Męskie Granie 2021. Daria Zawiałow zaczynała w "Od przedszkola do Opola", dziś gra w dwóch MGO jednocześnie

W czerwcu Daria Zawiałow wydała świetną płytę "Wojny i noce" i ruszyła w trasę koncertową. Znalazła w tym wszystkim jeszcze czas, by wrócić do ekipy Męskiego Grania i stworzyć Męskie Granie Orkiestrę 2021. Wraz z nią w tym roku muzycznie czarują Dawid Podsiadło i Vito Bambino; tymczasem Daria na scenie występuje także z kolegami, z którymi w roku ubiegłym skomponowała "Świt".

Daria Zawiałow po raz pierwszy została częścią Męskie Granie Orkiestry w zeszłym roku - "Świt" wyśpiewała razem z Igo i Królem. Niestety, z powodu pandemii na żywo ta sztuka udała im się tylko raz, w Żywcu, bez publiczności. Na szczęście to nie był koniec przygody. - Kiedy w czasie koncertu w Żywcu usłyszeliśmy ich na żywo, wiedzieliśmy, że na tym nie może się to skończyć. Fenomenalne utwory i świetna energia pomiędzy artystami zasługiwały na to, aby obejrzeli je widzowie. To dlatego pełen skład Męskie Granie Orkiestra 2020 zagra w każdy piątek podczas tegorocznej trasy - mówi brand manager Grupy Żywiec Dorota Nowakowska.

Zobacz wideo Męskie Granie stawia nie tylko na wielkie gwiazdy. Obok tych artystów nie można przejść obojętnie

Męskie Granie 2021 - skład z Darią Zawiałow. Poprzedni także

A to oznacza, że Daria Zawiałow występuje na każdym z ośmiu koncertów tegorocznej trasy. W Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Żywcu w piątki prezentuje się ze składem Męskie Granie Orkiestra 2020, a w soboty śpiewa "I Ciebie też, bardzo" razem z Dawidem Podsiadło i Vito Bambino. Patrząc, jak bawią się na scenie, trudno zawyrokować, w której ekipie panuje większa energia. Oba składy przejmują władzę nad publicznością i porywają zarówno coverami, jak i singlami MGO. W rozmowie z Gazeta.pl Zawiałow mówiła:

Dla mnie dwie Orkiestry to wielka radość. Najpierw dowiedziałam się o Dawidzie, z którym się przyjaźnię, więc ucieszyłam się przeogromnie, że będziemy razem tworzyć. Kiedy okazało się, że będzie z nami jeszcze Vito, padłam z emocji.

"I Ciebie też, bardzo" nagrali w dwa dni. Dłużej trwała realizacja teledysku, ale ten jest wyjątkowy - w całości kręcony za pomocą sportowego drona.

 

Daria Zawiałow zaczynała w "Od przedszkola do Opola", dziś ma na koncie trzy solowe albumy

Zawiałow, która urodziła się 18 sierpnia 1992 roku w Koszalinie, jest współautorką tekstu i do "Świtu", i do "I Ciebie też, bardzo". Solo wokalistka wydała trzy albumy studyjne - ostatni ukazał się zaledwie kilka tygodni temu. 11 czerwca premierę miała płyta "Wojny i Noce", na której można usłyszeć przede wszystkim syntezatory inspirowane brzmieniem lat 80., co nie oznacza, że brakuje tam gitarowych brzmień, z których Daria zasłynęła na początku muzycznej drogi. 

"Wojny i Noce" to album, który jest zdecydowanie najbardziej przemyślaną koncepcyjnie płytą w moim życiu, zarówno jeśli chodzi o warstwę muzyczną i liryczną, jak i całą oprawę graficzną, która wymagała ogromu pracy. Na ten moment ten album jest najbliższy memu sercu. To opis bardzo ważnego etapu w moim życiu. Teksty na płycie po raz pierwszy są aż tak osobiste

- opisywała album wokalistka. W wywiadzie dla "Gali" odniosła się także do społeczno-politycznej warstwy płyty. - Bardzo długo stroniłam od politycznych tematów. Natomiast myślę, że każdy ma swoje granice wytrzymałości. Wcześniej chciałam, żeby słuchacze skupiali się tylko na mojej twórczości, a nie na moich poglądach, na moim życiu prywatnym i osobistym. W sumie nadal tego chcę. Niemniej jednak pewne granice zostały przekroczone i my, artyści, nie możemy stać z boku i tylko się przyglądać - mówiła.

Zawiałow zaczynała karierę w bardzo młodym wieku. W 2000 roku, jako ośmiolatka, wystąpiła w programie telewizyjnym "Od przedszkola do Opola". Później brała udział w wielu festiwalach dziecięcych i młodzieżowych. W roku 2009 wygrała "Szansę na sukces", dzięki czemu wzięła udział w koncercie "Debiuty" na Festiwalu w Opolu. Później została wybrana w castingu do chórku Maryli Rodowicz, gdzie śpiewała przez dwa lata. W 2011 dotarła do półfinału "Mam talent!", potem dwukrotnie próbowała sił w "X Factorze" (za drugim razem znalazła się w najlepszej dwunastce).

Tak wcześnie rozpoczęta kariera wpłynęła też zapewne na jej osobowość, podejście do świata. - Mam rockowo-buntowniczą duszę, która sama ze mnie wychodzi na koncertach - energia muzyki mnie ponosi. Na co dzień natomiast jestem nie tyle grzeczna, ile bardziej zdystansowana. Wcześnie rozpoczęłam przygodę z muzyką, w wieku piętnastu lat przeprowadziłam się z Koszalina do Warszawy. Tak dużo rzeczy mnie spotkało i tyle wysiłku włożyłam w realizację marzeń, że nie odczuwam potrzeby naginania zasad czy skandalizowania - opowiadała w magazynie K-MAG. Dodała:

Twardo stoję na ziemi, zawsze byłam nazbyt dojrzała jak na swój wiek, ale potrafię też szaleć.

Kiedy w lipcu Vito Bambino, Daria Zawiałow i Dawid Podsiadło spotkali się z Mają Piskadło, by udzielić jedynego wspólnego wywiadu jako Męskie Granie Orkiestra, na pytanie dziennikarki Gazeta.pl, czy to właśnie Daria jest w tym roku liderką Orkiestry, wokalistka zapewniła, że MGO nie ma lidera i "wszyscy są razem". Podsiadło szybko dopowiedział jednak, że w MGO rzeczywiście nie ma lidera, bo jest liderka. 

Zawiałow wie, jak prowadzić zespół - jak sama mówi, musiała się sama muzycznie stworzyć. Wie też, jak wygrywać. W czerwcu 2016 roku zaśpiewała utwór "Malinowy chruśniak" na kolejnych opolskich "Debiutach" - zdobyła Nagrodę im. Anny Jantar oraz Nagrodę Polskiego Radia. W marcu następnego roku ukazał się jej debiutancki album. Z każdym kolejnym albumem zaskakuje; ma także na koncie ciekawe współprace z różnymi artystami, m.in. z Ralphem Kaminskim i Schafterem nagrała numer "Czy ty słyszysz mnie?", z Quebonafide zaś stworzyła hit "Bubbletea". Od stycznia 2021 prowadzi audycję muzyczną "Pewex" na antenie Radia 357. W Żywcu, a potem także, z pewnością pokaże, na co jeszcze ją stać.

20 i 22 sierpnia Męskie Granie jest w Poznaniu, a 27 i 28 sierpnia w Żywcu. Finałowy koncert będzie transmitowany online, zapraszamy na Gazeta.pl.

Więcej o: