Męskie Granie w Warszawie. Energetyczne zderzenie muzycznych światów

Przed nami już szósty koncert tegorocznej trasy Męskiego Grania, której sponsorem jest marka Żywiec. 19 sierpnia w warszawskim Forcie Bema zagrają m.in.: COMA, MIUOSH, ORGANEK, Maria Peszek i Julia Pietrucha. Skrajnie różne muzyczne gatunki zderzy ze sobą Wojtek Mazolewski w przewrotnym projekcie "Chaos pełen idei", a na koniec sceną zatrzęsie występ MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA.
 

Męskie Granie przenosi najlepszą polską muzykę do kolejnego, wyjątkowego miejsca. Sobotni koncert odbędzie się w Forcie Bema, jednym z najbardziej klimatycznych warszawskich terenów rekreacyjnych. Wystąpią tam artyści otwarci na muzyczne eksperymenty i poszukujący nowych brzmień.

O tym, że muzyka nie ma ograniczeń będzie przekonywał Wojtek Mazolewski w projekcie "Chaos pełen idei ". Jeden z liderów polskiej sceny jazzowej zaprosił do współpracy muzyków o wyrazistych osobowościach i stworzył z nimi album pełen niespodzianek, gdzie jazz łączy się z rockiem, popem, bluesem, czy hiph-hopem. Na warszawskim koncercie z liderem Pink Freud wystąpią John Porter , Vienio , Misia Furtak i PIOTR ZIOŁA .

Na muzyczne schematy i konwencje nie ogląda się także MIUOSH . Na płycie "POP." raper umiejętnie porusza się między odmiennymi stylami, a towarzyszą mu w tym wykonawcy z różnych stron polskiej sceny - legenda popu (Beata Kozidrak), wokaliści rockowi (Piotr Rogucki, Tomasz Organek) czy czołowi przedstawiciele alternatywy (Katarzyna Nosowska, Myslovitz).

W Warszawie nie zabraknie też mocniejszych brzmień. Ciężkie, gitarowe dźwięki, przeplatane elektroniką to znak rozpoznawczy ostatniego albumu COMY , która w Fortach Bema zaprezentuje także utwory ze starszych płyt. Scena to także środowisko naturalne ORGANKA , jednego z objawień ostatnich lat. Zespół brawurowo łączy mocne, rockowe granie z nastrojowym bluesem, a koncertowe aranżacje ich utworów aż kipią energią.

Przed warszawską publicznością wystąpi także Julia Pietrucha , debiutująca w tym roku na trasie Męskiego Grania. Jak pokazał występ w Krakowie, był to debiut bardzo wyczekiwany. Utwory artystki to nie tylko ujmujący, delikatny wokal i łagodne dźwięki ukulele, ale też niepowtarzalny nastrój, udzielający się słuchaczom.

W zupełnie inny sposób dociera do nich zadziorna i nieprzewidywalna Maria Peszek , zamieniająca się na scenie w wulkan energii. Wokalistka słynie z artystycznej odwagi i bezkompromisowych tekstów, które podczas wykonań na żywo jeszcze mocniej trafiają do publiczności.

Zwieńczeniem sobotniego koncertu będzie występ MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA . Kolektyw, na czele którego stoją w tym roku BRODKA , ORGANEK i ROGUCKI , zaprezentuje autorskie, zaskakujące aranżacje klasyków muzyki rockowej (m.in. Manaam, KULT, Lombard, Myslovitz), a na koniec zagra "Nieboskłon", świetnie już znany publiczności hymn tegorocznej trasy.

Warte uwagi będą też koncerty na Scenie Ż , oddanej w ręce artystów młodego pokolenia. W sobotę wystąpią na niej niezwykle utalentowani wokaliści - Daria Zawiałow i PIOTR ZIOŁA . Jak fascynująca może być muzyka elektroniczna pokaże A_GIM , a zespół BeMy zagra utwory pełne energii i pasji.

Wyłącznym sponsorem trasy Męskie Granie 2017 jest marka Żywiec. Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie www.MeskieGranie.pl .

PEŁNY SKŁAD ARTYSTÓW NA KONCERT W KATOWICACH:

Scena główna: 17:00-17:35 Julia Pietrucha 17:55-18:30 COMA feat. MARCELINA, SKUBAS 18:50-19:25 Wojtek Mazolewski Quintet "Chaos pełen idei" feat. JOHN PORTER, VIENIO, MISIA FURTAK, PIOTR ZIOŁA 19:50-20:25 MIUOSH feat. ?RGANEK, ROGUCKI, Daria Zawiałow 20:50-21:25 ?RGANEK 21:50-22:25 Maria Peszek 22:50-00:00 MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA feat. MAŁGORZATA OSTROWSKA, AREK JAKUBIK, MIUOSH

Scena Ż: 19:25-19:45 BeMy 20:25-20:45 A-GIM feat. NOVIKA, BeMy 21:25-21:45 Daria Zawiałow 22:25-22:45 PIOTR ZIOŁA