Dwudniowy finał trasy Męskie Granie 2021 już za nami. Ponad milion odtworzeń transmisji z koncertu

Dwa dni koncertów, dwie orkiestry, kilkudziesięciu polskich muzyków i ponad milion odtworzeń streamingu w internecie - za nami finał dwunastej edycji Męskiego Grania sponsorowanego przez markę Żywiec. Cała trasa pełna była wielkich emocji - zarówno artyści, jak i zebrani pod sceną fani nie kryli radości z możliwości ponownego spotkania się na koncertach po roku pandemii. W żywieckim Amfiteatrze pod Grojcem wystąpili m.in. Męskie Granie Orkiestra 2020, Męskie Granie Orkiestra 2021 oraz Dawid Podsiadło, Kwiat Jabłoni, ZALEWSKI i RALPH KAMINSKI.

Męskie Granie pojawiło się na kulturalnej mapie Polski w 2010 roku. Przez ten czas trasa zyskała miano wydarzenia kultowego, a bilety na koncerty co roku wyprzedają się w kilka minut. Nie inaczej było i w tym roku, mimo że zmianie uległa formuła projektu. 

Zobacz wideo Relacja z koncertu Męskie Granie w Warszawie

Męskie Granie 2021. Cztery weekendy, dwie orkiestry

Ze względu na pandemię cała trasa została dostosowana do obowiązujących rozporządzeń. W ten sposób przez cztery tygodnie w kolejnych miastach odbywały się po dwa koncerty – w piątek i sobotę. W tym roku Męskie Granie odwiedziło Kraków, Warszawę, Poznań oraz Żywiec, w którym właśnie zakończył się dwudniowy finał projektu. Wszystkie koncerty łączyły wielkie emocje, szczególnie radość z ponownej możliwości spotkania się na żywo artystów i słuchaczy. Muzycy wielokrotnie podkreślali ze sceny, że czują się niezwykle szczęśliwi i przejęci faktem, że znów mogą grać dla zebranej publiczności, a ta nie pozostawała dłużna, śpiewając i świetnie bawiąc się na koncertach.

W tym roku miała miejsce wyjątkowa sytuacja, ponieważ na trasie regularne koncerty zagrały aż dwie orkiestry – Męskie Granie Orkiestra 2020, która w ubiegłym roku, ze względu na pandemię, wystąpiła tylko podczas streamowanego koncertu w Żywcu oraz Męskie Granie Orkiestra 2021. W każdy piątek na trasie można więc było usłyszeć materiał Męskie Granie Orkiestry 2020 w składzie: Daria Zawiałow, król, Igo, Kasia Piszek, Piotr Rubik, Jakub Wojtas, Thomas Fietz, Michał Kush, Monika Muc oraz Arek Kopera, a w sobotę – nowy zespół w składzie: Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, Vito Bambino, Marcin Macuk, Łukasz Moskal, Olek Świerkot, Agim Dżeljilji i Piotr Rubik.

Męskie Granie Orkiestra 2021 MGO 2021 o trasie i singlu: Mieliśmy dużo obaw, czy ludzie nam wybaczą [TYLKO U NAS]

Męskie Granie 2021. Finał trasy porwał publiczność w Żywcu

Piątkowy koncert w Amfiteatrze pod Grojcem rozpoczął się od elektronicznych dźwięków w wykonaniu zespołu Bluszcz, z którym gościnnie wystąpiła także Monika Muc. Następnie świetne rockowe granie zaserwował WaluśKraksaKryzys. Gościem tego koncertu był król. Później do krainy popowo-folkowych dźwięków zabrał publiczność duet Kwiat Jabłoni, który po raz pierwszy pojawił się na trasie. Wspólnie z muzykami zagrał też RALPH KAMINSKI. Po 21.00 zawrzało, gdy w Amfiteatrze pojawił się Dawid Podsiadło wraz z zespołem. Muzycy porwali zebranych pod sceną słuchaczy. Największe emocje wzbudził jednak występ Męskie Granie Orkiestry 2020, która zagrała świetnie przyjęty koncert, o czym świadczą aż trzy bisy – na koniec usłyszeć można było utwory "Opowieść", "Płoną góry, płoną lasy" oraz ubiegłoroczny hymn trasy, czyli "Świt". Tego wieczoru orkiestra odebrała także platynowe płyty za ubiegłoroczny album zarejestrowany podczas streamingu w Żywcu.

Błażej Król - 'Dziękuję' król: Musiałem spróbować rzeczy, na które kiedyś kręciłem nosem, żeby nie żałować

Wielkie emocje czekały na publiczność także w sobotę. Jako pierwsza w muzyczną podróż, pełną melancholijnych melodii, zabrała gości Kaśka Sochacka. Do artystki dołączyli też Vito Bambino i Dawid Podsiadło. Następnie swoją charyzmą i niepodrabialnym głosem czarowała Natalia Przybysz, z którą gościnnie wystąpił SKUBAS. Później nastąpiła muzyczna zmiana klimatu, bo na scenę wkroczył raper Miuosh z zespołem. Po tym występie przed zebranymi zaprezentował się RALPH KAMINSKI, który podbił serca publiczności nie tylko świetnym show, ale także doskonale dopracowanym scenicznym wizerunkiem. Razem z nim gościnnie wystąpiła Natalia Szroeder. Jako ostatni swój solowy koncert zagrał ZALEWSKI, absolutnie porywając tłum. Wieczór zakończyła tegoroczna orkiestra, wykonując m.in. połączenie "Psalmu stojących w kolejce" z "Tamagotchi" oraz "Małgośka" (a właściwie – "Mateusz"), a także tegoroczny singiel, czyli "I Ciebie też, bardzo", który do tej pory został odtworzony na YouTube ponad 24 mln razy.

Krzysztof Zalewski wystąpi na otwarcie centrum kultury 'Alternatywy' Krzysztof Zalewski ze sceny: "Miłość nie wyklucza". Potem zaintonował piosenkę Nirvany

Tradycją Męskiego Grania jest streaming finałowego koncertu w Żywcu, który co roku śledzą setki tysięcy fanów muzyki. Również w tym roku wszyscy ci, którym nie udało się kupić biletów na trasę, mogli śledzić koncerty w internecie, m.in. na stronie głównej Gazeta.pl. W sumie koncert w trakcie streamingu na żywo został odtworzony ponad 1 mln razy. Poza koncertami na widzów czekały także ekskluzywne materiały wideo w Studio Ż, które można było obejrzeć tylko ten jeden raz.

Teraz zostało nam już powiedzieć tylko jedno: do zobaczenia za rok!

Mskie Granie 2021Mskie Granie 2021 Michal Murawski

Więcej o: