"The Walking Dead": sezon 8. Nadchodzi ostateczne starcie - i to nie zombie są głównym wrogiem

Za nami premiera kolejnego sezonu najpopularniejszego serialu o zombie - "The Walking Dead". Czego możemy spodziewać się w nadchodzących odcinkach?

Już w poniedziałek mogliśmy obejrzeć pierwszy odcinek 8. sezonu "The Walking Dead" na kanale FOX. Był to jednocześnie jubileuszowy, 100. odcinek najpopularniejszego serialu o zombie, który polscy widzowie mogli obejrzeć kilka godzin po amerykańskiej premierze. Nocnych marków ucieszy wiadomość, że wszystkie odcinki nowego sezonu będzie można obejrzeć już pół godziny po amerykańskiej emisji, czyli o 3:30. Oczywiście nowe odcinki będzie można też obejrzeć o bardziej dogodnych godzinach. Na przykład o 22 polskiego czasu. 

Podobnie jak wcześniejsze sezony, 8. liczy 16 odcinków i zostanie wyemitowany w dwóch segmentach po 8 odcinków. Premiera pierwszego segmentu odbyła się 23 października, a na kolejny będziemy musieli poczekać do lutego 2018 roku.

"The Walking Dead" - niespodzianka z okazji 100. odcinka 

Z okazji setnego odcinka twórcy serialu przygotowali nagranie, na którym obsada "The Walking Dead" dzieli się swoimi wrażeniami, dziękuje fanom za ich zaangażowanie i zapewnia, że to dla nich powstają kolejne sezony serialu, a satysfakcja widzów jest dla nich ogromną motywacją:

 

Wg aktorów fenomen "The Walking Dead" polega właśnie na ogromnej energii i zaangażowaniu fanów, którzy tłumnie zjawiają się na zlotach, często przebrani za zombie, co fantastycznie wygląda i zagrzewa obsadę do jeszcze intensywniejszej pracy. 

Występowałem w różnych popularnych serialach, ale żaden z nich nie ma tak fantastycznych fanów jak "The Walking Dead". Kiedy pierwszy raz poszedłem na spotkanie z fanami, byłem w szoku, patrząc na ich reakcje – mówi Jeffrey Dean Morgan, filmowy Negan.

"The Walking Dead" - jak zakończył się 7. sezon?

Co zatem działo się w 7. sezonie? UWAGA SPOILERY! Koalicja przeciwko Neganowi montowana w drugiej połowie sezonu wydaje się być kompletnym fiaskiem przez zdradę Śmieciarzy - jednej z ciekawszych grup w postapokaliptycznym świecie serialu. To wprowadziło napięcie, które tylko zwiększyła śmierć Sashy i poświęcenie bohaterki, która jako zombie była realnym zagrożeniem dla zaskoczonego Negana.

W kolejnej konfrontacji z liderem Zbawców Rick nie daje się już złamać, mimo że Carlowi grozi natychmiastowa i bardzo bolesna śmierć. W ostatnim momencie z odsieczą przychodzą Królestwo i Maggie, a wejście tygrysicy Ezekiela jest naprawdę efektownym rozpoczęciem bitwy. Zaczyna się wojna, której właściwą część zobaczymy w 8. sezonie serialu.

"The Walking Dead" sezon 8. - czego możemy się spodziewać?

Aby stawić czoła grupie Zbawców Negana, Rick musi wejść w sojusz z tymi, którzy również ucierpieli na skutek ich działań. Dochodzi do tajemnego połączenia Alexandrii, Królestwa oraz Hilltop. Dzięki temu tworzy się oddział żądnych zemsty osób, które są gotowe ruszyć przeciwko największemu wrogowi. Jednak czy dadzą radę pokonać Negana i Zbawców, którzy są nie tylko liczniejsi niż sądzono, ale też lepiej wyposażeni i bardziej bezwzględni? Czy Rickowi starczy sił, aby ponownie stanąć twarzą w twarz z Neganem? Wszystkiego dowiecie się w nowym sezonie "The Walking Dead"!

Więcej o:
Komentarze (28)
"The Walking Dead": sezon 8. Nadchodzi ostateczne starcie - i to nie zombie są głównym wrogiem
Zaloguj się
 • staefun

  Oceniono 19 razy 7

  Serial z każdym sezonem jest coraz bardziej ujowy i kupy się nie trzyma pod względem wiarygodności fabularnej. Mijają lata serialowej postapokaliptycznej rzeczywistości a ciągle jest benzyna, ciągle są sprawne samochody (chociaż nikt się nimi nie zajmuje jak np. w madmaxowej serii), ciągle jest amunicja do broni, ciągle są niezniszczone ciuchy itp. itd. A trupy też ciągle są na chodzie i jest ich od uja i ciut ciut zamiast coraz mniej. Ogólnie ujna bez sensu.

 • starblast

  Oceniono 8 razy 6

  Serial nie jest idealny. W pierwszych sezonach wkurzający był wątek żony Ricka, podchodził pod jakiś melodramat. Za dużo w serialu głupot wyczynianych przez bohaterów. Pomimo ogromnego doświadczenia jakie powinni mieć żyjąc w tym świecie stale wpadają w jakieś tarapaty.
  Spoko wątek Negana, terror jaki sieje. Fajnie, jeśli kiedyś powstanie serial w uniwersum post apo niekoniecznie z zombie.

 • przechrztaimason

  Oceniono 25 razy 5

  Ryszardokracja vs Neganoktura!. Na ekranie oprócz Ryszarda Grymasa Korl, Carambo, Myszon, Darylia, Kijaszek Zagłady, Judżin i Izy Kjell. Niestety jak już wspomniano Saszeu odeszła do Krainy Wiecznego Szwendu gdzie dołączyła do Pączusia, Srerla, Wytrzeszcza, Gubcia, Abra Chama, Szejna i wielu innych.

 • hanzal

  Oceniono 5 razy 3

  ps. swoją drogą, sceny walki w tym serialu to jakiś kosmos. Rick przez pół odcinka 08-01 nawija że wszystko co złe to wina Negana, że nikt nie musi ginąć tylko Negan. Po czym chłopina wychodzi do nich, jest oddalony o jakieś 30-40 metrów. Naprzeciwko 20 chłopa z bronią długą. I .... no nie mogą go nijak trafić. .... Skoro dotrwali do 8sezonu to jakie takie pojęcie o strzelectwie powinni mieć. Trafienie z broni długiej w cel wielkości człowieka odległy nawet o 50 metrów to nie jest jakiś kosmos. Wręcz przeciwnie, całkiem przeciętny strzelec powinien to zrobić bez większego problemu. A tu nic ..... Niby rozumiem, bo cała 8ma seria straciłaby trochę sens, ale odrobina realizmu by się scenarzystom przydała

 • Alicja K

  Oceniono 6 razy 2

  Jestem zapalona fanką i czekam na 8 sezon jak na szpilkach, ostatnio przemknął mi końcowy odcinek 1 serii bądź początkowy drugiej i aż bije po oczach wcześniejszy brak akcji, kiepscizna przy efektach, no wydawało się to przy teraźniejszych odcinkach totalna klapa. Nie wiem czym się jaralam wtedy:-) ale moje serce wciąż jest przy trzecim sezonie, więzieniu i pokonaniem governora😃

 • robznarnii

  Oceniono 4 razy 2

  Oznaczcie spoilery głąby!

 • 162tony

  Oceniono 1 raz 1

  Dwa sezony... dwóch facetów wymienia zdania, jeden obija ludzi drugiego a drugi mówi, mówi, mówi...
  Sto razy stoją w odległości ciosu... ale nie... mówią... gadają... patrzą się na siebie...

  i mówią...
  i gadają...

 • hanzal

  Oceniono 1 raz 1

  czekam z utęsknieniem na odcinek "zimowy". Jak też sobie Ci nasi spryciarze poradzą w zimie - okna powybijane, jak ogrzać dom itp przyziemne problemy. Niestety 8my sezon i ciągle lato..... Nie wiem też jak np filtrują wodę.

 • Black Swan

  Oceniono 3 razy 1

  po piątej serii miałem już dość bo już wtedy fabuła kręciła się jak jakaś śmierdząca substancja w kiblu... A ni jeszcze kolejne trzy serie nakręcili?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX