Hip hop i instrumenty dęte? Rewelacja! Męskie Granie podbiło Kraków

13 sierpnia w Krakowie odbył się czwarty koncert trasy Męskie Granie 2016. Na stadionie Korony zagrali: Domowe Melodie, L.U.C Feat. Rebel Babel Ensemble, SBB, BRODKA, ORGANEK i O.S.T.R. oraz oczywiście supergrupa Męskie Granie Orkiestra.

Koncert, który odbył się w Krakowie, przeszedł do historii jako wyjątkowe spotkanie wielu muzycznych osobowości. Męskie Granie udowadnia, że we współczesnej muzyce stylistyczne podziały nie mają racji bytu, a takie odważne eksperymentowanie i połączenia artystów zdarzają się tylko na tej trasie.

Ciekawe duety

Już pierwszy występ zespołu Domowe Melodie był tego doskonałym przykładem. Analogowe brzmienie tria w połączeniu z energicznymi dźwiękami Dick4Dick, którzy wykonali wspólnie utwór "Techno", wzbudziło żywiołowy entuzjazm fanów. Następnie scenę wypełnili (dosłownie!) L.U.C i Jan Feat., którzy dali porywający koncert, grając z największym w Europie hip-hopowo-brassowym kolektywem REBEL BABEL ENSEMBLE. Hip-hop połączony z żywiołowym brzmieniem instrumentów dętych zrobił na zgromadzonych wielkie wrażenie.

Męskie Granie 2016 w KrakowieMęskie Granie 2016 w Krakowie fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

SBB - jedna z najbardziej oryginalnych grup w historii polskiej muzyki - zaprosił na scenę młodych twórców specjalizujących się w elektronice i hip hopie. Rebeka, Włodi, HV/NOON, DJ KRIME i DJ Eprom nadali progresywnemu repertuarowi śląskiej formacji nowoczesne aranżacje.

Malowany sensualnymi dźwiękami koncert BRODKI potwierdził klasę artystki. Takimi utworami jak "Horses" czy "Santa Muerte" utwierdziła wszystkich w przekonaniu, że już wkrótce może mocno zaistnieć poza Polską.

Monika Brodka, Męskie Granie 2016 w KrakowieMonika Brodka, Męskie Granie 2016 w Krakowie Monika Brodka/fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

Rockowe Męskie Granie

Kolejny zespół, ORGANEK dał popis prawdziwego męskiego rockowego grania. Wystarczyło klasyczne rockowe instrumentarium i pasja jaką wokalista Tomasz Organek zabiera ze sobą na scenę, by krakowska publiczność oszalała na ich punkcie. Po nich na scenie mocno swoją obecność zaznaczył  O.S.T.R.. Raper zaintrygował, nie tylko swoich fanów, muzyką z nowej refleksyjnej, ale zarazem niezwykle wyrazistej płyty "Życie po śmierci".

Wszyscy, którzy zostali do końca, by posłuchać występu Męskie Granie Orkiestra, nie zawiedli się. Muzycy dali świetny koncert wypełniony nowymi wersjami klasycznych polskich przebojów. Najgłośniej tego wieczoru wybrzmiał przebojowy singiel supergrupy "Wataha", kiedy wraz z Dawidem Podsiadło, O.S.T.R. i Tomaszem Organkiem cały stadion Korony śpiewał "I mocniej znów chce się żyć!".

Męskie Granie 2016 w KrakowieMęskie Granie 2016 w Krakowie fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

Ciekawe koncerty miały również miejsce na scenie Ż, gdzie wystąpili Miloopa, Iza Lach i Rebeka.

Kolejny koncert tegorocznej trasy Męskie Granie odbędzie się już za tydzień w Warszawie. Bilety na koncerty w Warszawie (20.08.) i Żywcu (27.08.) zostały już wyprzedane. Wyłącznym sponsorem trasy Męskie Granie 2016 jest marka Żywiec. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.MeskieGranie.pl .