Męskie Granie 2021. Dawid Podsiadło - najpopularniejszy piosenkarz młodego pokolenia i gwiazda MGO!

Męskie Granie 2021 rusza pełną parą! Znamy już wykonawców "I ja Ciebie też, bardzo", czyli tegorocznego hymnu Męskiego Grania. Daria Zawiałow, która śpiewała rok temu "Świt" razem z królem i Igo, wystąpiła w tym roku razem z Vito Bambino i Dawidem Podsiadło. Co warto wiedzieć o Dawidzie, który uznawany jest za jednego z najpopularniejszych piosenkarzy młodego pokolenia?

Dawida Podsiadło można uznać za weterana Męskiego Grania. Ma na swoim koncie największe doświadczenie ze wszystkich tegorocznych wykonawców. "I ja Ciebie też, bardzo" to czwarty singiel dla Męskiego Grania, w którym bierze udział. Wcześniej wykonywał przeboje jak "Elektryczny", "Wataha" i "Początek". Kim jest Dawid Podsiadło i, co trzeba wiedzieć o gwieździe Męskie Granie Orkiestra?

 

Męskie Granie 2021. Dawid Podsiadło - kim jest jedna z gwiazd edycji?

Dawid Podsiadło niejednokrotnie nazywany jest największą gwiazdą swojego pokolenia. Urodził się 23 maja 1993 roku w Dąbrowie Górniczej. Popularność przyniósł mu udział w programie "X Factor". W pierwszej edycji show odpadł na drugim etapie eliminacji. Zaledwie rok później, w 2012 roku uczestniczył w przesłuchaniach do kolejnej edycji, którą ostatecznie wygrał. 

Pierwszy album Dawida Podsiadło ukazał się w maju 2013 r. "Comfort and Happiness" już w tydzień po premierze uplasował się na 1. miejscu w zestawieniu OLiS. Jego druga płyta "Annoyance and Disappointment" w szybkim czasie sprzedała się w nakładzie ponad 150 tysięcy egzemplarzy, osiągając tym samym status diamentowej.

Największym dotychczasowym sukcesem okazał się album "Małomiasteczkowy". Jej producentem jest Bartosz Dziedzic. Singiel promujący nową płytę w ciągu pierwszego miesiąca obejrzało niemal 7 mln użytkowników na YouTubie. Aby wesprzeć promocję nowego albumu, Dawid otworzył w centrum Warszawy "małomiasteczkowy" kiosk, w którym osobiście sprzedawał fanom swój album. 

 

Wielokrotnie zdobywał prestiżowe nagrody, w tym "Bursztynowego Słowika", "Paszport Polityki", "Bestsellery Empiku", "Eska Music Awards", czy "Wiktory". Dawid aż 18-krotnie był nominowany do nagrody "Fryderyka", w tym 12. razy wygrał plebiscyt. 

Zobacz wideo Męskie Granie Orkiestra - niezwykła historia powstania zespołu [Popkultura Extra]

Dawid angażuje się też w sprawy społeczne, zwłaszcza te związane z ekologią. Jak podaje portal superbiz.se.pl, gdy w 2019 r. rozgorzały pożary w Australii, artysta postanowił przekazać część dochodów ze sprzedaży biletów na koncerty "Leśna Muzyka" na pomoc zniszczonemu ogniem kontynentowi. Także współpraca reklamowa z bankiem Credit Agricole ma wydźwięk prośrodowiskowy. Inicjatywą, w której bierze udział Dawid Podsiadło jest #mniejplastiku. 

 

Męskie Granie 2021. Wielki powrót trasy koncertowej po rocznej przerwie

Męskie Granie powraca w wielkim stylu! Projekt, który sponsorowany jest przez markę Żywiec. - Mamy nadzieję, że tegoroczny koncert w Żywcu dostarczy miłośnikom Męskiego Grania wielu emocji - mówi Dorota Nowakowska, Kierownik marki Żywiec. - Zależało nam na zachowaniu ducha trasy - to dlatego zaprezentowany zostanie zupełnie nowy program orkiestry, przygotowane zostaną dedykowane wizualizacje, a na scenie zobaczymy doskonałych rodzimy artystów. Szykuje się prawdziwa muzyczna uczta! - dodaje Nowakowska.

Jak wygląda line-up Męskie Granie 2021? 

  • 6 sierpnia - Kraków, Muzeum Lotnictwa: Męskie Granie Orkiestra 2020, Dawid Podsiadło, król, Jarecki, Bluszcz
  • 7 sierpnia - Kraków, Muzeum Lotnictwa: Męskie Granie Orkiestra 2021, Organek, Daria Zawiałow, Baasch, WaluśKraksaKryzys
  • 13 sierpnia - Warszawa, Tor Służewiec: Męskie Granie Orkiestra 2020, Artur Rojek, król, Kasia Lins, Niemoc + goście
  • 14 sierpnia - Warszawa, Tor Służewiec: Męskie Granie Orkiestra 2021, Brodka, Ralph Kaminski, Zdechły Osa, Shyness!
  • 20 sierpnia - Poznań, Park Cytadela: Męskie Granie Orkiestra 2020, Zalewski, Maria Peszek, Vito Bambino, Kaśka Sochacka
  • 21 sierpnia - Poznań, Park Cytadela: Męskie Granie Orkiestra 2021, Organek, król, Muchy, Baasch
  • 27 sierpnia - Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem: Męskie Granie Orkiestra 2020, Dawid Podsiadło, Kwiat Jabłoni, WaluśKraksaKryzys, Bluszcz
  • 28 sierpnia - Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem: Męskie Granie Orkiestra 2021, Zalewski, Ralph Kaminski, Natalia Przybysz, Kaśka Sochacka

Ostatni koncert z Żywca będzie można oglądać online, zapraszamy 28 sierpnia na Gazeta.pl.

Więcej o: