Daria Zawiałow, Król oraz Igo opowiadają o pracy na "Świtem"!

Za nami długo wyczekiwana premiera singla promującego tegoroczne Męskie Granie. Chwilę po 19.00 zgromadzeni przed ekranami widzowie zobaczyli teledysk do utworu "Świt", który został już 11 hymnem trasy. Utwór nagrała MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA 2020, którą stworzyło trzech młodych i niezwykle charyzmatycznych artystów: Daria Zawiałow, Król oraz Igo. Muzycy pojawili się wczoraj także w prowadzonym przez Katarzynę Nosowską Studiu Ż, gdzie opowiedzieli o pracy nad singlem.

Zaczęło się od rozmowy o powołaniu do orkiestry. Daria zdradziła, że właściwie nie miała chwili zawahania i zgodziła się od razu, nie znając jeszcze pozostałych członków składu. Król, mimo bycia prawdziwym weteranem trasy, na której pojawiał się z wieloma projektami, przyznał, że bił się z myślami, czy podoła takiej odpowiedzialności. Na szczęście dla fanów wydarzenia – zgodził się przyjąć zaproszenie i dołączył do MGO. Ostatni z członków tegorocznego zespołu, Igo, znalazł się w składzie orkiestry drugi raz z rzędu, co określił jako „prezent” za to, że spodobał się wymagającej publiczności Męskiego Grania.

Zawiałow, Igo i Król wyjawili również kulisy pracy nad singlem. Przyznali, że pierwszy zarys utworu powstał w dwie godziny w studiu u Olka Świerkota. Później jeszcze poprawiali tekst i eksperymentowali z muzyką, ale wypracowany wtedy singiel pozostał. Co ciekawe, Król żartobliwie przyznał, że idąc do studia mieli poczucie, że nie potrzebują producenta i zrobią wszystko sami. Na miejscu okazało się jednak, że wkład Świerkota był nie do przecenienia.

Cała trójka opowiedziała również o swojej dotychczasowej przygodzie z Męskim Graniem. Król podkreślał, że bardzo podoba mu się panująca na trasie równość – brak podziałów artystów na znanych i mniej znanych. Na backstage’u trasy mieszają się bowiem muzycy pochodzący z różnych środowisk, którzy w „normalnych” warunkach prawdopodobnie nigdy by się nie spotkali. Dla Darii Zawiałow esencją projektu jest natomiast kontakt z publicznością, którą określiła jako „wspaniałą i zaangażowaną”. Igo, który debiutował na Męskim Graniu na Scenie Ż, opowiadał, że ta mała scena może być katapultą do robienia wielkich rzeczy. Po jego fenomenalnym koncercie w Żywcu w 2018 roku wspólnie z Bass Astral trafił przecież do MGO 2019 i teraz do MGO 2020.

Singiel to jednak nie jedyna niespodzianka dla fanów projektu. Artyści ujawnili wczoraj, że 8 sierpnia odbędzie się online’owy koncert w Żywcu. Specjalnie na to wydarzenie MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA stworzy dedykowany set. Tego dnia wystąpią także inni muzycy, którzy ujawnieni zostaną już niebawem.