Elton John zagra w Polsce, te piosenki chcielibyśmy usłyszeć najbardziej

Elton John w przyszłym roku zagra w Polsce. Możemy pewnie liczyć na to, że usłyszymy kilka starszych przebojów. Ciekawe, czy będzie to któraś z tych fantastycznych piosenek?

Tym razem - bo to nie pierwsza jego wizyta w naszym kraju - Elton John wystąpi w sopockiej Operze Leśnej. Koncert odbędzie się 9 lipca i będzie częścią światowej trasy koncertowej, promującej najnowszy album artysty, płytę „Wonderful Crazy Night”.

5. Don't Go Breaking My Heart (w duecie Kiki Dee) 

Elton John i jego wieloletni współpracownik, który pisał teksty - Bernie Taupin napisali ten przebój pod pseudonimami "Ann Orson" i "Carte Blanche". Piosenkę jako pierwsza zaśpiewała w duecie z Eltonem Johnem Kiki Dee, ale potem muzyk wykonywał ją m.in. ze... Świnką Piggy, gdy w 1977 roku wystąpił w "The Muppet Show".

 

4. Candle In The Wind

Została napisana dla... Marilyn Monroe, choć dziś większość ludzi kojarzy ją z wykonaniem podczas pogrzebu księżnej Diany (z odrobinę zmienionym tekstem). Piękna melodia, piękne słowa, wielkie emocje.

20 lat temu zaśpiewał "Candle In The Wind" dla księżnej Diany, choć napisał ją dla innej >>

 

3. I'm Steel Standing

Bardzo pozytywna piosenka, opowiadająca o tym, że mimo problemów w życiu prywatnym, bohater się nie poddaje. Teledysk pomógł wypromować raczkującą jeszcze wtedy MTV. Podobno miał być kręcony przez dwa dni, ale po pierwszym przez przypadek materiał wylądował razem z reżyserem w morzu. I trzeba było wszystko kręcić od nowa. Zobaczcie, a raczej pewnie przypomnijcie sobie, jak wyszło.

 

2. Rocket Man

Niektórzy doszukiwali się w tej piosence inspiracji "Space Odity" Davida Bowiego, ale podobno Elton John i Bernie Taupin (a szczególnie ten drugi, bo to on jest autorem tekstu) napisali ją z zupełnie innego powodu. Tak czy inaczej, to po prostu wspaniały utwór.

 

1. Your Song

Po raz pierwszy została wydana w 1970 roku. Pięć lat później John Lennon w wywiadzie udzielony, magazynowi "Rolling Stone" wspominał moment, gdy usłyszał "You Song" w czasie pobytu w USA. - To był krok naprzód. Było w jego wykonaniu coś, co było dużo lepsze od głosów z Anglii, jakie słyszeliśmy wcześniej - powiedział.

A w 2001 roku bardzo wzruszającą wersję tej piosenki można było też usłyszeć w filmie "Moulin Rouge!". Wtedy zaśpiewał ją Ewan McGregor.

 

Bonus: The Circle Of Life

Chyba nikt nie myślał, że w zestawieniu może zabraknąć piosenki z "Króla lwa"? Co prawda w filmie śpiewała ją Carmen Twillie, ale muzykę skomponował Elton John i on również ją czasem wykonywał. Była jedną z trzech(!) nominowanych do Oscara piosenek z tego filmu. Elton John wrócił do domu ze statuetką za "Can You Feel the Love Tonight".

A nam, mimo że od premiery filmu minęły 22 lata, czasem nadal je podśpiewujemy.

 
Więcej o: