Premiera singla promującego Męskie Granie od lat cieszy się olbrzymim zainteresowaniem miłośników polskiej muzyki. Do tej pory hymny trasy wykonywali m.in.: Dawid Podsiadło, Wojciech Waglewski, Katarzyna Nosowska, O.S.T.R., Brodka, Tomasz Organek oraz Krzysztof Zalewski. Specjalnie na tegoroczną edycję przygotowany został zupełnie nowy utwór, którego premiera odbędzie się 1 lipca o godzinie 19 na Facebooku i YouTube Męskiego Grania oraz na Gazeta.pl. Wtedy też ujawniony zostanie skład Męskie Granie Orkiestry 2020, który zagości zaraz potem w Studiu Ż.
Zobacz też: Studio Ż. "Męskie Granie to nie jest odcinanie kuponów. To wejście do świata, do którego nie mamy wstępu" >>
– 11. edycja trasy Męskie Granie jest inna od pozostałych, ale nie tylko ze względu na panującą na świecie sytuację – mówi Dorota Nowakowska, kierownik marki Żywiec. – Po 10 latach jesteśmy gotowi na nowe otwarcie. Mimo że nie odchodzimy od tego, za co fani kochają trasę, do udziału w tegorocznej orkiestrze zaprosiliśmy muzyków, których pewnie nie każdy się spodziewa. Już 1 lipca wszystko stanie się jasne, zapraszamy na premierę! – dodaje Nowakowska.
Singiel i teledysk zostaną zaprezentowane na Facebooku i YouTube trasy oraz na Gazeta.pl o godzinie 19.00. Następnie zespół pojawi się w kolejnym odcinku Studia Ż prowadzonym przez Katarzynę Nosowską. W poprzedniej odsłonie Studia prowadząca tajemniczo zapowiedziała, że w MGO pojawią się trzy silne babki - ptaszki ćwierkają, że na nich nie koniec. Organizatorzy Męskiego Grania wyłożą wszystkie karty na stół już niebawem.
Studio Ż to odpowiedź na prośby fanów Męskiego Grania, którzy chcą powracać do zapisów wcześniejszych koncertów. W internetowym formacie Kasia Nosowska wraz z gośćmi wspomina poprzednie edycje. Formuła Studia Ż jest interaktywna, dzięki czemu miłośnicy projektu mogą wchodzić w interakcję z zaproszonymi artystami. Do tej pory na kanapach u Nosowskiej gościli m.in. Krzysztof Zalewski, Wojciech Waglewski, Monika Brodka i Igo.