Fragmenty powieści rozsypane po całym mieście. Pierwsza taka premiera książki

W ramach wprowadzenia do pierwszej edycji Apostrofu. Międzynarodowego Festiwalu Literatury odbyła się niecodzienna premiera pod nazwą #czytajdalej. 11 maja niemal 500 kolejnych stron najnowszej powieści Jaume Cabrégo "Cień Eunucha" pojawiło się w różnych miejscach Warszawy.

Po raz pierwszy premiera literacka odbędzie się nie w księgarni, lecz w przestrzeni całego miasta. Fragmenty powieści zostały umieszczone na billboardach w metrze, plakatach, kawiarnianych kubkach, sklepowych witrynach, podłogach bibliotek, magnesach na latarniach oraz na chodnikach. Aby przeczytać całą książkę, trzeba odbyć wycieczkę po kilkuset miejscach w Warszawie.

Na każdym nośniku widnieje hasło festiwalu – #czytajdalej. Organizatorzy zachęcają w ten sposób, by nie przestawać czytać i czytać więcej. Z drugiej zaś motywują do szukania dalszych stron powieści, fotografowania ich, publikowania w internecie i tagowania #czytajdalej.

Zdjęcia z tym hasztagiem są zbierane na stronie www.festiwalliteratury.pl. Tam też znajduje się lista miejsc, w których można szukać kolejnych stron książki. Dzięki temu, spacerując po mieście, można przeczytać całą powieść, której autor jest także jedną z gwiazd Apostrofu. Międzynarodowego Festiwalu Literatury. Pisarz spotka się z czytelnikami 20 maja o godz. 18:00 w Teatrze Powszechnym, a sam festiwal rozpocznie się już w poniedziałek, 16 maja.

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury to pierwsze wydarzenie literackie w kraju, które łączy ogólnopolski charakter z międzynarodową skalą. Jednocześnie w ośmiu miastach przez cały tydzień (16-22 maja) odbędzie się ponad 70 wydarzeń: debat z pisarzami, spacerów literackich oraz spotkań autorskich, którym będzie towarzyszyć wiele książkowych premier.

Na Apostrof przyjadą norweski pretendent do literackiej Nagrody Nobla Lars Saabye Christensen, autor bestsellerowych thrillerów Marc Elsberg, król skandynawskiej powieści kryminalnej Mons Kallentoft, amerykańska mistrzni powieści kobiecej Paullina Simons, a także znawczyni kobiecego umysłu i ciała Diane Ducret. Z czytelnikami spotkają się także m.in. Jerzy Pilch, Jacek Dehnel, Olga Tokarczuk, Wiesław Myśliwski, Janusz Głowacki, Katarzyna Grochola, Jacek Hugo-Bader, Katarzyna Bonda czy Zygmunt Miłoszewski.

Pełen program festiwalu dostępny jest na stronie www.festiwalliteratury.pl

Ebooki Cabre, Elsberga i innych autorów festiwalu znajdziesz tutaj >>