Męskie Granie w Katowicach - kopalnia znakomitej muzyki w centrum Górnego Śląska

W sobotę 16 lipca w katowickiej Strefie Kultury odbędzie się drugi koncert trasy Męskie Granie 2016. Na scenie spotkają się wykonawcy o różnej wrażliwości i temperamencie.

W Katowicach zagrają:  Domowe Melodie, Czesław Śpiewa, Lao Che, ORGANEK i MIUOSH. Dużo emocji budzi koncert Tribute to HEY, podczas którego muzyczny hołd kultowej formacji złożą m.in. RYSY, XXANAXX i Rebeka. Całości dopełni występ kolektywu Męskie Granie Orkiestra.

Męskie Granie wita Śląsk

Trasa Męskie Granie 2016 wyrusza na podbój Śląska, gdzie odbędą się dwa szybko wyprzedane koncerty w Katowicach i Wrocławiu. Pierwszy z nich odbędzie się w niezwykłym miejscu - Strefie Kultury, która powstała w centrum miasta na terenach byłej kopalni Katowice.

Stara fabryczna architektura symbiotycznie połączona z nowoczesnymi formami to idealne miejsce do zaprezentowania eklektycznej muzyki tworzonej i improwizowanej przez najbardziej oryginalnych polskich artystów, kreatywna przestrzeń wprost stworzona do eksperymentowania i odważnego poszerzania granic własnej twórczości.

Podczas kilkugodzinnego koncertu w Katowicach miłośnicy niebanalnych dźwięków usłyszą trio Domowe Melodie, które spróbuje rozkochać kolejnych fanów w swoich bezpretensjonalnych piosenkach. Dowcipny i nieprzewidywalny Czesław Mozil zaśpiewa z nie mniej zabawnym i błyskotliwym Arturem Andrusem piosenki specjalnie skomponowane na tą trasę. Z pewnością scena zapłonie podczas gorących energetycznych występów Lao Che i ORGANKA.

Tribute to Hey

Prawdziwą gratką dla fanów muzyki przez duże M będzie specjalny koncert Tribute to Hey. Zespół Hey zagra z gościnnym udziałem głównie nowych artystów, którzy bez kompleksów wdarli się na krajową scenę i ciągle mają szansę zrobić karierę na miarę kultowej grupy dowodzonej przez Kasię Nosowską. Oryginalnymi tanecznymi i elektronicznymi interpretacjami gitarowych hitów Heya z pewnością zaskoczy duet RYSY występujący z Rebeką oraz XXANAXX, który wydał w czerwcu drugą świetnie przyjęta płytę "FWRD".  Bez wątpienia ognia do ustawionych na scenie pieców dorzuci żywiołowa Agyness B. Marry.

Słuchacze będą mogli przekonać się też, jak zabrzmią teksty Nosowskiej w otoczeniu subtelnych aranżacji KEVA FOXA oraz z pasją deklamowane przez MIUOSHA. Ten ostatni tego wieczoru w czasie swojego występu z Fandango Orkiestra spotka się na scenie z nieco zapomnianą osobowością polskiej muzyki, Felicjanem Andrzejczakiem najbardziej znanym z kultowego przeboju "Jolka, Jolka pamiętasz?".

Zwieńczeniem wieczoru będzie występ Męskie Granie Orkiestra, której frontmenami są w tym roku niekwestionowane osobowości polskiej muzyki: O.S.T.R, Dawid Podsiadło i ORGANEK, szef muzyczny tegorocznej Orkiestry. W repertuarze grupy jak zawsze pojawią się zaskakujące oryginalne wersje kultowych polskich hitów oraz muzyczne niespodzianki przygotowane specjalnie na ten jeden wieczór.

Zobacz wideo

Ciekawie zapowiada się tez koncert na scenie Ż, która po raz pierwszy pojawia się na trasie Męskie Granie. W Katowicach wystąpią  Rasmentalism, Rebeka i Zamilska.

Bilety na koncerty w Krakowie (13.08.) i Żywcu (27.08.). do nabycia na eBilet.pl.

Wyłącznym sponsorem trasy Męskie Granie 2016 jest marka Żywiec. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.meskiegranie.pl .

Więcej o: