Nadszedł "Świt" i w niecałą dobę nabił pół miliona. "Wejście Igora jak petardy w sylwestrową noc"

"Świt" dał fanom Męskiego Grania zielone światło do rozpoczęcia lata. Nie minęły 24 godziny od premiery teledysku do tegorocznego singla Męskie Granie Orkiestry, a na liczniku widnieje już ponad 600 tys. wyświetleń. Miłośnicy MG żywo wypowiadają się na temat utworu w komentarzach.
Zobacz wideo

"Świt" to owoc współpracy Darii Zawiałow, Króla i Igo. Wspólnie napisali tekst oraz – wraz z Olkiem Świerkotem – skomponowali muzykę. Za produkcję utworu odpowiada Świerkot do spółki z Andrzejem Smolikiem. Teledysk wyreżyserował Daniel Jaroszek, utalentowany reżyser młodego pokolenia, od lat współpracujący z najlepszymi polskimi muzykami. Od debiutu klipu na YouTube 1 lipca słuchacze nabili ponad 600 tys. wyświetleń, zaś w komentarzach płynie potok ciepłych słów.

"Tylko świt może zwyciężyć z ostrym cieniem mgły!"

Na jedenastą, domową edycję Męskiego Grania organizatorzy obiecali "odświeżenie" Męskie Granie Orkiestry i zaprosili do niej artystów, którzy niejako "wychowali się" na trasie. Internauci szczerze chwalą ten pomysł i piszą m.in.: "Super! Fajnie, że odświeżony skład. Będzie hicior!", "Jaka miła niespodzianka w postaci Króla", "Pan Igo coraz bardziej mi imponuje - jest ogień! A już połączenie Darii i Igo w jednym utworze - majstersztyk".

 

Fani nie ukrywają, że "Świt" wciąga i muzycznie, i wizualnie - trudno go przesłuchać tylko raz i skończyć zabawę. W jednym z komentarzy czytamy: "Świetny kawałek, wykonanie i teledysk. A światło to już megasuper. Rytmicznie idealna jako tło do pisania i tworzenia. Coś czuję, że będę zapętlać. Uwaga, kolejne odsłuchanie i nowe perełki audiowizualne odnalezione!". "Dobra już, wystarczyło mi 20 razy i mi się podoba. Fajna robota, pozdrawiam całe Męskie Granie" - podsumował ktoś inny. 

"Tylko świt może zwyciężyć z ostrym cieniem mgły!" - żartuje słuchacz, zaś kolejny obrazowo dodaje: "Bardzo dobre i elektryzujące. Wejście Igora jak petardy w sylwestrową noc". Komentującym nie umknęła świeżość i lekkość, którą niesie ze sobą "Świt". Najlepsze podsumowanie? "Fajna piosenka. Warto było czekać na wakacje".

Męskie Granie 2020. Przed nami koncert w Żywcu

Wspomniane wakacje przyniosą miłośnikom MG coś jeszcze oprócz singla. Członkowie Męskie Granie Orkiestry 2020 ujawnili w trzecim odcinku Studia Ż, że 8 sierpnia zorganizowany zostanie koncert Męskiego Grania w Żywcu. Tradycyjnie obejrzymy go na żywo w internecie. Jak stwierdził Król: "Wszystko będzie tak samo, tylko inaczej". Podczas wydarzenia tegoroczna orkiestra wykona dedykowany muzyczny set, tradycyjnie wypełniony coverami polskich przebojów. Pojawią się również inni artyści - cały line-up imprezy zostanie ujawniony niebawem.

– Wciąż nie możemy odżałować, że ze względu na panującą epidemię nie spotkamy się na trasie ze wspaniałymi polskimi artystami oraz tysiącami miłośników projektu – mówi Dorota Nowakowska, Kierownik marki Żywiec. – Od 10 lat przemierzamy Polskę, pokazując, jak bogata i niebanalna jest nasza rodzima muzyka. Mamy jednak nadzieję, że nowy singiel i specjalny koncert w Żywcu osłodzą fanom brak regularnej trasy! – dodaje Nowakowska.

Więcej o: