Męskie Granie 2021. Natalia Przybysz ze sceny ws. uchodźców: Jesteśmy chrześcijańskim państwem, nie wiem?

Natalia Przybysz jest jedną z artystek, które występują podczas koncertu finałowego Męskiego Grania w Żywcu. Wokalistka po zaśpiewaniu utworu "Po naszej stronie" ze sceny wypowiedziała się na temat sytuacji uchodźców w naszym kraju.

Wokalistka wspomniała, że "Po tamtej stronie" zainspirowała książka Amosa Oza "Pantera w piwnicy".

Mateusz Dopieralski - Vito Bambino "Na początku myślałem, że "Ale jazz!" jest za słodki. A potem w pokoju usiadł Podsiadło"

Natalia Przybysz: Dzisiaj naprawdę nie trzeba się już bawić w granice

Przybysz powiedziała, że dziś pomyślała o tych ludziach, którzy czekają na granicy. Dodała:

Jesteśmy chrześcijańskim państwem, nie wiem? Kochającym, współczującym, więc myślę sobie, że dzisiaj naprawdę nie trzeba się już bawić w granice i myślę, że wszyscy jesteśmy po jednej stronie.
Zobacz wideo Kayah i Super Girl & Romantic Boys w jednym secie? Męskie Granie Orkiestra zaskoczyła tak, jak tylko ona potrafi

Od 20 dni na granicy polsko-białoruskiej koczuje grupa 32 migrantów z Afganistanu. Warunki pogodowe w Usnarzu Górnym na granicy polsko-białoruskiej są coraz gorsze. Jak informuje Fundacja Ocalenie, imigranci znajdują się w sytuacji zagrożenia życia. "10 osób z gorączką i krwią w moczu. Straż Graniczna nie przepuszcza karetki" - napisali wolontariusze. O sprawie poinformowano już ministra Macieja Wąsika i MSWiA - można dziś przeczytać w portalu Gazeta.pl.

Finałowy koncert trasy Męskie Granie, który tradycyjnie odbywa się w Amfiteatrze pod Grojcem, jest transmitowany online. Można go oglądać na stronie Gazeta.pl. Po Natalii Przybysz na scenie pojawią się:

  • 20:00 - MIUOSH
  • 21:10 - Ralph Kaminski
  • 22:20 - Zalewski
  • 23:30 - Męskie Granie Orkiestra 2021

Ralph Kaminski Ralph Kaminski: Moje pokolenie to pokolenie wolności. Tym, którzy chcą to zniszczyć, mówię - to się nie uda

Męskie Granie Orkiestra wystąpi w składzie: Daria Zawiałow, Vito Bambino, Dawid Podsiadło. Oprócz specjalnie zaaranżowanych coverów wykonają hymn tegorocznej trasy, piosenkę "I Ciebie też, bardzo". Teledysk do utworu w serwisie YouTube w tym momencie został wyświetlony ponad 24 mln razy.

 
Więcej o: