Błażej Król - kim jest nowy członek Męskiego Grania? [Instagram, Płyty]

Do ekipy Męskiego Grania dołączył Błażej Król. Muzyk, używający swojego nazwiska jako pseudonimu artystycznego, razem z Darią Zawiałow i Igo wykonuje utwór "Świt". Kim jest Król? Jak wyglądała jego muzyczna kariera? Co powinniśmy wiedzieć o nowym członku Orkiestry Męskiego Grania?

W sieci zadebiutował najnowszy singiel Męskiego Grania. Z powodu pandemii koronawirusa coroczne koncerty Męskiego Grania się nie odbędą. Fani wydarzenia mogą jednak posłuchać tegorocznego singla. Kim jest Błażej Król? Jego żona, Instagram, koncerty - przedstawiamy najważniejsze informacje.

 

Błażej Król - Męskie Granie - życiorys

Błażej Król urodził się w 1984 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Król był członkiem oraz założycielem zespołu Kawałek Kulki. W zespole odpowiadał za śpiew oraz dźwięki gitary elektrycznej. Zespół ma na koncie dwa albumy studyjne: debiut "Kawałek Kulki" z 2007 r. oraz "Noc poza domem/error" z 2010 r. Muzykę zespołu najłatwiej scharakteryzować jako alternatywny rock.

W latach 2011-14 wraz z Maurycym Kiebzakiem-Górskim współtworzył duet UL/KR. Ich debiutancki album z 2012 "UL/KR" spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. W rankingu "Gazety Wyborczej" został określony "Polską Płytą Roku".

W 2014 r. muzyk rozpoczął swoją solową karierę wydając debiutancki album "Nielot". W solowej karierze muzyk posługuje się swoim nazwiskiem jako pseudonimem artystycznym.

Król był dwukrotnie nominowany do paszportów polityki. W 2019 r. zwyciężył w kategorii muzyka popularna.

Błażej Król - Instagram, żona

Żoną Błażeja Króla jest Iwona. Para współtworzy duet muzyczny o nazwie Lauda. Swoją debiutancka płytę "Gennin" wydali w 2016 r. nakładem wytwórni Latarnia Records. Muzyka małżeństwa odchodzi od tego, do czego przyzwyczaił nas Król. Zamiast alternatywnego rocka możemy spodziewać się eksperymentów z muzyką elektroniczną.

 

Król prowadzi swojego własnego Instagrama, na którym zgromadził 11 tys. obserwujących.

Błażej Król - dyskografia - płyty

Do tej pory Błażej Król w swojej karierze solowej wydał cztery płyty:

  • "Nielot" (2014)
  • "Wij" (2015)
  • "Przez sen" (2016)
  • "Przewijanie na podglądzie" (2018)
  • "Nieumiarkowania" (2019)

Z zespołem kawałek Kulki nagrał dwa albumu:

  • "Kawałek Kulki" (2007)
  • "Noc poza domem/error" (2010)

Błażej Król w duecie UL/KR wydał następujące płyty:

  • "UL/KR" (2012)
  • "Ament" (2013)
Zobacz wideo Przepis na eurowizyjny sukces? "Wyślijcie Męskie Granie Orkiestrę" [Pokultura odc. 43]
Więcej o: