Jak lato, to singiel Męskiego Grania. Tych przebojów długo nie zapomnimy

"Ja nie chcę iść pod wiatr, gdy wieje w dobrą stronę..." - wystarczy przeczytać te słowa i melodia sama wpada do głowy. Dzięki artystom stojącym za Męskim Graniem i corocznymi singlami ten projekt to prawdziwa maszyna do tworzenia letnich hitów. Wspominamy te numery, które najbardziej zapadły szerokiej publiczności w pamięć.
Zobacz wideo

Męskie Granie od ponad dekady budzi wielkie emocje wśród miłośników polskiej muzyki. Nowatorskie interpretacje i reinterpretacje, muzyczne zderzenia stylów, doświadczeń i pokoleń, znani i lubiani wykonawcy - właśnie za to setki tysięcy osób pokochały MG. Ten projekt to też tradycje, takie jak wypuszczany co roku na wakacje promocyjny singiel w wykonaniu Orkiestry Męskiego Grania. W oczekiwaniu na najnowszy kawałek sięgamy wspomnieniami do tych, które w poprzednich latach rozgrzewały nas szczególnie mocno.

Zobacz też: Męskie Granie rusza ze Studiem Ż. Kasia Nosowska na żywo przepyta wyjątkowych gości >>

Lewa ręka, sny pochowane na strychu i najlepsze życzenia. Przeboje Męskiego Grania

Rok 2014 przyniósł w Męskim Graniu rewolucję. W miejsce funkcji dyrektora artystycznego, którą pełnili kolejno Wojciech Waglewski, Kasia Nosowska i Adam Ostrowski, pojawiła się koncepcja Orkiestry Męskiego Grania. Na pierwszy ogień jako szef Orkiestry poszedł Andrzej Smolik, z którym współpracowała nie byle jaka ekipa: Monika Brodka, Dawid Podsiadło, Olaf Deriglasoff, Piotrek "Emade" Waglewski, Michał Sobolewski, Krzysztof Zalewski, Michał "Fox" Król, Miłosz Pękała oraz Łukasz Korybalski. Brodka i Podsiadło wyśpiewali tekst napisany przez Kasię Nosowską, a zespół zagrał muzykę Smolika... i tak narodził się "Elektryczny", który porywa tłumy do dziś.

 

Kolejny ogromny przebój ze stajni Męskiego Grania narodził się w roku 2016, kiedy stery nad Orkiestrą Męskiego Grania sprawował Tomasz Organek. Siły połączyli wtedy artyści o mocno różniących się muzycznych wrażliwościach: Organek, Dawid Podsiadło i Adam "O.S.T.R." Ostrowski. Ich spotkanie zaowocowało utworem "Wataha", łączącym w sobie wszystko to, co panowie mają w sobie najlepszego. Rockowy klimat, pulsująca perkusja, mocne głosy i rapowa wstawka rozkochały w sobie miliony słuchaczy, a żywiołowo wykrzykiwane hasło "I mocniej znów chce się żyć" było mottem lata 2016.

 

Żaden singiel Męskiego Grania nie poniósł się tak szerokim echem jak ten sprzed dwóch lat. To chyba nie przypadek, że Dawid Podsiadło na pokładzie oznacza murowany hit, a już na pewno do spółki z Krzysztofem Zalewskim i Kortezem, obdarzonym głębokim niczym Rów Mariański głosem. Nagrany przez to trio "Początek" do dziś zebrał na YouTube ponad 100 mln wyświetleń i komentarze z całego świata. Nie ma tutaj czego reklamować - po prostu posłuchajcie:

 

Publiczność doceniła również zeszłoroczny singiel promujący Męskie Granie. Do gry w MGO powrócili Kasia Nosowska, Organek i Krzysztof Zalewski - dodatkowej mocy temu składowi dodał charyzmatyczny Igor Walaszek, znany z duetu Bass Astral x Igo. Na 10. urodziny Męskiego Grania powstała piosenka "Sobie i Wam" z celnymi życzeniami, których spełnienie przydałoby się każdemu: "by nas było stać na święty spokój, szczęścia, ile się da, miłości w bród, mądrych ludzi wokół". Nic dziwnego, że tekst Nosowskiej spodobał się słuchaczom (szczególnie że wyśpiewały go tak charakterystyczne głosy). 

 

Męskie Granie w tym roku nieustraszone. Nowy singiel na początku lipca

Premiera piosenki, która będzie promować Męskie Granie w te wakacje, odbędzie się 1 lipca. 11. edycja imprezy została przeniesiona do sieci, co wcale nie oznacza, że zabraknie muzycznych wrażeń. 13 czerwca o 19:00 ruszy pierwsze spotkanie z serii Studio Ż. Kasia Nosowska ugości Wojciecha Waglewskiego, Smolika, Brodkę oraz Krzysztofa Zalewskiego, z którymi porozmawia o supergrupie Orkiestra Orkiestr, utworzonej przez muzyków występujących w dziesięciu poprzednich singlach promujących trasę. Transmisję z ich spotkania obejrzycie na Gazeta.pl, Facebooku oraz na kanale YouTube Męskiego Grania.

Sponsorem Męskiego Grania jest Żywiec.