Męskie Granie 2020 zagra w nowej formule. Ale tradycyjnego hymnu nie odpuści

Singiel promujący nową edycję Męskiego Grania to już świecka tradycja. W tym roku festiwal nie może odbyć się w tradycyjnej formie, ale organizatorzy nie zamierzają z tego powodu zrezygnować z wydania utworu. Nową piosenkę usłyszymy 1 lipca.

Męskie Granie to jedna z najpopularniejszych imprez muzycznych w Polsce, która przez 10 lat istnienia zdążyła zyskać grono wiernych miłośników. Zdobycie biletów jest z roku na rok coraz trudniejsze, chociaż koncertów i wejściówek przybywa. Niestety, z powodu epidemii koronawirusa, jedna z najgłośniejszych tras koncertowych w Polsce nie może odbyć się w tradycyjnej formie.

 >>> Krzysztof Zalewski zaprasza na koncert #zrównoważonyprzeznaturę. Solo act prosto z Żywieczczyzny <<<

Męskie Granie 2020. Niedługo usłyszymy nowy hymn

Utwory takie jak "Elektryczny", "Wataha" czy "Początek" stały się przebojami, na które później - by usłyszeć je na żywo - czekali ci, którym niemal cudem udało się zdobyć wejściówki na wakacyjne koncerty. I pomimo tego, że trasa w tym roku musiała przenieść się do sieci, my i tak dostaniemy nowy singiel, który wykona świeży skład Męskie Granie Orkiestry.

Dorota Nowakowska, przedstawicielka sponsora Męskiego Grania, przekazała mediom:

Ze względu na koronawirusa nie mogliśmy zorganizować jedenastej edycji Męskiego Grania tak, jak byśmy chcieli. Wiemy jednak, że tysiące fanów co roku czekają na singiel wykonywany przez Męskie Granie Orkiestra, dlatego uznaliśmy, że nie możemy zrezygnować z tego elementu. Dodatkowo postanowiliśmy odpowiedzieć na prośby miłośników trasy i udostępnić im treści z ubiegłych lat – wszystko w interaktywnej formule Studia Ż. To jednak nie koniec niespodzianek, już wkrótce ujawnimy kolejne.

Premiera nowego singla i ogłoszenie tegorocznego składu Męskie Granie Orkiestra odbędzie się 1 lipca.

Wcześniej, bo już 13 czerwca, odbędzie się pierwsze ze spotkań z Męskim Graniem w Studiu Ż. Wydarzenie poprowadzi Katarzyna Nosowska, która razem ze swoimi gośćmi będzie wspominać poprzednie edycje. Pojawią się Wojciech Waglewski, Smolik, Brodka oraz Krzysztof Zalewski.

O godzinie 19.00 w sobotę na Facebooku i na kanale YouTube Męskiego Grania odbędzie się premiera nowego formatu, gdzie widzowie będą mogli wchodzić w interakcję z artystami. Już teraz wiemy, że to spotkanie zostanie poświęcone supergrupie Orkiestra Orkiestr, którą utworzyli muzycy występujący w dziesięciu poprzednich singlach promujących trasę. Następne Studio Ż startuje 20 czerwca.

Męskie Granie po raz pierwszy ruszyło w 2010 roku, pierwszym dyrektorem artystycznym został Wojciech Waglewski. Wyłącznym sponsorem Męskiego Grania jest marka Żywiec. W ciągu 10 lat w ramach tras koncertowych na scenach w wielu miastach Polski można było zobaczyć i posłuchać takich artystów jak: Katarzyna Nosowska, Monika Brodka. O.S.T.R., Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski, Leszek Możdżer, Zbigniew Wodecki Mitch & Mitch, Cool Kids of Death, Mela Koteluk, Krystyna Prońko, Halina Frąckowiak, Lech Janerka czy Lao Che.

Więcej o: