Program TV na dziś: Maciej Stuhr w premierze "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy", jeszcze raz "Dziennik Bridget Jones" i zachwycająca Penélope Cruz w zachwycającej premierze "Mama" [POLECAJ TV - 21.12]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 21.12

Dzisiejsze ramówki wygrywa – niestety kodowana – sieć Canal+. Bo jak może być inaczej, skoro na jej antenach premiera filmu „ Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” Janusza Majewskiego z Maciejem Stuhrem, i premiera zachwycającego filmu „Mama” z zachwycająca Penélope Cruz.
Po szczegóły odsyłam oczywiście do listy, bo przecież na innych antenach też sporo rzeczy dla przyjemności.

Jutro Polecaj TV na czwartek, a dzisiaj dobrej życzę środy.

FILM

Canal+ Film godz. 20:00

Mama (Ma ma) - dramat obyczajowy, Hiszpania/Francja 2015, reż. Julio Medem, wyk. Penélope Cruz, Luis Tosar, Asier Etxeandia, Teo Planell (111 min)

Premiera w telewizorze. Wzruszający, i po prostu piękny film, którego bohaterką jest była nauczycielka, matką 10-latka, którą mąż zostawił dla kochanki, i właśnie straciła pracę. I w tych okolicznościach dowiaduje się, że ma raka. Odbija się od tej życiowej ściany i odkrywa w sobie poczucie humoru, energię i odwagę. KU SERC I ROZUMÓW POKRZEPIENIU

 

TVN 7 godz. 20:00

Appaloosa - western, USA 2008, reż. Ed Harris, wyk. Viggo Mortensen, Ed Harris, Renée Zellweger, Jeremy Irons (115 min)

Dwaj rewolwerowcy chcą zaprowadzić porządek w miasteczku na Dzikim Zachodzie, ale gdy pojawia się w nim piękna i niezależna panna Alicja, sprawa komplikuje się. MOMENTAMI NIEZŁE, ALE SZKODA CZASU DLA MOMENTÓW.

TV Puls godz. 20:00

Strażnik czasu (Timecop) - thriller SF, USA/Japonia 1994, reż. Peter Hyams, wyk. Jean-Claude Van Damme, Mia Sara, Ron Silver, Bruce McGill (98 min)

Co tu wnikać, skoro po prostu chodzi o to, że pan Jean-Claude Van Damme przekopuje się kopniakami przez czas w tę i spowrotem i wszędzie jest tak samo niezłomny i słuszny. KINO (s)KOPANE

Stopklatka TV godz. 20:00

Człowiek prezydenta 2 (The President's Man: A Line in the Sand) - thriller, USA 2002, reż. Eric Norris, wyk. Chuck Norris, Judson Mills, Jennifer Tung, Roxanne Hart (87 min)

Część druga, a właściwie drugi film z krótkiej – na szczęście – serii. Oto z  magazynów w Rosji zginął pluton, który wg amerykanów trafił do terrorystów, więc dzielny Chuck Norris musi im go odebrać. Oczywiście z satysfakcją odbierając im zdrowie, a często i życie. I zawsze w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. KIEPSKIE, ALE MA FANÓW

Nowa TV godz. 20:00

Stary, kocham cię (I Love You, Man) - komedia, USA 2009, reż. John Hamburg, wyk. Paul Rudd, Rashida Jones, Jason Segel, Sarah Burns (105 min)

Agent nieruchomości, sposobi się właśnie do ślubu z kobietą swoich marzeń, gdy pojawia się nieoczekiwana komplikacja. Odkrywa, że nie ma wśród znajomych nikogo na tyle bliskiego, by mógł zostać jego drużbą. Rozpoczyna więc poszukiwania osoby, którą mógłby nazwać przyjacielem. Któregoś dnia poznaje pana, którego niezwykła osobowość wywiera na nim silne wrażenie. Między mężczyznami rodzi się nić sympatii. Ale z czasem ich specyficzna znajomość zaczyna się umacniać, na czym cierpi związek naszego agenta nieruchomości. NIE PORYWA, ALE NIEŹLE BAWI.

TVP 1 godz. 20:30

Dziennik Bridget Jones (Bridget Jones's Diary) - komedia romantyczna, Francja/Wielka Brytania 2001, reż. Sharon Maguire, wyk. Renée Zellweger, Hugh Grant, Colin Firth, Jim Broadbent (93 min)

Rozdzierająca serca, ale i przyprawiająca o ból brzucha ze śmiechu opowieść o pannie Bridget Jones, samotnej (do czasu oczywiście) kobiecie po trzydziestce, która postanawia zacząć pisać pamiętnik, by zapanować nad swoim życiem osobistym, zawodowym i figurą. Ale życie ją zaskakuje każdego dnia. PO PROSTU ZNAKOMITE.

 

Polsat godz. 20:40

John Tucker musi odejść (John Tucker Must Die) - komedia romantyczna, USA 2006, reż. Betty Thomas, wyk. Jesse Metcalfe, Brittany Snow, Ashanti, Sophia Bush (89 min)

Klasyczna w formie i treści średnio romantyczna opowieść o tym jak trzy dziewczyny planują zemstę na niewiernym podrywaczu podsuwając mu śliczna koleżankę. Oczywiście się zdziwią, ale to już wiecie. OKLEPANE, WTÓRNE, WIĘC BEZPIECZNE.

FilmBox godz. 21:00

Zakochany Skorpion (Alacrán enamorado) - melodramat, Hiszpania 2013, reż. Santiago Zannou, wyk. Javier Bardem, Álex González, Carlos Bardem, Judith Diakhate (96 min)

O tym jak miłość potrafi zmieniać człowieka. Tym razem na lepsze. Ale bez słodzenia, bo to o ważnych sprawach jest. Młodzieniec jest neonazistą, i należy do grupy kierowanej przez niejakiego Solisa. Podejmuje treningi bokserskie i zakochuje się, i obie te sprawy wpływają na niego bardzo. Co oczywiście prędzej czy później doprowadzi do konfliktu z rzeczonym Solisem. NIEZŁE TO, CHOCIAŻ NIE JEST NAJLEPSZE

 

Metro godz. 21:55

Wampir w Brooklynie (Vampire in Brooklyn) - horror komediowy, USA 1995, reż. Wes Craven, wyk. Eddie Murphy, Angela Bassett, Allen Payne, Kadeem Hardison (97 min)

Z wyspy na Karaibach przypływa do Nowego Jorku pół człowiek, a pół wampir, spadkobierca legendarnego Nosferatu. A przybywa po to, by odnaleźć panią, z którą łączą go więzy krwi. ŚREDNIO, ALE TO DO ZABAWY JEST.

Canal+ godz. 22:00

Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy - komedia muzyczna, Polska 2015, reż. Janusz Majewski, wyk. Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz, Natalia Rybicka, Anna Dymna (108 min)

Premiera w telewizorze. W świetnym klimacie, w jeszcze lepszym nastroju o znakomitym tancerzu i jazzowym puzoniście, który wraca do siermiężnej polskiej rzeczywistości u schyłku lat 50., i zakochuje się w intrygującej kobiecie, która niespodziewanie znika. DOBRZE, BARDZO DOBRZE SIĘ OGLĄDA (I SŁUCHA)

 

TVP Kultura godz. 22:25

Dwa księżyce - dramat obyczajowy, Polska 1993, reż. Andrzej Barański, wyk. Bożena Adamek, Artur Barciś, Jerzy Bończak, Bożena Dykiel (133 min)

Film złożony z 17 epizodów o ludziach, których losy zbiegają się w przestrzeni pomiędzy zakolem Wisły a górą z trzema krzyżami, na kazimierskim rynku w roku 1930. MNIE NIE PRZEKONAŁ, ALE Z PRZESŁANIEM I SENSEM.

