Tę piosenkę Kazika znają wszyscy. Brodka zaśpiewała ją w zaskakujący sposób

Brodka wystąpiła na Męskim Graniu we Wrocławiu. Fani mogli usłyszeć, jak artystka rapuje cover znanej piosenki Kazika Na Żywo.

Podczas wrocławskiego Męskiego Grania 2017 Monika Brodka zarapowała utwór "Tata Dilera" KNŻ (Kazik Na Żywo). Z rockowego kawałka artystka stworzyła nowoczesny, elektroniczny kawałek, a pod sceną rozpoczęła się najlepsza impreza w mieście.

 

KNŻ, z Kazikiem Staszewskim na czele, powstało jeszcze w latach 90. Zespół zawiesił działalność w 2016 roku (jednak liczymy, że wrócą, tak jak zrobili to po długiej przerwie w 2004 roku), dlatego dobrze było usłyszeć ten utwór na dużej scenie. Brodka zaproponowała nam jego uwspółcześnioną wersję, która spodobała się wrocławskiej publiczności.

Utwór "Tata Dilera" powstał w 1995 roku i pochodzi z płyty "Porozumienie ponad podziałami". Krążek zapisał się w historii polskiej muzyki - KNŻ jako jeden z pierwszych zespołów połączył rock, metal i rap. Koniecznie posłuchajcie oryginału:

 

30-letnia artystka, która rok temu wydała swoją czwartą płytę "Clashes", prywatnie jest wielką fanką Kazika Staszewskiego - to nie pierwszy raz kiedy zaśpiewała jego piosenkę. W 2012 roku z okazji 50-lecia Trójki Brodka wykonała cover "Do Ani":

 

Jeśli lubicie covery kultowych piosenek (zdarza się, że są lepsze niż oryginał), Męskie Granie 2017 to idealna okazja by posłuchać ich na żywo. Koncerty odbywają się w całej Polsce od 2010 roku. Założeniem imprezy jest wykonywanie przez zaproszonych muzyków własnych wersji kultowych piosenek.

W tym roku podczas Męskiego Grania usłyszymy m.in. Hej, XXANAXX, Lao Che, Artura Rojka, Łąki Łan, Comę, Organka, Marię Peszek, Julię Pietruchę i Grubsona.

Kolejne miasta, które odwiedzi Męskie Granie to: Katowice (22.07), Gdynia (29.07), Kraków (12.08) i Warszawa (19.08). Imprezę zwieńczy wielki finał w żywieckim Amfiteatrze pod Grojcem (26.08).

Zobacz wideo
 
Więcej o: