Singiel Męskiego Grania to już świecka tradycja. Fani najlepiej rozgryźli ten fenomen

Choć Męskie Granie 2020 będzie musiało obyć się bez plenerowych koncertów, my i tak dostaniemy od Męskie Granie Orkiestra nowy letni singiel. Ten ma się pojawić z początkiem lipca i jedno jest pewne już teraz: wywoła spore poruszenie. Wystarczy spojrzeć, co się działo w komentarzach pod poprzednim hymnem.

Wydanie nowego singla Męskiego Grania to co roku bardzo emocjonująca chwila. Kiedy latem w 2019 roku w sieci zadebiutowała piosenka "Sobie i Wam", trudno było nie zauważyć, że słuchacze reagują bardzo żywo, a ich opinie są czasem skrajne. I tak jest już od ponad 10 lat - to ewenement niemal socjologiczny.

Zobacz też: Męskie Granie rusza ze Studiem Ż. Kasia Nosowska na żywo przepyta wyjątkowych gości >>

Nowy singiel Męskiego Grania: "Rok temu było lepiej" vs. "Wchodzi jak zimna vodka"

Z okazji jubileuszowej, 10. edycji Męskiego Grania, powstała pod okiem Kasi Nosowskiej piosenka "Sobie i Wam". Od ubiegłego roku zebrała 38 mln wyświetleń - to tak, jakby każdy w Polsce jej posłuchał chociaż raz. I wystarczy poczytać, co takiego napisali pod teledyskiem słuchacze, żeby zrozumieć, jak mocno instytucja letniego hymnu wpisała się w polską popkulturę.

 

Reakcje były intensywne. Od tych pozytywnych poczynając: "W trzy i pół minuty opowiedzieli rzeczywistość", "Dzwonili z NASA, że kosmos roz***o", "Dziękujemy pięknie Pani Nosowska za cudowny tekst", "Dobra Polska muza bez tandety, golizny, plastiku. Brawo", "Kiedy widzę Waglewskiego, Nosowską i ekipę Męskiego Grania to przywraca mi wiarę w Polską muzykę", "A ta cała Kaśka, ona śpiewa tak lekko, bez żadnego wysiłku. Jest galaktyczna, a panowie wcale nie gorsi. Brawo, brawo, brawo", "Legendarna Nosowska, genialny Zalewski, ciekawy Organek. A tu rozpierdziel robi jakiś Igo, którego widzę pierwszy raz na oczy. Jestem pod wrażeniem jego wokalu!", "Myślałem, że genialna muzyka to ta z 2018. Niestety myliłem się, 2019 mistrzostwo, wszyscy są wspaniali, ale Katarzyna to klasa sama w sobie", "Muzyka dla ludzi z gustem", "Jest jeden zasadniczy problem tej piosenki - jest za krótka". Ten komentarz chyba podsumowuje najlepiej:

Kocham te 'projekty'. Męskie Granie rządzi

Oczywiście nie zabrakło też tych niezadowolonych: "Sezon na: 'Zeszłoroczna piosenka Męskie Granie była lepsza, uważam za otwarty!'", "Fajna ta piosenka, taka nienajlepsza", "Singiel jak dla mnie najsłabszy od lat, ale ekipa mega mocna", "Nic w niej męskiego, żadnych riffów, zero pazura", "Wszystko super tylko mam dość tego uuuuooo Zalewskiego co po chwilę. Mógł se darować" czy też głos środka: "Czy 'Początek' rzeczywiście lepszy? Polecam przesłuchać 10 razy i nie będziecie już tacy pewni. 'Życzymy sobie i Wam, by nas było stać na święty spokój. Szczęścia ile się da, miłości w bród, mądrych ludzi wokół' - kapitalne przesłanie na 10. urodziny MG. Dla mnie 'Sobie i Wam' podnosi poprzeczkę".

Fenomen Męskiego Grania

Słuchacze sami najlepiej podsumowali fenomen corocznych singli: "Jak co roku, pierwsze wrażenia mieszane, ale to Męskie Granie. Wchodzi jak zimna vodka, powoli, kieliszek po kieliszku. Więc i ta wersja da radę", "Fenomen Męskiego Grania: Słyszysz pierwszy raz i myślisz 'no słabo, w zeszłym roku było lepiej'. Słuchasz 50. raz i myślisz 'o matko, najlepsze Męskie Granie ever'. I tak co rok. Więc życzmy sobie i wam, żeby tak było co rok".

Nic też dziwnego, że zarówno pod "Sobie i Wam", jak i "Początkiem" można było przeczytać: "Matko, idealny utwór na Eurowizję. Piękny, mądry tekst, a wykonanie jeszcze lepsze. Naprawdę wielkie gratulacje". Nie powinno nas więc dziwić, że ludzie czekają w napięciu na następnego singla: "Już nie mogę się doczekać wersji 2020", "Teraz czekamy na piosenkę Męskie Granie 2020".

Nowy singiel trafi do sieci już 1 lipca. Zanim to nastąpi, spotkamy się z ekipą Męskiego Grania w Studiu Ż - Kasia Nosowska poprowadzi spotkania, z artystami, którzy przez ostatnich 10 lat tworzyli najbardziej charakterystyczną kroczącą trasę koncertową. Pierwsza interaktywna transmisja, w trakcie której będzie można zadawać pytania gościom, odbędzie się już 13 czerwca, będzie ją można śledzić na Facebooku i kanale YouTube Męskiego Grania i na Gazeta.pl.

Sponsorem Męskiego Grania jest Żywiec.

Studio Ż /Studio Ż / Męskie Granie 2020

Więcej o: