Vito Bambino nie wystąpi na Fryderykach. "Ciało daje mi znać, że muszę odpocząć"

Vito Bambino, jeden z nominowanych do tegorocznych Fryderyków, nie zaśpiewa na gali. Pokazał na Instagramie wideo, na którym jest podłączony do kroplówki, ale od razu uspokaja fanów, że choć musi odwołać najbliższe występy, na Męskie Granie będzie gotowy.

Wielbicieli Bitaminy i samego Vito Bambino mogła zaniepokoić kroplówka, którą wokalista rozpoczął najnowszą relację Instastory. - Aby rozwiać możliwy niepokój u was, to wszystko jest ok - tłumaczy kilka sekund później i wyjaśnia:

Po prostu ciało trochę daje mi znać, że ten sezon jest mocno napchany terminami i że trzeba odpocząć.

Vito Bambino odwołuje występ na Fryderykach, na Męskie Granie chce być gotowy

Niestety, artysta nie pojawi się na planowanym koncercie w Lublinie, nie wystąpi także na gali rozdania Fryderyków, mimo że takie było założenie. Zapewnia, że odpoczywa, by w Krakowie na Męskim Graniu dać z siebie wszystko. Vito Bambino jest w składzie tegorocznej Męskie Granie Orkiestra, razem z Darią Zawiałow i Dawidem Podsiadło wykonuje hymn trasy "I ciebie też, bardzo".

Zobacz wideo Vito Bambino nie wystąpi na Fryderykach. "Ciało daje mi znać, że muszę odpocząć"

Jego "Poczekalnia" ma nominację do Fryderyków w kategorii album roku POP alternatywny. Vito Bambino ma także szansę na statuetkę za najlepsze wykonanie - tutaj wyróżniono nominacją jego udział w utworze: Paulina Przybysz & Rita Pax feat. Vito Bambino & Wojciech Waglewski - "Oni zaraz przyjdą tu (Tribute to Breakout)".

Vito Bambino (naprawdę nazywa się Mateusz Dopieralski) jest debiutantem w składzie Męskie Granie Orkiestra. Razem z Zawiałow i Podsiadłą napisali razem tekst do utworu "I ja ciebie też, bardzo", który będzie można usłyszeć na każdym sobotnim koncercie trasy sponsorowanej przez Żywiec (w piątki zagra MGO 2020 w składzie: Zawiałow, król, Igo). Tegoroczny hymn trasy skomponowali Bartosz Dziedzic i Aleksander Krzyżanowski.

Męskie Granie w tym roku wraca w trasę po rocznej przerwie (w 2020 odbył się tylko jeden koncert w Żywcu, bez udziału publiczności). Teraz fanów czeka osiem koncertów w czterech miastach:

  • 6 sierpnia - Kraków, Muzeum Lotnictwa: Męskie Granie Orkiestra 2020, Dawid Podsiadło, król, Jarecki, Bluszcz
  • 7 sierpnia - Kraków, Muzeum Lotnictwa: Męskie Granie Orkiestra 2021, Organek, Daria Zawiałow, Baasch, WaluśKraksaKryzys
  • 13 sierpnia - Warszawa, Tor Służewiec: Męskie Granie Orkiestra 2020, Artur Rojek, król, Kasia Lins, Niemoc + goście
  • 14 sierpnia - Warszawa, Tor Służewiec: Męskie Granie Orkiestra 2021, Brodka, Ralph Kaminski, Zdechły Osa, Shyness!
  • 20 sierpnia - Poznań, Park Cytadela: Męskie Granie Orkiestra 2020, Zalewski, Maria Peszek, Vito Bambino, Kaśka Sochacka
  • 21 sierpnia - Poznań, Park Cytadela: Męskie Granie Orkiestra 2021, Organek, król, Muchy, Baasch
  • 27 sierpnia - Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem: Męskie Granie Orkiestra 2020, Dawid Podsiadło, Kwiat Jabłoni, WaluśKraksaKryzys, Bluszcz
  • 28 sierpnia - Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem: Męskie Granie Orkiestra 2021, Zalewski, Ralph Kaminski, Natalia Przybysz, Kaśka Sochacka
Więcej o: