Finał trasy Męskie Granie 2016 w Żywcu. I u nas, na żywo w sieci!

Rozpędzona trasa Męskiego Grania 2016 dojeżdża do ostatniego przystanku w Żywcu. 27 sierpnia w Amfiteatrze odbędzie się finałowy koncert trasy. Będzie można go oglądać na żywo także u nas, na Gazeta.pl.

Na finałowym koncercie zagrają XXANAXX i Ten Typ Mes, Alibabki z muzykami reagge oraz Wojtek Mazolewski Quintet z Zespołem Pieśni i Tańca "Śląsk". Wystąpią też Acid Drinkers, O.S.T.R., HEY i Dawid Podsiadło oraz supergrupa Męskie Granie Orkiestra.

Koncert w Żywcu odbędzie się w malowniczo położonym Amfiteatrze pod Grojcem. Mimo że bilety od dawna są wyprzedane, to wydarzenie będą mogli obejrzeć wszyscy chętni. Transmisję konceru znajdziecie także u nas, na stronie kultura.gazeta.pl.

Startujemy w sobotę o 16. Na kultura.gazeta.pl będziecie mogli oglądać streaming finałowego koncertu Męskie Granie 2016 w Żywcu.

Podczas koncertu dojdzie do kilku niezwykle ciekawych muzycznych spotkań. Do popularnego elektronicznego duetu XXANAXX dołączy hip-hopowy guru Ten Typ Mes, a szlagiery legendarnych Alibabek wykonają muzycy reagge m.in. Paprodziad, Gutek i Junior Stress.

Zaskakującą muzyczną kolaborację zaprezentuje Wojtek Mazolewski Quintet, który wystąpi wspólnie z Zespołem Pieśni i Tańca "Śląsk". Trudne do wyobrażenia połączenie eklektycznego jazzu i wspaniałego polskiego folkloru może przejść do historii, jako jeden z najbardziej niezwykłych koncertów trasy. Nastroje i gatunki będą zmieniały się z każdym występem. Deskami żywieckiego amfiteatru zatrzęsie energetyczna muzyka Acid Drinkers. Pojawią się także kształtujący od lat polską scenę muzyczną zespół HEY i charyzmatyczny O.S.T.R. W Żywcu nie zabraknie również porywającego każdą publiczność Dawida Podsiadło.

Zobacz wideo

Zwieńczeniem wieczoru będzie występ Męskie Granie Orkiestra, w której co roku grają artyści niepokorni, niepowtarzalni i niekonwencjonalni. Po raz ostatni w tym roku na scenie polskie klasyki w nowych aranżacjach wykonają wspólnie m.in. ORGANEK, Dawid Podsiadło i O.S.T.R. W Żywcu dołączy do nich lider legendy polskiego metalu Tomasz "Titus" Pukacki z zespołu Acid Drinkers.

Dopełnieniem występów na scenie głównej będzie koncert na scenie Ż, na której zagrają młodzi utalentowani twórcy: Dominika Barabas, How Dare You Alexis, The Stubs oraz Iza Lach.

Wyłącznym sponsorem trasy Męskie Granie 2016 jest marka Żywiec. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.meskiegranie.pl .