Spędź cały grudzień z miniserialami. Co tydzień, to coraz lepiej!

Między filmem a serialem jest coś jeszcze. Telewizyjny gatunek, który ma swoich mistrzów, swoje nagrody i swoją bardzo ważną kategorię w Emmys, miniserial. Historia w nim zamknięta opowiedziana jest w góra czterech odcinkach, albo częściach. I między innymi specjałami, właśnie na ten gatunek w grudniu stawia telewizja Ale kino+. I dobrze.

Wśród tych miniserialowych propozycji znajdą się takie, które zawsze dobrze jest sobie przypomnieć, i takie, które do zobaczenia będą w polskiej telewizji po raz pierwszy. Oczywiście nie zakładam, że po tym tekście zapamiętacie wszystkie daty i tytuły, więc na bieżąco będę Wam o nich przypominał w codziennych "Polecajach TV" na blogu wTelewizji.pl.

Jakież to będą więc miniserie i miniseriale?

Zaczynamy od czegoś co możemy zakwalifikować do działu "znacie, to zobaczcie". Chodzi bowiem o trylogię "Millenium", czyli niemiecko skandynawską adaptację ocierającego się o geniusz dzieła Stiega Larssona. Trzy dwugodzinne filmy do zobaczenia będą w poniedziałki 4, 11, 18 grudnia po godz. 22:00.

Zaczynamy od "Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet", w którym dziennikarz śledczy otrzymuje zlecenie wyjaśnienia rodzinnej tragedii sprzed 40 lat, co jest przyczynkiem do poważnego śledztwa. Film znany chyba z całej serii najbardziej, ale też moim zdaniem, chociaż być może ciut za długi, to jednak z nich trzech najlepszy.
Ale kino+, poniedziałek 4.12 godz. 22:05

Tydzień później "Millennium: Dziewczyna, która igrała z ogniem". Tym razem sztokholmski dziennikarz odkrywa, że zabójstwo jego redakcyjnego kolegi i jego dziewczyny powiązane jest z wielką aferą, w którą zamieszani są bardzo wpływowi ludzie. Naprawdę bardzo. DO ZOBACZENIA
Ale kino+, poniedziałek 11.12 godz. 22:25

I na zakończenie "Millennium: Zamek z piasku, który runął" z 2009 roku zaczynający się od tego, że podejrzana o podwójne morderstwo Lisbeth Salander z ranami postrzałowymi trafia do szpitala w Göteborgu. I przeciwko niej ma zostać wniesione oskarżenie o usiłowanie zabójstwa ojca, co oczywiście okazuje się tylko przyczynkiem do głębszego grzebania w ludzkiej psychice, i odkrywania kolejnych mrocznych tajemnic.
Ale kino+, poniedziałek 18.12 godz. 22:15

Ale nie tylko Larssonem grudniowe Ale kino+ stoi. Wśród zapowiadanych miniseriali znajdziecie również premierę drugiego sezonu "Safe House", świetnego kryminału z Wielkiej Brytanii. To ta historia wypełni dwie grudniowe soboty. Odcinki są cztery i składają się na całkowicie nową, wolną od związków z sezonem pierwszym opowieść i zagadkę. Tym razem bohaterem jest były detektyw, który dowiedziawszy się o porwaniu, dochodzi do wniosku, że związane jest ono z jego dawnym pobytem w wojsku. Porzuca więc swoją partnerkę i siedlisko, i udaje się na miejsce zdarzenia. ŚWIETNA ROBOTA

Ale kino+ sobota 9.12, godz. 20:10
Safe House 2 - serial kryminalny, Wielka Brytania 2017, reż. Marc Evans, wyk. Stephen Moyer, Lynsey McLaren, Chris Abe, Gary Cargill, Stephen Lord, Joel MacCormack, Sunetra Sarker, Zoë Tapper, Jason Watkins, Nicholas Moss (2x45 min)

Kolejne dwie soboty grudnia w Ale kino+ to kolejna premiera z Wielkiej Brytanii, czyli to, co lubię najbardziej. 16. i 23. grudnia do zobaczenia będą po dwa godzinne odcinki tegorocznej produkcji "Zaufaj mi", czyli opowieść o pewnej ambitnej, ale zagubionej nieco pielęgniarce z tzw. przeszłością. Kiedy zwolniono ją ze szpitala, postanowiła skorzystać z nadarzającej się okazji i rozpoczyna nowe życie. Nowe życie z nową tożsamością. Podając się bowiem za przyjaciółkę, lekarkę która wyjechała na stałe z kraju, zostaje panią doktor. A to oczywiście staje się przyczynkiem do zdarzeń wartych obejrzenia i zastanowienia się. DOBRA ROBOTA

Ale kino+ soboty 16 i 23 grudnia godz. 20:10
Zaufaj mi (Trust Me) - miniserial kryminalny, Wielka Brytania 2017, reż. John Alexander, wyk. Jodie Whittaker, Emun Elliott, Lois Chimimba, Summer Mason, Sharon Small, David Ireland, Lisa Livingstone, Blake Harrison, Michael Abubakar, Cara Kelly (55 min)

I na koniec, tuż przed wejściem w kolejny rok, czyli 30. grudnia otwarcie jeszcze jednej czteroodcinkowej premiery, o której warto pamiętać. Chodzi o tegoroczną produkcję "Capital". Jest to rzecz o lokatorach mieszkających przy jednej z londyńskich ulic, których z codziennej rutyny wytrąca tajemnicza wiadomość: "Chcemy tego, co wy macie". Od tej pory miejsce wzajemnej życzliwości i poczucia bezpieczeństwa zaczyna zajmować podejrzliwość i niepokój. Skoro jednak do zobaczenia będzie dopiero prawie za miesiąc, teraz ograniczę się do tej krótkiej zajawki, ale obiecuję, że bliżej emisji będę o niej przypominał. Poza tym oczywiście o wszystkim na bieżąco możecie sprawdzać na moim blogu wTelewizji.pl.

Więcej o: