Brodka o udziale w Męskim Graniu. "Przy Organku i Roguckim musiałam poczuć się bardziej męsko"

Monika Brodka dwukrotnie znalazła się w składzie Męskie Granie Orkiestra. Jak zażartowała w Studiu Ż rok temu, zgoliła głowę na łyso po to, by lepiej jej się pracowało z Piotrem Roguckim i Tomaszem Organkiem przy "Nieboskłonie".

Tekst pierwotnie ukazał się w 2020 roku, został zaktualizowany. Brodka jest jedną z gwiazd tegorocznej trasy Męskiego Grania.

Monika Brodka razem z Tomaszem Organkiem i Piotrem Roguckim zaśpiewała utwór "Nieboskłon", który promował sponsorowane przez Żywca Męskie Granie w 2017 roku. Wokalistka przy okazji wspominania tamtej przygody wyznała, że było to dla niej wymagające zadanie z kilku różnych powodów. Wyjaśniła je Kasi Nosowskiej w Studiu Ż w 2020 roku.

Zobacz wideo Męskie Granie poszerza muzyczne horyzonty. Tych artystów warto mieć na oku

Dlaczego Monika Brodka zgoliła głowę na Męskie Granie?

"Nieboskłon" był drugim hymnem, przy którym pracowała Monika Brodka. Pierwszy z nich, "Elektryczny", powstał w ramach współpracy z Kasią Nosowską, Andrzejem Smolikiem, Olafem Deriglasoffem, Michałem Sobolewskim, Emade i Dawidem Podsiadło. Przy kolejnej piosence Brodka musiała współpracować z tylko z dwoma muzykami, jednak takimi, którzy mają silne osobowości i są liderami zespołów.  - Ty jesteś taką hardą osobą, która dokładnie wie, czego chce. Czy czułaś jakikolwiek rodzaj dyskomfortu, będąc z dwoma dodatkowymi ego w towarzystwie? - zapytała Kasia Nosowska podczas pierwszego posiedzenia w Studio Ż. Na co Monika odpowiedziała żartobliwie:

No musiałam zgolić głowę wtedy. Po to, żeby poczuć się bardziej męska. Ta edycja była dla mnie właśnie o tyle trudniejsza, że spotkałam się z właśnie takimi rockmenami na scenie. Musieliśmy wspólnie stworzyć utwór i się w tym odnaleźć.

- Dla mnie to też był sprawdzian kompromisu, na który mogę pójść, żeby czuć się sobą w tym utworze, a jednocześnie sprostać zadaniu stworzenia hymny Męskiego Grania. Bo zawsze musi być taki energetyczny, w cudzysłowie mówiąc, "stadionowy", żeby ludzie mieli ochotę podnieść ręce do góry i się wspólnie pobujać. Nie było tak łatwo przy pracy nad tym singlem, ale udało się nam wypracować kompromis i się w tym odnaleźć - rozwinęła myśl.

 

Przy okazji Kasia Nosowska wyjawiła, że co roku odbywa się specjalny "casting" na najlepszy tekst do hymnu Męskiego Grania. Dodała, że ona sama napisała kilka wersji słów do "Nieboskłonu" i przegrała w tamtym wyścigu. Dodajmy, że główny album z Męskiego Grania z 2017 roku zdobył status platynowej płyty, o oznacza, że sprzedało się 30 tys. krążków.

"Nieboskłon" ma dziś prawie 27 mln odtworzeń na YouTubie, a w komentarzach pod klipem widać, że ludzie ciągle lubią do niego wracać. - Czy pomimo tego, że jest już maj 2020, ktoś nadal słucha tego świetnego kawałka? - zapytał jeden z fanów, na co otrzymał odpowiedzi takie jak: "Cały czas", "Nigdy się nie nudzi" czy "No oczywiście". Rok wcześniej było podobnie. "Kto po dwóch latach słucha?" zapytała fanka, na co posypały się potwierdzenia "słucham codziennie", "To jest po prostu ekstrapiosenka i ta niezwykła solówka Brodki. Ekstra, ekstra, ekstra i jeszcze raz ekstra", "Ja! Najlepszy kawałek z Męskiego Grania". 

Męskie Granie 2021 - jeszcze dwa miasta

W tym roku podczas trasy fani Męskiego grania mogą usłyszeć aż dwa hymny - w piątki "Świt" w wykonaniu Męskie Granie Orkiestra 2020, a w soboty "I ciebie też, bardzo" wykonywany przez Darię Zawiałow, Vito Bambino i Dawida Podsiadłę.

 

W rozmowie z Gazeta.pl członkowie Męskie Granie Orkiestra 2021 mówili, że praca nad utworem była "wymagająca i superprosta jednocześnie".

W tym roku czekają nas jeszcze cztery koncerty:

  • 20 sierpnia - Poznań, Park Cytadela: Męskie Granie Orkiestra 2020, Zalewski, Maria Peszek, Vito Bambino, Kaśka Sochacka
  • 21 sierpnia - Poznań, Park Cytadela: Męskie Granie Orkiestra 2021, Organek, król, Muchy, Baasch
  • 27 sierpnia - Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem: Męskie Granie Orkiestra 2020, Dawid Podsiadło, Kwiat Jabłoni, WaluśKraksaKryzys, Bluszcz
  • 28 sierpnia - Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem: Męskie Granie Orkiestra 2021, Zalewski, Ralph Kaminski, Natalia Przybysz, Kaśka Sochacka

Ten ostatni będzie transmitowany online, będzie go można zobaczyć w Gazeta.pl.

Więcej o: