Program TV na dziś: Druga część "Bridget Jones", oscarowy "American Hustle", Mel Gibson w "Byliśmy żołnierzami" i specjały z Krainy Łowców Kiczu [POLECAJ TV - 28.12]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 28.12

Międzyświęcia ciąg dalszy, więc telewizory nadal trochę leniwie. Coś do pochwalenia mocniej? Otóż m.in. w TVP 1 „Bridget Jones: W pogoni za rozumem” dla przyjemności, w TVP 2 oskarowy kryminał „American Hustle. Amerykański przekręt”, w Canal+ premiera duńskiego dramatu wojennego „Wojna”, szwedzka sensacja „Poszukiwani” w FilmBox, w AMC szalony „Człowiek-meteor”, w TVP Kultura „Fisher King”, w WP od początku serial „Kochanki”, a w Cinemax maraton z trzecim sezonem serialu „Upadek” z Gillian Anderson, oraz aż trzy specjały z Krainy Łowców Kiczu. Wybitne.

Jutro znajdziecie tu mój telewizyjny Polecaj na czwartek, a dzisiaj dobrej życzę środy i przypominam, że od stycznia Codzienny Polecaj TV już wyłącznie na stronie wTelewizji.pl

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Pocałunek smoka (Kiss of the Dragon) - dramat sensacyjny, USA/Francja 2001, reż. Chris Nahon, wyk. Jet Li, Bridget Fonda, Tchéky Karyo, Ric Young (94 min)

Jet Li przyjeżdża do Francji by przy użyciu gibkości swego ciała i siły ducha aresztować chińskiego mafioso. Nie wszystko się jednak układa po jego myśli, więc zlać musi jeszcze kilka innych osób. Wyszło spod oka Luca Bessona. NAWALANKA, ALE NIE BEZ SENSU.

TVN 7 godz. 20:00

Trzy życzenia (Three Wishes) - film obyczajowy, USA 1995, reż. Martha Coolidge, wyk. Patrick Swayze, Mary Elizabeth Mastrantonio, Joseph Mazzello, Seth Mumy (115 min)

Pan prawie potrąca włóczęgę, co przypomina mu, że kiedy był pacholęciem jego mama też mało nie zabiła podobnego pana, który okazał się wojennym weteranem, i okazał się bardzo dobrym człowiekiem, który pomógł im przetrwać trudne rodzinne chwile. KRZEPIĄCE BYĆ MOŻE

TVP 1 godz. 20:30

Bridget Jones: W pogoni za rozumem (Bridget Jones: The Edge of Reason) - komedia romantyczna, Wielka Brytania/Francja/Niemcy/USA/Irlandia 2004, reż. Beeban Kidron, wyk. Renée Zellweger, Colin Firth, Hugh Grant, James Faulkner (103 min)

Druga część. Otóż nasza Bridget jest w związku z panem Darcym, ale związek oczywiście niszczy i z byłym chłopakiem wybiera się do Tajlandii i trafia tam do więzienia. WESOŁA PRZYJEMNOŚĆ.

 

TVP 2 godz. 20:40

American Hustle. Amerykański przekręt (American Hustle) - dramat kryminalny, USA 2013, reż. David O. Russell, wyk. Christian Bale, Bradley Cooper, Amy Adams, Jeremy Renner (132 min)

O parze oszustów pod koniec lat 70. zmuszonych do współpracy z FBI, w operacji antykorupcyjnej przeciwko popularnemu politykowi. Oscarowe kino. NIEŹLE ZAGRANE, I ZE SCENARIUSZEM, WIĘC POLECAM 

Polsat godz. 20:40

Witajcie w dżungli (The Rundown) - film przygodowy, USA 2003, reż. Peter Berg, wyk. Dwayne "The Rock" Johnson, Seann William Scott, Rosario Dawson, Christopher Walken (100 min)

Człowiek do specjalnych poruczeń na zlecenie potężnego mafiosa udaje się do amazońskiej puszczy, by odszukać tam jego syna. Młodzieniec jednak wcale nie ma zamiaru wracać do domu. Po pierwsze dlatego, że zakochał się w miejscowej piękności Marianie, a po drugie dlatego, że wie, gdzie ukryty jest bezcenny złoty posążek. BYWA ZABAWNIE, A ZA SPRAWĄ ROSARIO DAWSON RÓWNIEŻ ŁADNIE. ALE CZASU TROCHĘ SZKODA.

TVN godz. 20:55

Byliśmy żołnierzami (We Were Soldiers) - dramat wojenny, Niemcy/USA 2002, reż. Randall Wallace, wyk. Mel Gibson, Madeleine Stowe, Greg Kinnear, Sam Elliott (138 min)

Wietnam, Dolina Śmierci. 14 listopada 1965 roku podpułkownik Hal Moore i jego 400 żołnierzy z elitarnej amerykańskiej dywizji bojowej zostało otoczonych przez 2000 żołnierzy Wietnamu Północnego. TROCHĘ DĘTE, ALE ZA TO Z SENSEM I PYTANIEM.

 

Canal+ godz. 21:00

Wojna (Krigen) - dramat wojenny, Dania 2015, reż. Tobias Lindholm, wyk. Tuva Novotny, Pilou Asbak, Alex Hogh Andersen, Dar Salim (115 min)

Premiera w telewizorze. Duńska produkcja o wojskowej akcji w Afganistanie, która dowódcę oddziału zawiedzie przed oblicze sądu wojennego. DUŻA CIEKAWOŚĆ

 

FilmBox godz. 21:00

Poszukiwani (Ranarna) - film sensacyjny, Szwecja 2003, reż. Peter Lindmark, wyk. Sofia Helin, Mikael Persbrandt, Stefan Sauk, Stina Ekblad (100 min)

W Sztokholmie mnożą się napady na banki, które coś łączy. I to coś odkryła pani detektyw imieniem Klara. Mało tego, znajduje podobieństwa z napadami, które  miały miejsce w Niemczech. A na tym nie koniec. Dochodzenie doprowadza do wniosków, które ją przerażają. NIE JEST TO PORYWAJĄCE, ALE MOŻNA Z CIEKAWOŚCIĄ

AMC godz. 21:00

Człowiek-meteor (The Meteor Man) - komedia sensacyjna, USA 1993, reż. Robert Townsend, wyk. Robert Townsend, Marla Gibbs, James Earl Jones, Bill Cosby (95 min)

Niezły odjazd i oddech kiczowatego szaleństwa. Oto pewien gang budzi postrach w czarnej dzielnicy Waszyngtonu, ale na ratunek społeczności spieszy dzielny nauczyciel, którego ongi walnął był meteoryt i od tego czasu ma nadludzką siłę. I rzecz jasna gustowne superbohaterskie odzienie. DOBREJ ZABAWY ŻYCZĘ

 

TVP Kultura godz. 21:20

Fisher King (The Fisher King) - dramat obyczajowy, USA 1991, reż. Terry Gilliam, wyk. Robin Williams, Jeff Bridges, Amanda Plummer, Mercedes Ruehl (137 min)

Pan Jack prowadzi popularny program radiowy. Pewnego dnia sprowokowany przez niego szaleniec masakruje klientów eleganckiej restauracji. Jack traci pracę, zaczyna pić i wpada w depresję. I w takich okolicznościach przyrody poznaje bezdomnego - szalonego byłego profesora uniwersytetu, obecnie uważającego się za rycerza Okrągłego Stołu. Okazuje się, że jego żona zginęła podczas zamachu wywołanego przez Jacka. A potem chcąc odpokutować swój postępek, postanawia pomóc nowemu koledze w odnalezieniu świętego Graala. WSPANIAŁY BRIDGES, ZNAKOMITY FILM.

Polsat godz. 22:50

Baby są jakieś inne - komediodramat, Polska 2011, reż. Marek Koterski, wyk. Adam Woronowicz, Robert Więckiewicz, Michał Koterski, Małgorzata Bogdańska (90 min)

Mężczyzn rozmowa o kobietach, o ich wyobrażeniu o kobietach i marzeniach związanych z nimi. W oparach koterskiego absurdu i paranoi, z koterskimi dialogami, które na przemian wywołują paroksyzmy śmiechu i przywołują refleksję. ŚWIETNE PO PROSTU.

TVP 2 godz. 23:05

Podejrzani zakochani - komedia romantyczna, Polska 2013, reż. Sławomir Kryński, wyk. Bartłomiej Kasprzykowski, Sonia Bohosiewicz, Weronika Książkiewicz, Rafał Królikowski (102 min)

Przewidywalne, banalne plus drętwe dialogi. Ale ma ten urok, że to nasza przewidywalność, nasze banały i nasze drętwe dialogi. Pan Albert i pani Barbara flirtują ze sobą przez Internet, aż postanawiają się umówić w realu. I oboje wystawiają na spotkanie podstawione osoby, co prowadzić ma do szeregu zabawnych sytuacji. Ale nie prowadzi. ANI TO ŚMIESZNE, ANI TO ŻAŁOSNE NIESTETY, BO NIJAKIE.

SERIAL

WP godz. 20:30

Kochanki (Mistresses) - serial obyczajowy, Wielka Brytania 2008, reż. Peter Hoar, Philip John, wyk. Sharon Small, Shelley Conn, Orla Brady (2x60 min)

Amerykańska wersja angielskiego serialu. O czterech przyjaciółkach, które osiągnęły zawodowy sukces, ale nie znajdują spełnienia w życiu uczuciowym. Więc próbują życie sobie uprzyjemnić, co nie zawsze się udaje, za to można było nakręcić serial. Ja po pilocie dałem sobie spokój, co może oznaczać, że jest NAPRAWDĘ NIEZŁE, ALE DLA PAŃ.

Cinemax godz. 21:30

Upadek 3 (The Fall) - serial kryminalny, Wielka Brytania 2016, wyk. Gillian Anderson, Jamie Dornan, John Lynch, Aisling Franciosi (6x60 min)

Maraton z trzecim sezonem. Ambitna i inteligentna policjantka zostaje wysłana przez londyńską placówkę do Belfastu. Jej zadaniem jest schwytanie okrutnego seryjnego mordercy. Z czasem pomiędzy nią, a przestępcą toczy się subtelna gra. A my wiemy kto jest tym mordercą, więc tę grę obserwujemy z obu stron. A sytuacja się komplikuje, bo zabójca czując, że pętla się zaciska, staje się coraz bardziej bezwzględny. Liczne wyróżnienia, w tym trzy statuetki irlandzkiej nagrody IFTA oraz nominację do BAFTY w kategorii "najlepszy miniserial". NAPIĘCIE JEST ZMIENNE, ALE JEST.

 

DOKUMENT

BBC Earth godz. 20:00

Naukowcy i kosmici (Aliens: The Big Think) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2016, reż. Thomas Hewitson, wyk. Peter Capaldi, Martin Rees (60 min)

Wybitny kosmolog, pan profesor Martin Rees, na naszych oczach i uszach próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, czy jesteśmy we wszechświecie sami? I ROBI TO BARDZO CIEKAWIE

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV Puls godz. 20:00

Anakonda (Anaconda) - thriller, USA/Brazylia/Peru 1997, reż. Luis Llosa, wyk. Jennifer Lopez, Ice Cube, Jon Voight, Eric Stoltz (89 min)

Gratka dla Łowców Kiczu, bo rzadko się zdarza, żeby w aż tak Łowczym filmie grała gwiazda tego kalibru co J.Lo. Nie żebym jakoś przeceniał aktorskie gwiazdy tej umiejętności i inne role - chociaż przyznajmy, że miała i niezłe - ale zwykle raczej stronią od aż takich głupot. Grupa dokumentalistów wędrująca przez dżunglę amazońską w poszukiwaniu nieznanego plemienia Indian, wplątuje się w jakieś lokalne afery i musi wziąć udział w polowaniu na największą znaną anakondę, która okaże się większa niż ta znana największa. GŁUPIE, ALE Z WIDOKIEM NA J.LO.

 

SciFi Universal godz. 21:00

Planeta rekinów (Planet of the Sharks) - film SF, USA 2016, reż. Mark Atkins, wyk. Stephanie Beran, Alex Anlos, Brandon Auret (120 min)

Rzecz jest o tym, że aż 98 proc naszej rodzicielki Ziemi pokryła woda, bo się lodowce roztopiły były. A w tej wodzie pływają uwielbiające ludzkie mięsiwo rekiny pod przewodem pewnego wyjątkowo sprytnego rekiniego mutanta. ŁEB URYWA KU WIELKIEJ PRZYJEMNOŚCI

SciFi Universal godz. 23:00

Rekinado IV: niech szczęki będą z tobą (Sharknado 4: The 4th Awakens) - komedia katastroficzna USA 2016, reż. Anthony C. Ferrante, wyk. Ian Ziering, David Hasselhoff, Tara Reid, Carrie Keagan (120 min)

Czwarta część serii, w której zwyczajowo zjawiska meteorologiczne zwane tornadami wysysają z wód głębokich rekiny i rozrzucają je zgłodniałe po różnych zakątkach Ameryki. A choćby i w kosmos. Trzecia część nie wróżyła serii najlepiej, ale szaleństwo części czwartej wynagrodzi Wam wszystko. Świetna zabawa, bo to autoparodia całej serii i cała masa odniesień do różnych filmów i popkultury. DUŻA PRZYJEMNOŚĆ