Męskie Granie 2021 - skład z Vito Bambino. Kim jest debiutant w MGO?

Vito Bambino to jedyny nowy członek Męskie Granie Orkiestra 2021. Razem z nim hymn tegorocznej trasy śpiewają Dawid Podsiadło i Daria Zawiałow.

Daria Zawiałow już w zeszłym roku zagrała w Męskie Granie Orkiestra, Dawid Podsiadło ma jeszcze większe doświadczenie - wykonywał single "Elektryczny", "Wataha" oraz "Początek". Teraz ta dwójka i debiutant Vito Bambino napisali razem tekst do utworu "I ja ciebie też, bardzo", który będzie można usłyszeć na każdym sobotnim koncercie trasy sponsorowanej przez Żywiec. Utwór skomponowali Bartosz Dziedzic i Aleksander Krzyżanowski.

 

Męskie Granie 2021 - skład trzyosobowy. Vito Bambino dołącza po raz pierwszy

Vito Bambino naprawdę nazywa się Mateusz Dopieralski. Gdy miał dwa lata, przeprowadził się z rodzicami do Niemiec, sam mówi o sobie "Europejczyk". Jest aktorem filmowym - grał niemieckich produkcjach, a także muzykiem - i tę ścieżkę kariery realizuje głównie w Polsce. - Widzę siebie jako mieszkańca świata, ale mam w sobie te polskie korzenie i jestem z nich dumny. Zwłaszcza z tych najfajniejszych cech narodowych, chociaż wiadomo, że są też takie, z których mniej… Ale każdy naród, czy to Polacy, czy Niemcy, czy Francuzi mają swoje wady - mówił w jednym z wywiadów. - Ja podkreślam swoje pochodzenie, mimo że spędziłem tu niewiele czasu. Tu jestem trochę inny i tam też, bo w Niemczech bardziej wychodzą właśnie te moje polskie cechy - dodawał muzyk.

Publiczności do niedawna był znany przede wszystkim z zespołu Bitamina, który zadebiutował w 2013 roku albumem "Listy Janusza" - razem wydali pięć albumów. Ostatnie miesiące to jednak mocny rozwój jego solowej kariery. Choć jego żywioł początkowo to był głównie hip hop, nie ogranicza się. - Wywodzę się z hip-hopu i nadal uważam, że mój rdzeń jest hiphopowy, tylko stopniowo coraz bardziej odchodziłem w kierunku soulu - opowiadał w innej rozmowie i dodawał:

Od razu mówiłem, że moja płyta będzie łączyć różne gatunki. Ciężko jest mi ją opisać, najbliżej byłoby chyba to, co robili Gnarls Barkley.

Mowa o jego solowym albumie zatytułowanym "Poczekalnia", który wydał 25 września 2020 roku.

Vito Bambino znany jest także z udanej współpracy z artystami nie tylko tego gatunku. Pojawił się w utworach takich muzyków jak choćby Paulina Przybysz, Pokahontaz czy Quebonafide, a ostatnio sanah. "Ale jazz!" ma już ponad 53 mln wyświetleń na Youtubie.

 

Razem z Kaśką Sochacką, którą także będzie można usłyszeć na tegorocznej scenie Męskiego Frania, wykonał z kolei "Boję się o ciebie". Jeśli chodzi o życie prywatne, w zeszłym roku Vito Bambino został ojcem. 

Męskie Granie 2021. Vito Bambino, Dawid Podsiadło i Daria Zawiałow w soboty, ale będą też piątkowe koncerty

W tym roku Męskie Granie rusza w trasę z dwiema orkiestrami - zeszłoroczny skład, który z powodu pandemii zagrał jedynie koncert streamowany, bez publiczności, będzie miał szansę przekazać i czerpać energię od publiczności w piątki. Męskie Granie Orkiestra 2021 pojawi się na scenie w soboty.

Zobacz wideo Męskie Granie 2020. Relacja z koncertu

Line-up wgląda tak:

  • 6 sierpnia - Kraków, Muzeum Lotnictwa: Męskie Granie Orkiestra 2020, Dawid Podsiadło, król, Jarecki, Bluszcz
  • 7 sierpnia - Kraków, Muzeum Lotnictwa: Męskie Granie Orkiestra 2021, Organek, Daria Zawiałow, Baasch, WaluśKraksaKryzys
  • 13 sierpnia - Warszawa, Tor Służewiec: Męskie Granie Orkiestra 2020, Artur Rojek, król, Kasia Lins, Niemoc + goście
  • 14 sierpnia - Warszawa, Tor Służewiec: Męskie Granie Orkiestra 2021, Brodka, Ralph Kaminski, Zdechły Osa, Shyness!
  • 20 sierpnia - Poznań, Park Cytadela: Męskie Granie Orkiestra 2020, Zalewski, Maria Peszek, Vito Bambino, Kaśka Sochacka
  • 21 sierpnia - Poznań, Park Cytadela: Męskie Granie Orkiestra 2021, Organek, król, Muchy, Baasch
  • 27 sierpnia - Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem: Męskie Granie Orkiestra 2020, Dawid Podsiadło, Kwiat Jabłoni, WaluśKraksaKryzys, Bluszcz
  • 28 sierpnia - Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem: Męskie Granie Orkiestra 2021, Zalewski, Ralph Kaminski, Natalia Przybysz, Kaśka Sochacka

Ostatni koncert z Żywca będzie można oglądać online, zapraszamy 28 sierpnia na Gazeta.pl.

Więcej o: