dialogi słychać lepiej. No JEST NIEŹLE.

 

Nowa TV godz. 20:30

Mercy Street - serial obyczajowy, USA 2016, reż. Roxann Dawson, wyk. McKinley Belcher III, Emily Marie Palmer, Tara Summers, Gary Cole (53 min)

Premiera drugiego z sześciu odcinków serialu, którego akcja toczy się w czasie wojny secesyjnej. Pochodząca z Nowej Anglii pielęgniarka rozpoczyna pracę w przemienionym na szpital hotelu znajdującemu się w okupowanym przez wojska Unii mieście Aleksandria. Właściciel hotelu robi wszystko, by uratować ile się da z rodzinnego majątku, a jego córka rusza by odnaleźć wybranka serca swego. I to oparte na faktach jest. DO ZOBACZENIA, ALE NIEKONIECZNIE.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 4 godz. 20:00

Meteor kontra Ziemia (Asteroid vs Earth) - film SF, USA 2014, reż. Christopher Ray, wyk. Tia Carrere, Jason Brooks, Robert Davi, Darin Cooper (91 min)

Oto naszą Matkę Ziemię kosmos postanowił uraczyć deszczem wielkich meteorów, które lecą i bliżej są coraz. I zagładą grożą ludzkości. Zbiera się więc grupa naukowców i wymyślają różne rozwiązania. Ale i tak najskuteczniejsza okaże się Tia Carrere, bo przecież po to ją do filmu zatrudnili. GŁUPIE RZECZ JASNA.