TVP 2 godz. 22:30

Każdy chce być Włochem (Everybody Wants to Be Italian) - komedia romantyczna, USA 2007, reż. Jason Todd Ipson, wyk. Jay Jablonski, Cerina Vincent, John Kapelos, John Enos III (101 min)

Pan po rozstaniu z ukochaną dawno temu wciąż nie może się z tym pogodzić faktem. Nie przeszkadza mu nawet to, że ona ułożyła sobie już życie i ma rodzinę. Ale koledzy postanawiają mu pomóc i umawiają go z atrakcyjną panią, w której żyłach płynie włoska krew. Nasz bohater tusząc, że spodoba się jej bardziej jako Włoch, udaje imigranta z Italii. NO I TO SYMPATYCZNE JEST, CHOCIAŻ NA KOLANA NIE POWALA.

TVN godz. 23:00

Walentynki (Valentine) - horror, USA/Australia 2001, reż. Jamie Blanks, wyk. Denise Richards, David Boreanaz, Marley Shelton, Jessica Capshaw (96 min)

Podczas szkolnej zabawy dziewczyny upokarzają chłopaka, a kilkanaście lat później ktoś zaczyna je mordować po kolei. Tym, które przeżyły, przypomniał się ów chłopaczyna, zwłaszcza że mają za uszami sporo narobionego mu bagna. OKLEP STRASZNY, ALE BYĆ MOŻE.

Polsat godz. 00:40

12 mężczyzn z kalendarza (12 Men of Christmas) - komedia romantyczna, USA 2009, reż. Arlene Sanford, wyk. Kristin Chenoweth, Josh Hopkins, Anna Chlumsky, Erin Dilly (95 min)

Pani traci dochodową posadę i narzeczonego. Trafia do miejscowości Kalispell, gdzie usiłuje pomóc miejscowej stacji ratowniczej. Wpada na pomysł wyprodukowania kalendarza. Taki świąteczny poprawiacz humoru. Rutynowy, przewidywalny, ale bezpieczny, więc KRZYWDY NIE ROBI.

SERIAL

Ale kino+ godz. 20:10

Intruz (La treve) - serial kryminalny, Belgia 2016, reż. Matthieu Donck, wyk. Yoann Blanc, Guillaume Kerbush, Anne Coesens, Jean-Henri Compere (2x48 min)

Premiera dwuodcinkowego finał sezonu. Rzecz dzieje się na belgijskiej prowincji, bo to sceneria dla dobrych, a niepolegających na pościgach i strzelaniu kryminałów najlepsza. Oto toczy się dochodzenie w sprawie zabójstwa 19-latniego piłkarza. Jego ciało znaleziono w małej miejscowości w Ardenach, a dochodzenie prowadzi inspektor, który przeniósł się z miasta na prowincję po przejściu osobistej tragedii i niedoświadczony, za to bardzo oddany swojej pracy młody policjant. Okazuje się, że to nie jest wyłącznie kwestia znalezienia zabójcy, bo to sprawa, w którą wplątana jest cała lokalna społeczność, i za którą kryje się grubsza tajemnica. WARTO ZOBACZYĆ I PRZEKONAĆ SIĘ, ŻE WARTO.

 

BBC HD godz. 20:15

Ojciec Brown 3 (Father Brown) - serial kryminalny, Wielka Brytania 2015, reż. Paul Gibson, wyk. Mark Williams, Hugo Speer, Sorcha Cusack, Nancy Carroll (45 min)

Jeszcze raz otwarcie sezonu trzeciego, w oczekiwaniu na odcinki nowe. Każdy ma swojego kryminalnego księdza, niektóre kraje nawet kilku. Jednym z brytyjskich jest ten właśnie, w okolicznościach tuż powojennej prowincjonalnej parafii. Czwarta seria zaczęła się odcinkiem, w którym do parafii księdza przyjeżdża ekipa kręcąca horror, a nasz bohater bada sprawę morderstwa reżysera filmów klasy B. TO NIEZŁE JEST.

BBC HD godz. 21:00

Zapiski młodego lekarza i inne opowiadania 2 (A Young Doctor's Notebook and Other Stories) - serial obyczajowy, Wielka Brytania 2013, reż. Alex Hardcastle, Robert McKillop, wyk. Daniel Radcliffe, Jon Hamm, Rosie Cavaliero, Vicki Pepperdine (90 min)

Pierwsza z części czterech. Jest rok 1935, i pan Bomgard zostaje wypuszczony z moskiewskiego szpitala, gdzie przebywał na leczeniu uzależnienia od narkotyków. Wspomina, jak w 1918 roku, razem z położną Pelageyą, która wiedziała o tym, że jest morfinistą, wpadli w tarapaty. Oboje spanikowali, gdy dowiedzieli się, że mogą spodziewać się państwowej kontroli. Wówczas, w pośpiechu napełniali wodą ampułki po morfinie. DOBRA ROBOTA.

FOX Comedy godz. 22:00

Scenki z życia 2 (Life in Pieces 2) - serial komediowy, USA 2016, wyk. Colin Hanks, Dianne Wiest, Betsy Brandt, Thomas Sadoski (2x30 min)

Premiera drugiego sezonu. Sitcom o dużej i szczęśliwej rodzinie z jej niezręcznościami i radościami. Każdy odcinek składa się z czterech krótkich historii. W pierwszym będą to: Pierwsza randka, poród, wizyta w college'u i Pogrzeb. W drugim: przerwany seks, druga randka, Karmienie piersią i przeprowadzka. MOŻNA ODETCHNĄĆ.

Ale kino+ godz. 22:15

Vera 6 - serial kryminalny, Wielka Brytania 2015, wyk. Brenda Blethyn, Jon Morrison, Kingsley Ben-Adir, Riley Jones (89 min)

Powtórka odcinka drugiego. Nie spodziewajcie się technologicznych fajerwerków, pościgów zatłoczonymi ulicami, gęstego ostrzału z każdej możliwej palnej broni, albo krwawego mordobicia. W "Verze" przyjemność czerpie się z dialogów, rozwiązywania krok po kroku kryminalnej zagadki i specyficznego, momentami iście wisielczego humoru. Ten sezon zacznie od próby rozwiązania sprawy morderstwa 56-letniej kobiety, której ciało, na dzikich i odludnych torfowiskach odkryła młoda dziewczyna mieszkająca w okolicy. Najpierw trzeba dowiedzieć się kim była zamordowana, potem komu mogło zależeć na jej zejściu, a na koniec tego kogoś złapać i przekazać dalej. RZECZ WSPANIAŁA.

TVN 7 godz. 22:25

Kryminalni - serial kryminalny, Polska 2008, reż. Piotr Wereśniak, Maciej Pieprzyca, Patryk Vega, wyk. Marek Włodarczyk, Magdalena Schejbal, Maciej Zakościelny, Tomasz Karolak (60 min)

Jeszcze raz od nowa znany i lubiany ongi serial kryminalny. Żadna to nowość, ani specjał żaden, ale serial porządny, rzemieślniczo dobry, i poukładany zgodnie z kanonami gatunku, więc można sobie sprawić trochę mało skomplikowanej przyjemności. DO ZOBACZENIA

DOKUMENT

TVP Kultura godz. 20:20

Freak out (Freak Out!) - film dokumentalny, Szwecja/Norwegia/Niemcy/Dania/Wielka Brytania/USA/Szwajcaria/Austria 2014, reż. Carl Javér, wyk. Iben Hjejle, Liz Aggiss, Eileen Boris, Nikolaus Brauns (59 min)

Rzecz o utworzonej w Szwajcarii w 1900 roku komunie, która żyła według prostych zasad: weganizm, pacyfizm, feminizm i wolna miłość. Z CIEKAWOŚCIĄ

HBO 2 godz. 21:00

Pierwszy poniedziałek w maju (The First Monday in May) - film dokumentalny, USA 2016, reż. Andrew Rossi (87 min)

Premiera w telewizorze. Zaglądamy za kulisy gali MET i otwarcia wystawy "China: Through the Looking Glass", czyli jednego z najważniejszych wydarzeń w świecie mody w 2015 roku. Z CIEKAWOŚCIĄ

 

Bez tych piosenek nie obejdziesz się w grudniu. Wybraliśmy 10 najlepszych utworów świątecznych >>