Zombie, śmierć i apokalipsa od naukowej strony na kanale National Geographic [POLECAMY]

W poniedziałkowy wieczór kanał National Geographic proponuje swoim widzom aż cztery godziny o naukowych historii o strachach, które przerażają ludzkość od wieków - o zombie, wampirach i duchach.

Czy globalna epidemia i atak zombie jest możliwy? Co się dzieje z człowiekiem w chwili śmierci? Jak przebiegałaby ewakuacja Ziemi w przypadku nieuchronnie nadchodzącej katastrofy? Tego wszystkiego dowiecie się z czterech programów na kanale National Geographic w najbliższy poniedziałek 23 października.

"Cała prawda o zombie", "Pradawne Archiwum X", "Ewakuacja Ziemi" i "Oszukać śmierć" - tak będą nazywały się odcinki, które pokaże National Geographic w swoim wieczornym paśmie programowym.

O godzinie 19 rozpocznie się "Cała prawda o zombie". Zombie, jakie znamy z filmów i seriali, w wielu kulturach istnieją naprawdę - choć z wyglądu na szczęście ich nie przypominają. Wielu ludzi wierzy w ich istnienie, są też naukowcy, którzy szukają logicznego wytłumaczenia dla pewnych stanów, w których człowiek staje się zombie. W "Całej prawdzie o zombie" National Geographic pokaże rozmowy z tymi naukowcami, którzy badają stany katatonii, hipnozy, przyglądają się wirusom i globalnym epidemiom. Będziecie mogli w programie usłyszeć wypowiedzi Maxa Brooksa ("World War Z") i Matta Mogka - członka Zombie Research Society, który zajmuje się kwestią zombie tak, jak prawdziwi naukowcy.

Cała prawda o zombieCała prawda o zombie Fot. National Geographic

O godzinie 20 będziecie mogli zobaczyć "Pradawne Archiwum X", w którym National Geographic pokaże najstarszego wampira na świecie. Okazuje się bowiem, że wiele wskazuje na jego istnienie. Archeolodzy od wielu lat odkrywają miejsca pochówków, które niepokoją - np. szkielety dociskane głazami, przebijane osinowymi kołkami. Kiedy doda się do tego antropologiczne historie o strachu przed nieumarłymi i istotami żyjącymi nocą i żywiącymi się siłą witalną człowieka, otrzymujemy wizerunek wampira i dowody na jego istnienie. W "Pradawnym Archiwum X" zobaczycie, ile w tym prawdy.

O 21 w poniedziałkowy wieczór rozpocznie się "Ewakuacja Ziemi". Co by się stało z ludzkością, gdyby rozpoczęła się globalna epidemia zmutowanej wścieklizny? Niestety wniosek nie jest zbyt optymistyczny. Przetrwałby zaledwie ułamek procenta populacji, reszta zostałaby zainfekowana i... Oglądaliście filmy i seriale, wiecie, jak byśmy wyglądali. Chociaż może akurat Wy bylibyście wybrańcami, którym udałoby się przetrwać? Sprawdźcie, co trzeba zrobić w czasie takiej epidemii, żeby zwiększyć swoje szanse.

O 22 zacznie się program "Oszukać śmierć". Pokaże ryzykowny eksperyment naukowy, podczas którego dr Steven Laureys wprowadzi ochotników w stan śmierci klinicznej. Wysłuchacie ich opowieści ze skraju życia, które są zaskakująco podobne.

Wieczór na kanale National Geographic zapowiada się naprawdę ciekawie. Sprawdźcie sami!

Więcej o: