"Igo wszedł na bit jak Magda Gessler do restauracji". Dzisiaj Męskie Granie gra w Żywcu, oglądaj na Gazeta.pl

"Świt" nastał kilka tygodni temu - nowy hymn Męskiego Grania pojawił się, mimo że w tym roku ze względu na pandemię nie udało się zorganizować pełnej trasy. Na tym nie koniec, bo dzisiaj Daria Zawiałow, Król, Igo i spółka na pewno dadzą czadu w Żywcu. Wy będziecie mogli obejrzeć to wyjątkowe widowisko w waszych domach.

Na scenie w Żywcu pojawią się m.in. Nosowska, Dawid Podsiadło oraz MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA 2020 w składzie: Daria Zawiałow, Król oraz Igo. Ostatnia trójka z pewnością zaśpiewa "Świt" - oficjalny singiel tegorocznej edycji. Utwór to owoc współpracy Darii Zawiałow, Króla i Igo. Wspólnie napisali tekst oraz - wraz z Olkiem Świerkotem - skomponowali muzykę. Za produkcję utworu odpowiadają Świerkot i Andrzej Smolik. Teledysk wyreżyserował Daniel Jaroszek, utalentowany reżyser młodego pokolenia, od lat współpracujący z najlepszymi polskimi muzykami.

 

Męskie Granie ciągle zaskakuje. Kochają je nie tylko Polacy

Organizatorzy Męskiego Grania udowodnili, że po dziesięciu edycjach mają patent na to, by nas zaskoczyć. Kiedy przy okazji tegorocznej, jedenastej już odsłony zapowiadali "odświeżenie" MG, chyba nikt nie spodziewał się takiego składu. Zawiałow, Król i Igo stworzyli hymn świeży, nowoczesny, który cieszy się sporą popularnością wśród słuchaczy - i to nie tylko w Polsce!

Chociaż brand manager Grupy Żywiec Dorota Nowakowska mówiła Łukaszowi Kijkowi w "Studiu Biznes", że w najbliższym czasie nie planują organizowania trasy za granicą i zapraszania w ramach Męskiego Grania artystów z innych państw, to chwytliwe piosenki takie jak "Wataha", "Początek" czy "Świt" podobają się także tym, którzy nie znają polskiego. Pod tegorocznym singlem wśród opinii po angielsku można znaleźć choćby taką:

Even if I don't understand, just one word, it's still bloody catchy. Love from Hungary / Chociaż rozumiem tylko jedno słowo, to i tak jest cholernie chwytliwy kawałek. Pozdrowienia z Węgier.

Męskie Granie 2020. Koncert z Żywca online już od 17

"Nasi" fani Męskiego Grania chwalą wykonawców ("Daria i Igo w jednej piosence to petarda. Króla nie znałam, ale się cieszę, że poznałam") i piosenkę: ("Tylko świt może zwyciężyć z ostrym cieniem mgły!", "Bardzo dobre i elektryzujące. Wejście Igora jak petardy w sylwestrową noc"). Igo zebrał zresztą więcej pochwał za swój wokal i niejedna osoba zwraca uwagę na świetne przejście z duetu (początek śpiewają Zawiałow i Król) w tercet. Mój ulubiony komentarz to:

Igo wszedł na bit jak Magda Gessler do restauracji.

To wejście na bit i wiele innych świetnych dźwięków usłyszymy na żywo podczas wyjątkowego koncertu Męskiego Grania w Żywcu, który będzie można oglądać online. - Zależy nam bardzo, żeby oddać te koncertowe emocje, które co roku towarzyszyły trasie Męskiego Grania - mówiła Dorota Nowakowska w rozmowie z Gazeta.pl, zapowiadając wielki finał MG 2020 "z serca Żywca". Jedną z atrakcji będzie nietypowy duet - raper Mata wystąpi razem z Katarzyną Nosowską. Co jeszcze przygotowali organizatorzy? Są bardzo tajemniczy, ale wiemy, że warto czekać!

Transmisja z koncertu w Żywcu rozpocznie się o godz. 17 na Facebooku i YouTube Męskiego Grania. Pokażemy go także na Gazeta.pl - bądźcie z nami!

Zobacz wideo Męskie Granie Orkiestra - niezwykła historia powstania zespołu [Popkultura Extra]
Więcej o: