Męskie Granie 2016 Poznań - wśród wykonawców Dawid Podsiadło, BRODKA i Leszek Możdzer

W sobotę 9 lipca w poznańskim Parku Cytadela odbędzie się koncert otwierający trasę Męskie Granie 2016, na którym wystąpią m.in.: Raz, Dwa, Trzy z gościnnym udziałem BRODKI, Mariusza Lubomskiego, Dawida Podsiadło, Leszka Możdżera i Organka.

Po dobrze przyjętym koncercie w Łazienkach Królewskich promującym singiel "Wahata", Męskie Granie rusza w trasę, podczas której odwiedzi 6 miast. Mieszanka gatunków i stylów po raz kolejny stanie się inspiracją do eksperymentowania, pasjonującej zabawy dźwiękiem i odważnego poszukiwania nowych brzmień.

Podczas sześciogodzinnego koncertu w Poznaniu będzie można usłyszeć występ jednego z liderów projektu, Dawida Podsiadło, który niedawno zakończył trasę koncertową promującą podwójnie platynowy album "Annoyance and Disappointment".

Ponadto wystąpi Maria Peszek, która wydała kontrowersyjną  płytę pod wymownym tytułem "Karabin", zaś BRODKA zaprezentuje się w towarzystwie Małej Orkiestry. W Poznaniu usłyszymy też duet Daniela Blooma i Gaby Kulki - artystów, których muzyczne drogi spotkały się już wcześniej na płycie "Lovely Fair". Śląski raper i producent Miuosh wystąpi w rozszerzonym "żywym" składzie, co gwarantuje dużo dobrej energii.

Zobacz O.S.T.R. , Dawid Podsiadło, Tomasz Organek i Męskie Granie Orkiestra - "Wataha":

Zobacz wideo

Prawdziwą gratką dla fanów dobrej muzyki będzie specjalny koncert Raz, Dwa, Trzy z gościnnym udziałem pięciu osobowości polskiej muzyki. Trudno przewidzieć, co wydarzy się na scenie, na której wraz z nimi spotkają się liryczny i dowcipny Mariusz Lubomski, wirtuoz fortepianu Leszek Możdżer, zmysłowa BRODKA, zadziorny Organek i nieprzewidywalny Dawid Podsiadło.

Zwieńczeniem wieczoru będzie występ Męskie Granie Orkiestra, której frontmenami są w tym roku artyści o zupełnie innej wrażliwości: O.S.T.R, Dawid Podsiadło i ORGANEK - szef muzyczny tegorocznej Orkiestry. Na scenie towarzyszyć im będzie ośmioosobowy zespół: Agim Dżeljilji (elektronika, syntezatory), Adam Staszewski (gitara basowa), Robert Markiewicz (perkusja/perkusja elektroniczna), Olek Świerkot (gitara elektryczna), Hubert Gasiul (perkusja), DJ Haem (gramofony), Steve Nash (instrumenty klawiszowe) i Sławomir "Kosa" Kosiński (gitara elektryczna). Dołączy do nich gość specjalny - Andrzej Grabowski.

Dopełnieniem występów na scenie głównej będzie koncert na scenie Ż, na której zagrają energetyczni The Stubs i Dick4Dick oraz elektryzujący duet Rebeka.

Więcej o: