Kino uwielbia straszyć. W październiku najmocniej wystraszy horrorowy cykl w Ale kino+

Kino jest po to, żeby budzić emocje. Najsilniejszą z nich jest strach, więc kino pokochało horrory. My też. W cyklu ?Kino mówi: horrory?, znajdziecie te, które nie tylko najlepiej straszą i odpowiednio zniesmaczają, ale są po prostu mistrzostwem w swojej klasie.

Jedne zaskakują oryginalnym podejściem do tematu lub formą, inne przerażają okrucieństwem, a niektóre po prostu bardzo dobrze straszą. Filmy, które wg Quentina Tarantino są solą kina. Horrory, które podnoszą ciśnienie. W każdy październikowy czwartek po godz. 20:00. Plus oczywiście powtórki, o których również będę informował w codziennych wydaniach Polecaja TV.

Co zatem w październiku po kolei?

Na początek, w pierwszy październikowy czwartek horror po godz. 20:10 plus filmowe do niego wprowadzenie dwie godzinki wcześniej. To wprowadzenie to „Twórcy horrorów: Kompleks Frankensteina”. W filmie zobaczycie i usłyszycie m.in. Guillermo del Toro opowiadającego o tym, jaką rolę odgrywają potwory w horrorach, jak powstają i skąd autorzy biorą pomysły na ich charakter i wygląd. Emisja 6 października o godz. 18:10.

BabadookBabadook materiały prasowe Ale Kino +/Hagi Film

A potem przechodzimy do konkretnej zabawy, czyli do oglądania bardzo mrocznego psychologicznego horroru „Babadook” w reż. Jennifer Kent. Nagród ów film zebrał sporo, a traktuje o pogrążonej w ciężkiej depresji matce i jej synu, którzy nawiedzani są przez złe moce. Z tym jednak, że nie wiadomo, czy te nawiedzenia przerażające są realne, czy są wynikiem pogłębiającej się psychozy bohaterów. Świetna robota. Premiera: czwartek, 6 października, 20:10.

Tydzień później „Duże złe wilki”, czyli izraelski thriller z 2013 roku, którego wielkim fanem jest sam Quentin Tarantino. A on się na tym zna jak mało kto. Oto w pewnym spokojnym miasteczku mieszkańców przeraża seria okrutnych morderstw. Policja podejrzewa nieśmiałego nauczyciela, któremu jednak niczego nie można udowodnić. W związku z tym jeden z policjantów sam chce dokonać dzieła zemsty, ale powstrzymuje go ojciec jednej z ofiar, bo sam ma na zemstę pomysł – wydaje się – lepszy. Z tym jednak, że z czasem tracimy jasność w kwestii kto ofiarą jest, a kto sprawcą. Do zobaczenia w czwartek, 13 października, o godz. 22: 45.

Duże złe wilkiDuże złe wilki materiały prasowe Ale Kino + /Yarden Tabori

Kolejny czwartek to to, co horrorowi fani lubią bardzo. Oto w filmie „Szepty” przenosimy się do Anglii, w roku 1921 i poznajemy panią Florence, która nie wierzy w zjawiska nadprzyrodzone i od lat demaskuje różnych oszustów próbujących wciskać ludziom ciemnotę i na ich naiwności zarabiać. Ale pewnego dnia być może będzie musiała swój brak wiary zweryfikować. Rzecz wspaniała po prostu. Do zobaczenia w czwartek, 20 października o godz. 20:10.

I na koniec cyklu remake hiszpańskiego przeboju zatytułowany niebezpiecznie  „Jesteśmy tym, co jemy”. W tym strasznym, naprawdę strasznym filmie pan Frank stara się przestrzega tradycyjnych zasad i rodzinę trzyma bardzo krótko. Każdy ma w rodzinie swoją rolę i swoje do wykonania zadania. Inne zgoła niż dzieci w innych domach i rodzinach. Ale gdy miasto podtopione zostaje w wyniku gwałtownej ulewy, na jaw wychodzi głęboko skrywana tajemnica, którą do końca wyjaśnić spróbuje lokalna Policja. Nie bez problemów oczywiście. Mroczna, ale bardzo dobra zabawa. Premiera w czwartek, 27 października o godz. 22:45.

O wszystkich emisjach będę przypominał w czwartkowych wydaniach Polecaja TV. 

Więcej o: