Wiedźmin w papierze. "The Witcher RPG" trafił do sprzedaży. Grę stworzyli twórcy Cyberpunka

Prace nad grą "The Witcher RPG" dobiegły końca, a opasły podręcznik trafił do sprzedaży. Produkcja ta to nie lada gratka dla miłośników "Wiedźmina", którzy lubią od czasu do czasu odejść od ekranu telewizora lub komputera.

"The Witcher RPG" to fabularna gra "bez prądu". Produkcja ta przygotowana została przez Talsorian Games we współpracy z CD Projekt RED. To nie pierwsza kooperacja tych dwóch firm. Talsorian Games to firma odpowiedzialna m.in. za stworzenie gry Cyberpunk 2020, na której podstawie powstaje gra komputerowa "Cyberpunk 2077", nad którą pracuje właśnie CD Projekt RED.

>>> "Wiedźmin" - pełny zwiastun. To będzie spektakularna produkcja!

Zobacz wideo

"Wiedźmin" w wersji RPG trafił do sprzedaży. Oficjalna premiera w ten weekend

"The Witcher RPG" pozwala graczom na opowiedzenie własnej historii osadzonej w świecie "Wiedźmina". Posiłkując się podręcznikiem, gracze mogą stworzyć postaci, polować na potwory, używać magii i toczyć brutalne pojedynki. Gra kosztuje 179 zł. Zostanie wysłana do nabywców po 15 listopada. 

Osoby, które nie są pewne, czy "The Witcher RPG" to propozycja dla nich, mogą zapoznać się z dostępnym za darmo "starterem", czyli składającą się z 48 stron instrukcją, pozwalającą zrozumieć istotę tej gry.

Oficjalna premiera gry "The Witcher RPG" będzie miała miejsce na Falkonie - festiwalu fantastyki w Lublinie, który odbędzie się w dniach 8-10 listopada. 

Więcej o: