"Męskie Granie 2010-2019". Dziesięć hymnów trasy na jednej płycie już do posłuchania

Od piątku w sprzedaży jest dostępna płyta "Męskie Granie 2010-2019". To dziesięć hymnów Męskiego Grania, plejada mistrzów polskiej sceny, teksty, które zna prawie każdy, i zapis wspomnień z najlepszej letniej trasy w kraju.

Dopiero co, bo 6 sierpnia, ruszyła kolejna edycja Męskiego Grania, którą promuje singiel "I Ciebie też, bardzo" w wykonaniu Darii Zawiałow, Dawida Podsiadło i Vito Bambino (na koncertach wybrzmi też "Świt" z 2020 roku, czyli numer Zawiałow, Króla i Igo). To dobra okazja, by powspominać barwną przeszłość trasy — płyta "Męskie Granie 2010-2019" sprawdzi się w tym celu idealnie.

Zobacz wideo Dlaczego kobiety zabijają? My już wiemy - powiedział nam Marc Cherry

Od początku przez "Początek" do (prawie) końca. Hymny Męskiego Grania na jednej płycie

Męskie Granie wystartowało w 2010 roku. Chyba nikt wtedy nie przypuszczał, że pierwszych siedem koncertów w ramach trasy zainicjowanej i sponsorowanej przez Żywiec rozpocznie legendarną już imprezę, pełną muzycznych zaskoczeń, wzruszeń i fascynujących spotkań.

Pierwszym szefem muzycznym Męskiego Grania był Wojciech Waglewski, który napisał tekst i muzykę do pierwszego hymnu trasy – "Wszyscy muzycy to wojownicy", zaśpiewanego razem z Maciejem Maleńczukiem i Abradabem. Kolejny rok przyniósł następny hit - "Kobiety nam wybaczą" nagrany przez Wojciecha Waglewskiego, Lecha Janerkę, Spiętego, Fisza oraz Leszka Możdżera.

I już było jasne, że znakiem rozpoznawczym Męskiego Grania będą genialne utwory, wynik zderzenia osobowości, talentów, charyzmy najlepszych polskich artystów. Eksperymenty, artystyczna odwaga, świetna zabawa, szalone pomysły – to wszystko stało się stemplem kolejnych tras Żywca. I wierna publiczność, która co rok chóralnie śpiewa z artystami każdy kolejny hymn Męskiego Grania.

Miłośnicy trasy Męskie Granie z pewnością doskonale wiedzą, jakie utwory znajdą się na płycie "Męskie Granie 2010-2019", ale dla formalności przypomnijmy:

  • 2010 - Wszyscy Muzycy To Wojownicy
  • 2011 - Kobiety Nam Wybaczą
  • 2012 - Ognia!
  • 2013 - Jutro Jest Dziś
  • 2014 - Elektryczny
  • 2015 - Armaty
  • 2016 - Wataha
  • 2017 - Nieboskłon
  • 2018 - Początek
  • 2019 - Sobie i Wam

Płytę "Męskie Granie 2010-2019" można zamówić na stronie Mystic Production (klik!). Tymczasem w Polskę ruszyła tegoroczna trasa Męskie Granie - 6 i 7 sierpnia artyści trzęsą Krakowem; 13 i 14 sierpnia przenoszą się do Warszawy, 20 i 21 sierpnia zagrają w Poznaniu, zaś wielki finał jak zwykle w Żywcu, tym razem przewidziany na 27 i 28 sierpnia. Na piątkowych koncertach ze sceny wybrzmi singiel MGO 2020 "Świt", zaś w soboty najnowszy przebój spod szyldu Męskie Granie Orkiestry - "I Ciebie też, bardzo". 

Więcej o: