"Jest to czadowa wersja" - mówił o tym coverze w zeszłym roku Igo. Teraz Męskie Granie wraca na trasę

Kto bardziej tęsknił za koncertami - artyści czy fani? Odpowiedź na to pytanie może być trudna, ale jedno jest bezsprzeczne: po miesiącach przerwy i jedni, i drudzy są przeszczęśliwi, że mogą spotkać się na żywo. Męskie Granie rusza w trasę w nowej formule - w tym roku nie jeden, a aż dwa składy Męskie Granie Orkiestra będą rozgrzewać publiczność.

Co roku fani trasy czekają w napięciu na informację na temat składu Męskie Granie Orkiestra. Kasia Nosowska, Monika Brodka, Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow, Kortez, Smolik. Organek... gdybyśmy mieli wymienić wszystkich artystów, którzy już w niej zagrali, mielibyśmy na liście prawie wszystkie najciekawsze nazwiska polskiej sceny muzycznej. 

Męskie Granie zagra w tym roku w czterech miastach: Krakowie, Warszawie, Poznaniu oraz Żywcu. W każdym mieście są zaplanowane dwa koncerty - w piątkowe wieczory usłyszymy m.in. "Świt" w wykonaniu Męskie Granie Orkiestra 2020, a w soboty nowy hymn nieujawnionego jeszcze składu.

Męskie Granie Orkiestra 2020 powraca. "Wiedzieliśmy, że na tym nie może się to skończyć"

Daria Zawiałow, Igo i król w zeszłym roku, grając koncert w Żywcu w ramach Męskiego Grania, udowodnili, że potrafią porwać publiczność nawet, gdy siedzi przed ekranami komputerów. Zawiałow przyznała, że sytuacja pandemiczna zaskoczyła ich, ale - jak powiedziała w rozmowie z Gazeta.pl podczas koncertu u podnóża góry Żar w sierpniu zeszłego roku - "trzeba było to dźwignąć". I jak oni to dźwignęli! Słuchając np. ich wersji "Bananowego songu" z repertuaru zespołu VOX trudno było nie bujać się przed ekranem.

- Jest to czadowa wersja - mówił Igo, który podsunął pomysł zagrania właśnie tej piosenki reszcie ekipy i trudno nie przyznać mu racji. Oglądając zeszłoroczne wykonanie z Żywca widać zresztą, że także muzycy dobrze bawili się, wykonując ten utwór - Igo z zapałem uderzał pałeczkami w perkusję, a Daria Zawiałow i król skakali po całej scenie.

Zobacz wideo Męskie Granie 2020. Relacja z koncertu

Wiadomo jednak, że nie ma nic lepszego niż koncert na żywo z udziałem publiczności. Fani kochają szaleć pod sceną, a artyści czerpią od nich energię. Podczas czterech wakacyjnych piątków Męskie Granie Orkiestra 2020 powróci, by wyśpiewać nie tylko "Bananowy song", ale także m.in. chwytający za serce utwór "Płoną góry, płoną lasy" i energetyczny "Świt".

Okazuje się, że ten pomysł zrodził się w umysłach organizatora trasy sponsorowanej przez Żywiec jeszcze zeszłego lata. - W tamtym roku ze względu na pandemię odbył tylko jeden koncert, online – bez udziału publiczności. Pomimo braku możliwości zorganizowania trasy czuliśmy, że nie możemy zostawić naszych fanów, chociażby bez namiastki tego, co dotychczas miało miejsce. Dlatego też powołaliśmy Męskie Granie Orkiestra 2020 i oprócz singla artyści przygotowali pełen repertuar orkiestrowy składający się w całości z coverów polskich utworów. Wybierali je członkowie MGO - Daria Zawiałow, Igo i król - wspomina brand manager Grupy Żywiec Dorota Nowakowska. - Kiedy w czasie koncertu w Żywcu usłyszeliśmy je na żywo, wiedzieliśmy, że na tym nie może się to skończyć. Fenomenalne utwory i świetna energia pomiędzy artystami zasługiwały na, to aby obejrzeli je widzowie. To dlatego pełen skład Męskie Granie Orkiestra 2020 zagra w każdy piątek podczas tegorocznej trasy - dodaje.

Kto stworzy Męskie Granie Orkiestra 2021? To ściśle tajne, ale już niedługo

W soboty natomiast usłyszymy zupełnie nowy skład. Kto w tym roku będzie wykonywał hymn trasy, dowiemy się 30 czerwca o 12:00. Trzeba przyznać, że organizatorzy wiedzą, jak to się robi - nazwiska trzymają w ścisłej tajemnicy, poznamy je dopiero w momencie premiery teledysku. Niektórych artystów już jednak znamy - line-up w tym momencie prezentuje się tak:

  • 6 sierpnia - Kraków, Muzeum Lotnictwa: Męskie Granie Orkiestra 2020, Dawid Podsiadło, król, Jarecki, Bluszcz
  • 7 sierpnia - Kraków, Muzeum Lotnictwa: Męskie Granie Orkiestra 2021, Organek, Daria Zawiałow, Baasch, WaluśKraksaKryzys
  • 13 sierpnia - Warszawa, Tor Służewiec: Męskie Granie Orkiestra 2020, Artur Rojek, król, Kasia Lins, Niemoc + goście
  • 14 sierpnia - Warszawa, Tor Służewiec: Męskie Granie Orkiestra 2021, Brodka, Ralph Kaminski, Zdechły Osa, Shyness!
  • 20 sierpnia - Poznań, Park Cytadela: Męskie Granie Orkiestra 2020, Zalewski, Maria Peszek, Vito Bambino, Kaśka Sochacka
  • 21 sierpnia - Poznań, Park Cytadela: Męskie Granie Orkiestra 2021, Organek, król, Muchy, Baasch
  • 27 sierpnia - Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem: Męskie Granie Orkiestra 2020, Dawid Podsiadło, Kwiat Jabłoni, WaluśKraksaKryzys, Bluszcz
  • 28 sierpnia - Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem: Męskie Granie Orkiestra 2021, Zalewski, Ralph Kaminski, Natalia Przybysz, Kaśka Sochacka

Bilety jak co roku są niezwykle trudne do zdobycia, ale - tradycyjnie już - ostatni koncert 28 trasy będzie można zobaczyć także online. 28 sierpnia zapraszamy na streaming na żywo na Gazeta.pl.

Więcej o: