Finał trasy Męskie Granie 2017 w Żywcu. I u nas, na żywo w sieci!

Męskie Granie 2017 zbliża się do wielkiego finału. Podczas ostatniego i największego koncertu tegorocznej trasy publiczność w Żywcu (26 sierpnia) zobaczy aż osiem występów na dużej scenie. Będzie można je oglądać na żywo także u nas, na Gazeta.pl.

W amfiteatrze pod Grojcem zagrają m.in.: Brodka, Coma, Fisz Emade Tworzywo, GrubSon, KAMP! i Organek. Hołd twórczości Grzegorza Ciechowskiego złoży Andrzej Smolik i goście zaproszeni do projektu OBYWATEL GC 2.0, a Męskie Granie Orkiestra po raz ostatni wykona energetyczny "Nieboskłon".

Dotychczasowe sześć koncertów trasy było wyjątkowym doświadczeniem, pokazującym różnorodne oblicza polskiej muzyki. Na scenie zobaczyliśmy artystów reprezentujących odmienne style muzyczne. Wielu z nich specjalnie na tę trasę przygotowało zaskakujące i często nie prezentowane nigdy wcześniej aranżacje swoich utworów.

Podobnie będzie podczas wieńczącego trasę koncertu w Żywcu, na który bilety sprzedały się w mgnieniu oka. Na scenie w amfiteatrze pod Grojcem po raz ostatni zobaczymy Męskie Granie Orkiestra w tegorocznym składzie. Grupa, na czele której stoją w tym roku Brodka, Organek i Rogucki, zaprezentuje autorskie, odważne wersje klasyków polskiej muzyki (m.in. Tilt, Manaam, Myslovitz, Hey) i ostatni raz na żywo wykona "Nieboskłon", tętniący energią hymn trasy.

Startujemy w sobotę o 16. Na kultura.gazeta.pl będziecie mogli oglądać streaming finałowego koncertu Męskie Granie 2016 w Żywcu.

Liderów Męskie Granie Orkiestra będzie można też zobaczyć w ich odrębnych projektach. Piotr Rogucki z zespołem Coma rozgrzeje publiczność intrygującymi utworami z płyty "2005 YU55" i starszymi piosenkami, zawsze z pasją wyśpiewywanymi przez publiczność. Brodka ujawni swoje bardziej rockowe oblicze prezentując nowe, mocniejsze aranżacje przebojów z "Grandy" i "Clashes", a podczas występu zespołu Organek sceną zawładną potężne, gitarowe brzmienia, doprawione stylowym bluesem.

Ważnym wydarzeniem wieczoru będzie projekt specjalny OBYWATEL GC 2.0, czyli muzyczny hołd dla twórczości Grzegorza Ciechowskiego. Kompozycje artysty zawsze cechowały się odwagą i innowacyjnością i takie też będą ich nowe aranżacje autorstwa Andrzeja Smolika. Zaśpiewają je wokaliści młodszego pokolenia: Mela Koteluk, Błażej Król, Skubas i Piotr Rogucki.

Na potężny zastrzyk energii mogą liczyć fani GrubSona. Artysta wyrósł z hip-hopowej konwencji, ale jego muzyczne zainteresowania sięgają znacznie szerzej, a pełne emocji i ciekawych spostrzeżeń teksty potrafią zmusić do refleksji.

Muzyczne eksperymenty i poszukiwania nowych brzmień wyróżniają także Fisza Emade i Tworzywo. Bez względu jednak na to czy ich utworom bliżej do hip-hopu, elektroniki czy brzmieniom house'owym, zawsze cechuje je najwyższa jakość, emocje i zaangażowanie.

Niezwykłą mieszankę stylów na dużej scenie uzupełni KAMP!, prezentujący elektroniczne brzmienia na światowym poziomie. Grupa potrafi zaskoczyć różnymi wcielaniami, od tanecznych, melodyjnych utworów do melancholijnych i nastrojowych kompozycji.

W sobotę bądźcie z nami!