Nowy hit na miarę "The Last of Us"? HBO ma pracować nad serialową wersją "Hogwart's Legacy"

"Hogwart's Legacy" po prawie miesiącu od premiery nadal cieszy się ogromną popularnością. Najnowsza gra z uniwersum "Harry'ego Pottera" zarobiła już ponad 850 milionów dolarów. Sukces produkcji nie uszedł uwadzę HBO, które ma zamiar wydać serial na jej podstawie. Czy okaże się hitem jak "The Last of Us"?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Powiedzieć, że "Dziedzictwo Hogwartu" jest hitem, to jak nie mówić nic. W ciągu dwóch tygodni od premiery zakupiono ponad 12 milionów egzemplarzy gry. To jednak nie koniec możliwych sukcesów. Jak podaje portal GIANT FREAKIN ROBOT, HBO już planuje wydać serial na podstawie produkcji. Co wiemy na temat ekranizacji?

Zobacz wideo Wszyscy wiemy, jak zmienili się główni bohaterzy "Harry'ego Pottera". Drugoplanowych postaci dziś nie poznacie!

HBO Max pracuje nad ekranizacją "Dziedzictwa Hogwartu". Czy produkcja odda klimat gry?

HBO Max ma podobno już pracować nad serialem bazującym na fabule gry "Hogwart's Legacy". Produkcja byłaby kolejnym elementem filmowego uniwersum "Harry'ego Pottera", ale bez tytułowego bohatera w roli głównej. Co miałaby pokazywać ekranizacja najnowszej gry ze świata magii i czarodziejstwa?

"Dziedzictwo Hogwartu" to fabularna gra Action RPG, w której można wcielić się w ucznia uczęszczającego do najbardziej znanej szkoły dla czarodziejów na świecie. Zarówno bohater, jak i kierujący nim gracze będą uczyć się rzucania zaklęć, czy warzenia eliksirów. Produkcja stawia mocno na aspekt fabularny. Kontrolowana przez nas postać jest jedyną osobą, która może powstrzymać rebelię goblinów władających starożytną magią. Ważną częścią "Hogwart's Legacy" jest także otwarty świat, który można do woli zwiedzać. Bohater gry odwiedzi nie tylko szkołę magii, ale także leżące opodal Hogsmeade oraz tereny otaczające Hogwart.

Co wiemy na temat ekranizacji "Dziedzictwa Hogwartu"? Od sukcesu serialu może zależeć przyszłość serii

Wielu graczy może odczuwać lekki niepokój dotyczący prac HBO nad "Dziedzictwem Hogwartu". Oddanie klimatu gry nie jest łatwe na małym ekranie. Są jednak wyjątki, takie jak "The Last of Us". Serial, który także został wyprodukowany przez HBO, z miejsca stał się hitem i wyznacznikiem tego, jak powinny wyglądać ekranizacje. Kolejne udane przenosiny świata gry do serialu na dobre otworzyłyby drogę innym produkcjom tego typu. Jak się jednak okazuje, nie tylko gracze powinni wyczekiwać adaptacji od HBO Max.

Fani świata "Harry'ego Pottera" również powinni trzymać kciuki za sukces serialowej adaptacji gry. Według GIANT FREAKIN ROBOT, ekranizacja "Dziedzictwa Hogwartu" ma być pewnego rodzaju testem. Po ostatniej części "Fantastycznych Zwierząt" Warner Bros miało zastanawiać się nad porzuceniem serii spin-offów, a także całego uniwersum magii i czarodziejstwa. Gdyby ekranizacja "Hogwart's Legacy" okazała się hitem, studio z pewnością wróciłoby do tworzenia kolejnych produkcji ze świata czarodzieja z blizną w kształcie błyskawicy.

 
Więcej o: